Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Praze vypuknou oslavy 100 let skautingu

18. 4. 2007 -, Junák/Econnect

-foto-
-foto-
Skautské hnutí má letos výročí 100 let od svého vzniku a po celém světě budou probíhat velké oslavy. V Praze zahájí zítřejší performací, při které bude za účasti Tomáše Hanáka ošátkována Petřínská rozhledna. Účast tisíců lidí z řad skautů a veřejnosti se očekává na sobotním setkání na Staroměstském náměstí. Bohatý kulturní program a mnoho zábavních doprovodných akcí zakončí vystoupení skupiny Ready Kirken. Další akce se očekávají až do konce léta.

Skautské hnutí, které má dnes na celém světě kolem 42 milionů členů, slaví letos své stoleté výročí. Čeští skauti zahájí oslavy narozenin o předposledním dubnovém víkendu v Praze, kde se na Staroměstském náměstí potkají více než čtyři tisíce skautů a skautek z téměř třech stovek oddílů z celé ČR.

Zítra můžete být v Praze svědky neobvyklé performance – skauti zahájí oslavy 100 let skautingu ošátkováním Petřína. Mezi osmou a desátou hodinou ranní na rozhlednu šátek vyvěsí profesionální horolezci. Deset minut před desátou šátek slavnostně pokřtí herec a příznivec skautingu Tomáš Hanák, který k němu slaní z rozhledny.

Na zabalený Petřín se můžete přijít podívat až do soboty, kdy skauti pořádají na Staroměstském náměstí akci „Objevte svět“, na které se očekává účast až deseti tisíc návštěvníků z řad skautů i široké veřejnosti. I přesto, že bude 60m vysoká rozhledna zabalená ve skautském šátku, který je symbolem letošních oslav, bude pro veřejnost otevřena jako obvykle od 10 do 19 hodin.

V sobtu proběhne akce s názvem „Objevte svět“, kterou spolupořádá Magistrát hlavního města Prahy. Účastníci si budou moci společně vyzkoušet aktivity z mnoha států všech kontinentů. Zahrají si australské hry, ochutnají bolívijské placičky, vyrobí si etiopský náramek nebo se naučí zdravit japonsky. Akce se za jednotlivé kontinenty zúčastní velvyslanci zemí, irský tanec předvede skupina Rinceoiri, na účastníky čeká v nabitém programu také ukázka afrického tance nebo indické hudby či hra na australské didgeridoo. Programem provede moderátor Stanislav Borkovec. Akci zahájí svým vystoupením objev roku 2006 Ewa Farna. Sobotní program pak vyvrcholí vystoupením známé české kapely Ready Kirken.

Setkání v Praze je slavnostním zahájením letošních oslav. Během roku se budou konat výstavy, soutěže nebo výpravy do zahraničí. V červenci se v Anglii na celosvětovém setkání, Jamboree, utáboří na 40 tisíc skautů ze 155 zemí světa, česká výprava bude mít 300 členů. Začátkem srpna se ve 216 zemích se toho dne sejdou skauti na vrcholcích hor, aby pozdravili „úsvit druhého století skautingu“. Mezi prvními budou skauti z Kiribati, přidávat se budou další na západ až k Aljašce a Havaji. Oslavy skautských narozenin budou ukončeny až na podzim, kdy proběhne putovní výstava „100 let skautingu“.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Oslavy 100 let skautingu v Praze

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz