Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Brutální zásah policie proti aktivistům Greenpeace

27.4.1998
BRATISLAVA [Greenpeace]

Dnes ráno krátce po půl desáté zasáhly policejní jednotky proti aktivistům mezinárodní ekologické organizace Greenpeace, kteří blokovali hlavní příjezdovou cestu do jaderné elektrárny v Mochovcích. Navzdory tomu, že aktivisté byli vzájemně připoutáni a nekladli žádný odpor, policie je napadla pěstmi a brutálně do nich kopala.

Celkem 17 aktivistů Greenpeace se už po sedmé hodině ráno symbolicky připoutalo řetězy před hlavní bránou na protest proti zavážení palivových článků s radioaktivním materiálem do prvního reaktoru.

K protestu přímo před JE Mochovce se Greenpeace odhodlalo po třídenním mírumilovném pochodu za oběti Černobylu. Během tohoto smutného výročí Greenpeace opakovaně vyzývalo vládu premiéra Mečiara a Slovenské elektrárne, aby pozastavily zavážení minimálně do doby, než bude veřejnost seznámena s výsledky mise mezinárodního týmu expertů. Ten by měl podle předběžné dohody mezi slovenskou a rakouskou vládou přijet na prohlídku elektrárny 5. května. Greenpeace se obává, že vláda premiéra Mečiara chce předurčit výsledky této mise urychleným najetím elektrárny do zkušebního provozu.

Greenpeace upozorňuje, že jaderná elektrárna Mochovce nesplňuje západní bezpečnostní standardy a pravděpodobně by nedostala povolení k provozu v žádné ze zemí Evropské unie.

"Uvedením jaderné elektrárny Mochovce do provozu vyjádří premiér Mečiar jasné NE připojení Slovenska k Evropské unii," řekla před zásahem policie mluvčí Greenpeace źubica Trubíniová a dodala, že v rámci integračního procesu existuje předpis, který stanoví, že východoevropská jaderná zařízení musí dosáhnout standardů západoevropských zemí.

Václav Vašků,
tiskový mluvčí Greenpeace ČR


Tiskový non-stop servis

mobil: 00 421 - (0)905 212 557
tel.: 00 421 - (7) 536 13 41
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz