Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Projekt ENVIC pokračuje přednáškou v Domažlicích a představí se také v německém Chamu

5. 11. 2007 - PLZEŇ [Econnect]

ENVIC je síť informačních center v oblasti životního prostředí, které provozuje stejnojmenné občanské sdružení. Informační centra sítě ENVIC se nacházejí v každém okrese Plzeňského kraje. 8. listopadu se v Domažlicích uskuteční další z pravidelných přednášek a 10. a 11. listopadu bude projekt prezentován v rámci přeshraničních Dnů životního prostředí v německém Chamu.

Dvěma hlavními pilíři projektu ENVIC je informační a poradenská činnost v problematice životního prostředí a vzdělávání v hlavních tématech životního prostředí. Děje se tak především díky síti informačních center, které lze najít ve všech okresech Plzeňského kraje.

Na téma Krajina a my bude ve čtvrtek 8. listopadu v jídelně domažlického gymnázia od 17 hodin přednášet Jiří Hladík, ředitel Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy. Návštěvníci přednášky se seznámí s problémy v rámci tématu Krajina v současnosti. Jednotlivými body budou například: jak se lze úspěšně bránit erozi půdy, co je biokoridor nebo zasakovací pás.

Projekt ENVIC se představí také za hranicemi

Bude to v rámci Dnů životního prostředí, které připravuje okresní skupina z Bund Naturschutz (Svazu ochrany přírody), největší a nejstarší ochranářské organizace v Bavorsku, ve spolupráci s Občanským sdružením Ametyst, jež se věnuje ochraně přírody a ekologické výchově v Plzeňském a Karlovarském kraji.

„Myšlenka spolupráce při přípravě této akce vznikla na podzim minulého roku.V rámci projektu ENVIC se snažíme práci celé sítě propagovat na mnoha místech a při řadě příležitostí. Tou nejbližší bude právě výstava přeshraniční Dny životního prostředí (Grenzüberschreitende UmweltTage - GUT), kde představíme projekt ENVIC prostřednictvím informačního stánku a prezentace v bloku, který je věnován přednáškám a diskusím,“ říká Tomáš Popp, z občanského sdružení ENVIC.

Dny životního prostředí budou probíhat 10. a 11. listopadu v městské hale v Chamu

Půjde o výstavu se zaměřením na biopotraviny, alternativní zdroje energie, šetrnou turistiku, řemesla, regionální rozvoj a přeshraniční spolupráci, zejména v oblasti ekologie. V Bavorsku má tato výstava již svou dlouholetou tradici. Letos poprvé se jí budou účastnit i vystavovatelé z české strany hranice. Tato spolupráce má sloužit k rozšíření trhu s ekologicky šetrnými produkty a službami na obou stranách hranice.

Během výstavy bude návštěvníkům nabídnuta celá řada doprovodných aktivit. Základem jsou odborné přednášky k aktuálním tématům z oblasti ekologie. Pro děti má být připravena soutěž v malování, tvorba přírodní mozaiky a další hry, které napomáhají vytváření kladného vztahu k přírodě a poskytují informace o uvědomělém chování.

Dny životního prostředí mají přispět ke spolupráci české a německé strany v oblasti ochrany přírody a ekologické výchovy. Cílem celé akce je poskytnout návštěvníkům dostatek informací o producentech ekologicky šetrných výrobků a poskytovatelích služeb, aby tak získali možnost svým spotřebitelským chováním podpořit ochranu životního prostředí na obou stranách česko-německé hranice.


Tomáš T. Kůs

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

Tomáš T. Kůs

Autor je externím redaktorem Econnectu.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz