Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Česká centrála cestovního ruchu vyzývá veřejnost „Pojďte s námi do muzea“

26.6.2003
PRAHA [Česká centrála cestovního ruchu]
Autor: Veronika Váňová

Česká centrála cestovního ruchu pod záštitou ministra pro místní rozvoj České republiky, pana Pavla Němce, vyhlásila na tiskové konferenci konané dne 26.6. 2003 soutěž „Pojďte s námi do muzea“.

Cílem soutěže je získat přehled o tom, jaké regionální doprovodné programy muzea chystají, vyhodnotit nejzajímavější z nich a prostřednictvím médií informovat veřejnost o vybraných projektech. Muzea mohou své akce přihlásit do tří kategorií: jednorázová doprovodná akce, pravidelný program a výstava tématicky navazující na stálou expozici muzea. Výsledky budou vyhlášeny na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR v lednu 2004.

Soutěží „ Pojďte s námi do muzea“ chce ČCCR dosáhnout přiblížení turistů, cestovních kanceláří a médií k muzeím. Z pohledu cestovního ruchu jsou mnohá muzea a galerie nejen přitažlivým turistickým cílem, ale měly by se stát i místem, kde vzniká celistvý zážitek nejen z muzeálních sbírek a zároveň i místem završení poznatků o regionu. Soutěž by měla akcentovat zapojení veřejnosti do činnosti muzea. ČCCR bude usilovat o to, aby v médiích mohly být v rámci soutěže představovány zajímavé programy, které regionální muzea ve svých expozicích pořádají.

„Pro muzea bude velkou příležitostí zviditelnit svou vzdělávací a osvětovou činnost, dostat příležitost vystoupit v médiích, účastnit se v oficiálních výstavních expozicích České centrály cestovního ruchu a přistoupit do Obchodního domu turistických produktů,“ je přesvědčen ředitel ČCCR Ing. David Gladiš.

Jednotlivé akce muzeí bude hodnotit jak odborná porota, tak i široká veřejnost. Od července do konce tohoto roku bude porota navštěvovat a vyhodnocovat přihlášené doprovodné programy muzeí. ČCCR bude přitom novináře průběžně informovat o nejlepších regionálních akcích. I veřejnost dostane příležitost vyjádřit se k muzeálním programům, a to formou hlasování na internetu.

„Vypsáním této soutěže chceme změnit postoj veřejnosti k muzeálním sbírkám. Potřebujeme navázat úzkou spolupráci s novináři a jejich prostřednictvím ukázat, jak didaktická a současně atraktivní může být osvěta a vzdělávání. V Česku trvá tradice vysoké obecné vzdělanosti, kterou podporuje i existence muzeí. Rádi bychom zařadili českou kulturu a především muzea mezi nástroje, které napomáhají zvýšení ekonomiky regionů a jsou významnými činiteli jejich rozvoje. Mohu uvést několik případů ze světa, kdy jsou muzea významným fenoménem regionu a jsou zcela samostatnou destinací cestovního ruchu. Jde například o známé Guggenheimovo muzeu v Bilbau,“ dodává PhDr. Blažena Křížová, ředitelka odboru realizace a podpory CR Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Pro více informací kontaktuje, prosím:
Veroniku Váňovou
odbor regionalistiky
Česká centrála cestovního ruchu
Vinohradská 46, Praha 1
Tel.: 221 580 414
E-mail: vanova@czechtourism.cz


ČCCR je příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Cílem je propagace ČR jako lákavé turistické destinace. Cestovní ruch je významným faktorem české ekonomiky: devizové příjmy z cestovního ruchu v roce 2002 dosáhly 96,29 mld. Kč, tvořily 4,2 % HDP a podílely se 7,7 % na celkové hodnotě exportu ČR. Přímo v cestovním ruchu bylo v roce 2002 zaměstnáno 121200 osob (2,56 %), celková zaměstnanost (včetně nepřímé) zahrnovala 576 370 pracovních míst (12,16 %), tzn., že každý 8. člověk je zaměstnán v cestovním ruchu nebo souvisejícím odvětví. Další informace na adrese : www.czechtourism.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz