Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekofashion - výstava a módní přehlídka

2.4.2007
VLAŠIM [Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim]
Autor: Lenka Suchanová

Dne 21.dubna 2007 se v Podblalnickém ekocentru Vlašim ( Pláteníkova 8, Vlašim) koná módní přehlídka oděvní tvorby BcA. Dita Hálové, BcA. Heleny Hoškové, MgA. Romana Vojtíšková a MA. Daniely Rajdové a hosta Báry Kovandové z SOU Vlašim.

Přehlídka je součástí vernisáže výstavy BcA. Marty Pavlíkové a BcA. Richarda Rameš představující výběr z dlouhodobé spolupráce autorů od společných studií na Fakultě užitého umění a designu Universit y Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Část kolekcí vznikla pro módní přehlídku NULOVÝ ODPAD 06 pořádaného občanským sdružením EKODOMOV 23. 6. 2006 v Divadle Jaroslava Vrchlického v Lounech. Ostatními kolekcemi rovněž prostupuje přírodní tématika, buď v rovině materiálové nebo v rovině ideové.

Absolventka University of Arts London, Chelsea College and Design MA. Daniela Rajdová, finalistka srpnové soutěže Top Styl designer 2006 Mezinárodního veletrhu Styl a Kabo v Brně představí kolekci „ Uni- verse- uni „ z papírové hmoty.

Fotografka a textilní výtvarnice v jedné osobě BcA. Helena Hošková kolekci z samorozložitelné fólie a hygienických potřeb „ Svatební šaty na jedno použití“. Příjemně působící, dobře nositelná folie.

Tématika druhotného využití materiálů prostupuje kolekcí „ Vitamínová reinkarnace“ MgA. Romany Vojtíškové. Ta zde představí část klauzurní práce „ Na Hlavě “ vycházející z tématiky jarní přírody.

Finalistka srpnové soutěže Top Styl designer 2003 a únorové soutěže Top Styl designer 2004 Mezinárodního veletrhu Styl a Kabo v Brně BcA. Dita Hálová předvede výběry kolekcí: „ Lucertola “ využívající technik patchworku a aplikace. Kolekci „ Severní T…“ představenou na podzimní soutěži Talent sezóny 2005 Praguefashionweek Galerie Mánes Praha z přírodních materiálů a využívající ruční tkaní, paličkovanou krajku v kontrastu s digitálním potiskem fotografií přírodních motivů BcA. Marty Pavlíkové. Část kolekce „ Ve Vysoké Vodě“ , jejíž prezentace byla focena ve Vlašimském zámeckém parku a premiérově bude předvedena kolekce „S-TUHA “ určena pro léto 2007.

Autorky jsou absolventkami Fakulty užitého umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.


Od 21.dubna do 18. května 2007se v přednáškovém sále Podblanického ekocentra Vlašim ( Pláteníkova 8, Vlašim) koná výstava fotografií BcA. Marty Pavlíkové a BcA. Richarda Rameše oděvní tvorby BcA. Dita Hálové, BcA. Heleny Hoškové, MgA. Romana Vojtíšková a MA. Daniely Rajdové.

Výstava představuje výběr z dlouhodobé spolupráce autoru trvající od společných studií na Fakultě užitého umění a designu Universit y Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

BcA. Marta Pavlíková se představuje sériemi módních fotografií oděvních kolekcí. ateliérové tvorby, která je její výsostnou doménou a vystupuje i do exteriéru. Libovolně pro podtržení idejí a prezentace oděvní tvorby. V ateliérových fotografiích často pracuje s barvou pozadí jež se stává celkem barevné kompozice fotopříběhu. Příkladnými jsou „Svatební šaty na jedno použití “ BcA. Heleny Hoškové z samorozložitelné fólie a hygienických potřeb.

Spolupráci s BcA. Ditou Hálovou představuje ateliérovými fotografiemi pro prezentaci kolekce „ Severní T…“ na podzimní soutěži Talent sezóny 2005 Praguefashionweek Galerie Mánes Praha a použitím fotografií přírodních motivů na přímo na oděvech . Exteriérové fotografe kolekce „ Ve Vysoké Vodě“ z Vlašimském zámeckém parku zachycují dokonale jarní náladu a podtrhují přírodní motiv této kolekce.

BcA. Richard Rameš jehož doménou je reportážní fotografie a módní fotka, se prezentuje velkoformátovými fotografiemi kolekce „ S – TUHA “ BcA. Dity Hálové, ve které vyzdvihuje barevnou hravost a ženské linie této kolekce.

Třetí částí výstavy je dokladem společné spolupráce všech zúčastněných fotografů a návrhářů na módní přehlídce NULOVÝ ODPAD 06 pořádaného občanským sdružením EKODOMOV 23. 6. 2006 v Divadle Jaroslava Vrchlického v Lounech. Tvorbu obou autorů propojuje nejen práce s módní fotografií, ale i zájem o přírodní tématiku a ekologii. Součástí vernisáže je módní přehlídka.

BcA. Dita Hálová
www.amarant.cz
www.richardrames.cz
www.ekodomov.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz