Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové letos nadělilo vánoční dárky spolupracujícím školám

22. 12. 2011 - HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect]

Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové před Vánocemi nadělilo spolupracujícím školám vánoční dárky v podobě didaktických pomůcek pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové (dálen jen CPIV HK) pomáhá školám z Královéhradeckého a Pardubického kraje rozvíjet podmínky pro vzdělávání žáků s různým typem postižení nebo znevýhodnění v běžných školách. Před Vánocemi získalo 40 škol balík didaktických pomůcek v hodnotě 16 tisíc Kč. „Tyto pomůcky by měly jednotlivým pedagogům usnadnit výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Školy takto získaly např. výukový software, učebnice a pracovní listy, tematicky zaměřenou literaturu a různé reedukační pomůcky,“ uvedla koordinátorka centra Sabina Filáková.

CPIV HK funguje již třetí školní rok. Činnost centra byla zahájena na konci roku 2009. „Multioborový tým složený ze speciálního pedagoga, psychologů, sociálního pracovníka, kulturního antropologa, pedagoga-didaktika a projektového manažera pro školy pomáhá ředitelům a učitelům spolupracujících škol. Mezi záležitosti, které ve své každodenní praxi řešíme, je například práce s třídními kolektivy nebo metodická podpora při práci s konkrétními žáky s poruchami učení nebo chování, dále se také často zabýváme dalším vzděláváním pedagogických pracovníků,“ dodala Filáková.

CPIV HK spolupracuje se 42 převážně základními školami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, působí ve 32 městech. V rámci projektu CPIV funguje v České republice celkem devět center, která svým působením pokrývají všechny kraje. Na konci realizace projektu získá metodickou podporu a poradenství z projektu více než 340 škol. Projekt je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu České republiky. Jeho realizace potrvá do konce roku 2012. Více informací o projektu naleznete na www.cpiv.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz