Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

SZ a ČSSD v Praze 8: Botanická zahrada musí svůj rozvoj konzultovat s veřejností

6.5.2011
PRAHA [SZ a ČSSD]
Autor: Roman Petrus, tel: 602 170 971

Na jednání Zastupitelstva městské části Praha 8 které proběhlo dne 4. 5. 2011, předložili zastupitelé Strany zelených a ČSSD usnesení, které mělo reagovat na dlouhodobý proces uzavírání areálu Botanické zahrady. Tento návrh byl smeten ze stolu většinou hlasů koalice ODS a TOP09 s podporou komunistů.

„V diskuzi zazněly se strany koalice ODS a TOP09 s podporou komunistů argumenty, které jsou pro nás nepřijatelné. Zarazil nás zejména názor, že je lepší louka za vysokým plotem a se vstupným než příroda bez těchto překážek. Podle této logiky lze oplotit a zpoplatnit jakýkoliv veřejný prostor a tvrdit, že se tak děje v zájmu občanů,“ prohlásil Roman Petrus, zastupitel městské části Praha 8 a hl. m. Prahy za Českou stranu sociálně demokratickou.

„Zelení dlouhodobě nesouhlasí s uzavíráním areálu Botanické zahrady v Troji, které probíhá podle generelu rozvoje zahrady z roku 2002. V usnesení jsme navrhli uložit starostovi jednat s radním hl. m. Prahy Kabickým s cílem dosáhnout jak úpravy provozního režimu současného areálu zahrady, tak zejména zásadního přepracování zastaralého generelu a jeho projednání s veřejností. Koalice se však soustředila pouze na řešení aktuálního stavu a požadavek na projednání generelu smetla ze stolu,“ zdůraznil Petr Vilgus, zastupitel v Praze 8 za Stranu zelených.

Zástupci občanského sdružení, které bojuje proti plotu okolo zahrady, zmínili pokrytectví vedení Botanické zahrady. Ta ještě před krátkou dobou na informačních tabulích slibovala bezplatný vstup na své pozemky a zdůrazňovala, že rozhodně nejde o snahu připravit obyvatele Troje o oblíbené místo pro procházky. Několik měsíců poté došlo k opaku.

„Botanická zahrada je organizace ve vlastnictví Prahy. Takový subjekt jednoduše nemá právo jednat proti zájmům obyvatel žijících v blízkosti jejího areálu,“ shrnul argumenty opozice Roman Petrus z ČSSD.

„Představitelé koalice ODS a TOP09 s podporou komunistů argumentovali drobnými ústupky zahrady vůči veřejnosti. Nás však více znepokojuje před veřejností utajený Generel rozvoje Botanické zahrady, který byl schválen Radou hl. m. Prahy ve vzrušené atmosféře těsně po povodních v roce 2002. Jsme přesvědčeni, že jeho zveřejnění, urychlená a s veřejností projednaná aktualizace jsou nezbytným základem nápravy vztahů mezi zahradou a obyvateli Prahy 8,“ konstatoval Petr Vilgus, zastupitel v Praze 8 za zelené.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz