Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Kosteleckých Horkách se v sobotu otevře infocentrum

16.5.2003
Kostelecké Horky [INEX SDA]
Autor: Mgr. Petr Kulíšek

V sobotu 17.května 2003 bude ve Venkovském centru Sdružení dobrovolných aktivit INEX v Kosteleckých Horkách u Chocně otevřeno Informační centrum Dům z modrého kamene spojené s cyklistickou naučnou stezkou Poorličím.

Infocentrum bude v původních prostorách Sládkova statku nabízet nejen základní informace z regionu, ale také o činnosti sdružení, o zdejších hodnotách krajiny a kromě příležitostných tematických výstav je tu i možnost navštívit Malé muzeum místa umístěné v roubené sýpce a skromné občerstvení. Infocentrum bude otevřeno především o víkendu a na požádání i denně kromě pondělí v odpoledních hodinách. Podrobnosti a změny najdete na www.inexsda.cz/khorky.
Obsluhu Infocentra nebudou zajišťovat profesionální pracovníci, nýbrž převážně mezinárodní dobrovolníci z Německa a Japonska, kteří se dlouhodobě na projektu Venkovského centra podílejí.

SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX

INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci. Více o INEX – SDA na www.inexsda.cz. nebo www.ihnexsda.cz/khorky

VENKOVSKÉ CENTRUM - DŮM Z MODRÉHO KAMENE

Modrý dům je tradiční venkovský dům v Poorličí a od počátku roku 2001 funguje jako Venkovské centrum Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Modrý dům je rekonstruován prací dobrovolníků z ČR i zemí celého světa v rámci víkendových akcí a zejména krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů. Vlastní objekt je obnovován a zařizován tak, aby ctil tradice regionu, maximálně využíval místní obnovitelné zdroje (místní materiály, vytápění dřevem, recyklace surovin, biozahrada) a zároveň architektonicky zachovával tradiční cenný vzhled za smysluplného využívání prostor domu, sýpky i zahrady. Z Modrého domu jsou realizovány projekty pro obec i okolní krajinu, projekty propagující uvědomění si hodnot tradičního venkovského způsobu života do myšlení účastníků projektů i zdejších obyvatel.

Součástí Venkovského centra je bývalá škola v Kosteleckých Horkách, která je postupně zušlechťována, tak aby mohla sloužit pro setkání, semináře, malé konference a výstavy neziskových organizací, dále jako centrum pro koordinaci a propagaci dobrovolné práce především mezi mladými místními lidmi, kteří hledají uplatnění nebo zkušenost. Je zamýšlena jako základna pro pilotní projekty sdružení zaměřené na podporu aktivit uvnitř venkovské komunity. Je místem krátkodobých a nyní již i dlouhodobých dobrovolnických pobytů dobrovolníků z Evropy i celého světa. Od března 2001 je Venkovské centrum Modrý dům místem pobytu prvních dvou dlouhodobých dobrovolníků programu Evropské dobrovolné služby, v současné době projekt hostí dobrovolnici z Německa a Japonska.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz