Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Děčíně slavilo 20 000 lidí

14.7.2003
DĚČÍN [Arnika Děčín]
Autor: Jan Dostál , tel: 737 503 071

Bezmála 20 000 lidí přišlo spolu s Arnikou, Deníky Bohemia, Městem Děčín, SCHKO Labské pískovce a Rádiem Děčín v Děčíně slavit sbližování člověka s řekou Labe. Děčínské slavnosti Labe byly jednou z nejvýraznějších součástí letošních Slavností Labe, které proběhly nejméně v osmi městech na Labi.

Neděle 13. července byla letos zasvěcena Labi a lidem, kteří řeku chápou jako součást přírodního prostředí a možnost rekreačního vyžití. Slavnosti Labe jsou pokračováním úspěšného Mezinárodního koupacího dne na Labi, kterým v loňském roce Arnika Spolu s německou nadací Deutsche Umwelthilfe zahájila tradici koupání v Labi a oslavy živoucí řeky.

Slavnosti proběhly v letošním roce nejméně v osmi městech na Labi a byly díky únikům toxických jedů z neratovické Spolany při loňských povodních rozděleny na dvě části. V úseku od Neratovic po proudu řeky Arnika jako koordinátor akce neodporučila z důvodu opatrnosti koupání v labské vodě. Naopak v Labi od pramene k Neratovicím probíhaly oslavy stejně jako v loňském roce ve znamení koupání.

Vrchlabí – pořadatelem slavností byla Arnika. Součástí programu byla meditace s prosbou o usmíření s řekou, plavba netradičních plavidel a koupání v Labi. Zúčastnilo se asi 50 lidí, z nichž se 20 koupalo.

Špindlerův mlýn – pořadatelem je Turistické informační centrum. Proběhla zde krom koupání soutěž o Labskou vílu, ve které zvítězili všichni účastníci a účastnice. Oslavy, na které přišlo okolo tisíce lidí (asi 10 koupajících) byly spojeny s 210 výročím založení města.

Kolín – zde se koupala skupina několika místních nadšenců

Lysá nad Labem – organizátorem je sdružení Lysin. Vykoupalo se zde asi 40 lidí.

Mělník – organizátorem je Český červený kříž Mělník a Klub veslařů mělnických. Benátské noci, která předcházela dni slavností se zúčastnilo asi 120 lidí. Na samotný den slavností přišlo 40 lidí a 10 se koupalo.

Roudnice nad Labem – organizátorem je Město Roudnice. Proběhl zde den otevřených dveří v místním veslařském klubu (Athletic club)

Litoměřice – pořadatelé jsou Sever Litoměřice a Přátelé přírody . Koupalo se zde několik účastníků

Děčín – organizátory byli Deníky Bohemia, Město Děčín, Arnika, SCHKO Labské pískovce a Rádio Děčín. Podle odhadů se během celé slavnosti na Smetanově nábřeží, kde se Děčínské slavnosti Labe konaly vystřídalo až 20 000 lidí. Součástí programu byly dětské soutěže, Soutěž o Labskou vílu, ve které zvítězili v dětské i dospělé kategorii mužští představitelé vílího druhu, ukázky výcviku a techniky liberecké protichemické vojenské jednotky, ukázky výcviku policistů a policejních psů, ukázky práce hasičů, hudební vystoupení, výstavy, informační stánky (Saský národní park, Arnika, SCHKO Labské pískovce, Deníky Bohemia, ZOO Ústí nad Labem, Děčínského útulku pro opuštěná zvířata, organizace Free – mind).

Pro bližší informace se prosím obracejte na koordinátora:
Jan Dostál – 737 503 071, e-mail: jan.dostal@arnika.orgDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz