Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

On-line tlumočnická služba pro neslyšící pomáhá zaměstnavatelům i neslyšícím zaměstnancům

22.1.2009
PRAHA [Agentura profesního poradenství pro neslyšící]
Autor: Šárka Pražáková, tel: 736 28 55 55

On-line tlumočnickou službu nyní spouští nezisková organizace APPN, o. s. - Agentura profesního poradenství pro neslyšící. Na zkoušku tato služba funguje už několik měsíců a nyní je už v plném provozu. Slouží zaměstnancům z řad lidí s vadou sluchu a také jejich zaměstnavatelům. Díky tomu se komunikace mezi nimi zjednoduší a zrychlí. Tlumočníci znakového jazyka jsou ihned dostupní prostřednictvím internetových aplikací Skype a Oovoo a webkamery. Tlumočníci APPN pomáhají oběma stranám, chystají-li se na pracovišti aktuální organizační, či jiné změny. Pomáhají vysvětlit drobná nedorozumění, jsou k dispozici, je-li třeba najít řešení složitějšího problému či pokud firma zavádí nová pravidla. Více informací najdou zájemci na internetové adrese www.appn.cz. Je všem dostupná nejen v Praze, ale kdekoliv po celém světě od 9 do 15 hodin středoevropského času.

„Věříme, že i tato služba přispěje k bourání bariér, které brání lidem s vadou sluchu v získání zaměstnání. Mnozí zaměstnavatelé nechtějí nabízet práci těmto lidem, protože se zkrátka bojí, že se s nimi nedomluví. Přestože potřebují kvalitní spolehlivé zaměstnance vážící si své práce,“ vysvětluje ředitelka agentury Marie Horáková a dodává, „právě služba tlumočníků on-line může pomoci lidem s vadou sluchu otevřít dveře k novým zaměstnavatelům.“
Služba tlumočníků je skutečně dostupná všem i po technické stránce. Každý klient i zaměstnavatel si může zapůjčit veškeré technické vybavení zdarma přímo u APPN, o.s. A to včetně unikátní webkamery věnované firmou Logitech, která umožňuje čistý přenos znakového jazyka, což je pro tlumočení pro neslyšící zcela nezbytné. Jestliže se zájemci rozhodnou toto technické vybavení zakoupit, mohou je získat prostřednictvím APPN, o.s. za příznivějších finančních podmínek.
Finanční odměna tlumočníků je hrazena jako sociální služba ze státní dotace. I pro zaměstnavatele je služba poskytována zdarma. Technické zařízení, které APPN, o.s. zapůjčuje také zdarma, je hrazeno z projektu Evropské unie, který byl realizován od ledna do srpna 2008 pod názvem Informační a tréninkové centrum pro neslyšící.
On-line tlumočníci jsou součástí nabídky služeb, které agentura poskytuje v rámci svého profesního poradenství pro lidi s vadou sluchu. Za více než dva roky své činnosti se jí podařilo zprostředkovat práci pro 142 neslyšících. V současné době má v databázi 14 lidí čekajících na svou pracovní příležitost. Své schopnosti například mohou nejlépe uplatnit v profesích kuchař, cukrář, čalouník, švadlena, skladník, ale také v kvalifikovaných zaměstnáních jako jsou administrativní práce, asistent pedagoga, lektor, grafik, správce počítačů a jiné.
Agentura chce poděkovat i zaměstnavatelům, kteří již lidi s vadou sluchu do práce přijali. Chystá proto nyní v lednu první ročník vyhlášení ceny Firma roku.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz