Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Black Box Revelation se vrací ke kořenům rockové hudby

22. 8. 2008 - PRAHA [Econnect/Rachot]

Kdo říkal, že rock'n'roll je mrtev? V belgickém městečku Dilbeek sídlí kapela, která si to rozhodně nemyslí. V jejich hudbě jsou Led Zeppelin, The Rolling Stones nebo The Stooges pořád v nejlepší formě. Říkají si Black Box Revelation a stejně jako The White Stripes si vystačí jen s kytarou a bicími. V Paláci Akropolis budou hrát 19. srpna v 19:30.

Kytarista a zpěvák Jan Paternoster má osmnáct let a bubeník Dries Van Dijck je dokonce ještě o dva roky mladší, ale jako o teenagerské kapele se o nich mluvit nesluší. Jejich na kost odřený rock'n'roll si nebere žádné servítky a tříminutové vypalovačky srší mladickou energií a svěžestí. Vloni vydali albový debut Set Your Head On Fire, za který si vysloužili srovnání se současnou rockovou špičkou jako jsou Vines, Black Rebel Motorcycle Club nebo Wolfmother.

Drzý a zároveň ležérní projev zpěváka Jana připomíná křížence mezi Mickem Jaggerem a Iggy Popem, ale Black Box Revelation jsou příliš mladí na to, aby se jim dalo vyčítat, že jsou sprosté retro. Rock'n'roll v jejich podání není zatížený o obvyklá žánrová klišé, spíše se v jejich hudbě objevuje ve své čisté formě jako klučičí rebelská hudba. Jan a Dries prostě jen chtějí s elektrickou kytarou podpálit svět bez ohledu na to, kolika generacím před nimi se to už nepovedlo.

Vloni ještě Black Box Revelation jezdili jako předkapela svých slavnějších krajanů dEUS. Pak se ale album dočkalo mezinárodní distribuce a chytlavý singl I Think I Like You začaly hrát americké univerzitní stanice. Pozvání do Ameriky na sebe nenechalo dlouho čekat a Black Box Revelation si za velkou louží zahráli i v San Francisku, kolébce garážového rocku.

V San Diegu je místní tisk ohlašoval jako „nejlepší věc, která se kdy stala v historii belgického rocku“, nicméně Jan a Dries svůj koncert malém zmeškali. Horliví sekuriťáci totiž dva nezletilé kluky v kožených bundách odmítali vpustit do klubu. Je sakra těžké být rock'n'rollová hvězda, když vám ani neprodají pivo! Myslím ale, že Black Box Revelation si nějak poradí i s tím.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz