Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Největší české pekárny zavádějí biochleba

29. 7. 2008 -, Econnect/Hnutí Duha

Hnutí Duha uvítalo dnešní oznámení společnosti United Bakeries, že na trh uvede biochleba. Ekologická organizace, která se k tomu největší české pekárny několik let snažila přimět, přitom prosazuje, aby výrobce používal mouku z domácího ekologického zemědělství. Právě na United Bakeries – a jejího předchůdce, Delta pekárny – mířila dvouletá kampaň, kterou Hnutí Duha prosazovalo zařazení biochleba do nabídky. Stovky lidí poslaly firmy emaily a korespondenční lístky, kde požadovali nové zboží.

„Je to výborná zpráva. Biochleba je nám třeba. Poděkování za tento úspěch patří nejen United Bakeries, ale i stovkám lidí, kteří jim poslali emaily a korespondenční lístky. Poptávka po biopotravinách závratně roste a spotřebitelé chtějí v obchodech najít domácí, české zboží. Pěstovat obilí podle pravidel ekologického zemědělství u nás jde a zdejší mlýny je mohou zpracovat. Obilí patří mezi hlavní plodiny a má velký vliv na stav české krajiny. Nabídka biochleba od velkého výrobce proto může nastartovat velmi důležitý trend," řekla Lenka Kaspříková z Hnutí Duha,

Loni 62 % prodaných biopotravin pocházelo z dovozu. České ekologické zemědělství tak podle Hnutí Duha zbytečně přichází o příležitosti. Hlavní příčinou je slabá nabídka velkých výrobců potravin – pekáren, mlékáren, výrobců uzenin či zpracovatelů ovoce a zeleniny.

United Bakeries byla první společnost, na níž se ekologická organizace zaměřila. Hnutí Duha letos vede rozsáhlou kampaň Hledá se česká buchta, která má domácí potravinářský průmysl přimět k větší nabídce biopotravin. Z webové stránky www.ceskebiopotraviny.cz lidé mohou psát emaily přímo velkým výrobcům potravin. Najdou zde i novinky o biopotravinách, praktické rady, kontakty na dodavatele, informace o ekologickém zemědělství a publikace ke stažení.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:

30. 7. 2008
Související odkazy
Hnutí Duha

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz