Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ENVIWIKI - Nástroj pro rozvíjení environmentální gramotnosti (nejen) učitelů

17.3.2006
PRAHA [Centrum pro otázky životního prostředí UK]
Autor: Jana Dlouhá

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze pořádá v rámci cyklu Supra solidam petram úterý 28. března 2006 v 15.30 seminář ENVIWIKI – Nástroj pro rozvíjení environmentální gramotnosti (nejen) učitelů v areálu Univerzity Karlovy v Praze-Jinonicích ve Velké aule (místnost 1034 v přízemí budovy B), U Kříže 8, 158 00 Praha 5. Vystoupí: Ivan Rynda, Jiří Dlouhý, Jana Dlouhá, Hanka Kolářová, FHS a COŽP Univerzity Karlovy v Praze.

V roce 2005 byl vytvořen základ internetové encyklopedie, která mapuje hlavní environmentální témata a usiluje o jejich přehledné a interaktivní uspořádání. Její základní určení – jde o elektronickou učebnici pro výuku témat týkajících se životního prostředí a udržitelného rozvoje – vymezila její obsah i formální podobu. V rámci semináře bude představen celkový koncept projektu, jeho první produkt a možnosti dalšího rozvíjení této myšlenky.

Projektu, jehož cílem je položit základ environmentální gramotnosti, předcházela myšlenka vytvoření Environmentálního minima pro vzdělávání učitelů (Ivan Rynda). Současná podoba EnviWiki představuje účinný nástroj pro „management informací“. Poskytuje také možnost vzájemné komunikace v pedagogické rovině, sledování nejnovějších trendů v rovině odborné atd. EnviWiki je propojena s dalšími informačními médii v oblasti environmentálního vzdělávání (Hanka Kolářová). Free copyright do budoucna znamená možnost volného využití i svobodného publikování.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz