Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hejtman Libereckého kraje lže a vyzýváme ho k rezignaci

12.4.2010
TURNOV [S.O.S. Český ráj ]

Tímto prohlášením reagujeme na rozhovor s hejtmanem Libereckého kraje Eichlerem, který byl uveřejněn dne 1. 4. 2010 v MF Dnes. V uvedeném rozhovoru hejtman Eichler lže prakticky od prvního do posledního dotazu položeného redaktorem MF Dnes. Dovolujeme si osvěžit hejtmanovi Eichlerovi paměť:

V MF Dnes dne 29. 9. 2008 jako kandidát na hejtmana Stanislav Eichler řekl: „Jako optimální z hlediska účelnosti a ochrany tak vzácného území jako je Český ráj se mi jeví superseverní varianta“.

Hlasováním a prosazením severní varianty silnice R35 tedy Stanislav Eichler porušil svůj předvolební slib.

Svoje hlasování pro severní variantu hájil hejtman tvrzením, že komunikoval s občany a obcemi a zjistil, že severní varianta je přijatelnější pro většinu lidí.

Nepamatujeme, že by hejtman Eichler někdy komunikoval s občany Turnovska o silnici R35, s jedinou výjimkou, když mu osadní výbor Mašov sděloval své výhrady právě k severní variantě R35. Hejtmana nebylo vidět na prezentaci studie Valbeku na Kozákově ani na jiných prezentacích, nikdy neprojevil sebemenší zájem o to, aby se setkal se s občany protestujícími proti severní variantě R35, a to včetně starostů. Hejtman nekomunikoval ústně, ale ani písemně. Vůbec neodepsal např. na dopis osadního výboru Mašov stejně tak, jako se vůbec neobtěžoval odpovědět na dopis starostů z okresu Jičín ze dne 18. 5. 2009, kteří jej žádali o to, aby s nimi jednal o silnici R35. Nevíme tedy, jak došel k názoru, že severní trasa je přijatelnější pro většinu lidí.

Dále hejtman rozporuje, že by proti severní variantě R35 existovala silná frakce odpůrců a uvádí, že to bylo asi třicet pět občanů, a že daleko víc občanů stálo na straně kraje, že správnou volbou je severní varianta.

Pan hejtman zřejmě nečte korespondenci, která dochází na kraj, nečte žádný tisk, nesleduje televizi a ani se vůbec nevěnuje zasedání zastupitelstva, protože jinak by věděl, že již od roku 2003 se prakticky ve všech médiích téměř nepřetržitě probírá téma silnice R35 a velkého odporu právě v severním koridoru proti této trase. Navíc na jednání krajského zastupitelstva dne 23. 2. 2010 byla přímo hejtmanovi předána petice Turnováci proti průtahu R35 s 1 336 podpisy občanů pouze Turnova a jeho nejbližšího okolí, na úterním jednání krajského zastupitelstva byla předána Martinou Pokornou petice s cca 15 000 podpisy občanů proti severní variantě silnice R35. Ze všech stanovisek, která kraj obdržel od obcí, bylo nejvíce negativních stanovisek právě proti severnímu koridoru R35. Kde je tedy ta hejtmanem uváděná většina obyvatel a obcí, kteří si přejí severní variantu?

Hejtman Eichler má s počty opravdu velké problémy, neboť tvrdí, že na jednání krajského zastupitelstva bylo 30 občanů. Není tedy jasné, jak to, že v sále občané obsadili všech 60 míst, a přitom každý seděl jen na jedné židli a dokonce v diskusi jich dokonce 44 vystoupilo. A nebo se pan hejtman spletl a chtěl se spíše pochlubit, že 30 občanů vůbec nepustili do budovy krajského úřadu?


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz