Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.1.2020 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Bříza a osika připravují na kalamitní holině vhodné podmínky cílovým dřevinám

Se změnami klimatu a s nimi souvisejícími kalamitami přibývá v lesích nahodilých těžeb a následně rozsáhlých holin. Ty se zpravidla vyznačují extrémnějšími klimatickými podmínkami ve srovnání s holinami běžných výměr. I když obnovit zde úspěšně les je složitější, úspěšná a včasná obnova je významným krokem ke stabilizaci lesního prostředí. Nezastupitelnou úlohu při obnově kalamitních holin hrají přípravné dřeviny, což opakovaně dokazují výsledky výzkumu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.1.2020 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus pomohli najít domov ptákům i v Praze

V pražských parcích se letos opět hojně budkovalo. Dobrovolníci a dobrovolnice z Hnutí Brontosaurus zkontrolovali na 150 ptačích budek, které v minulých letech pověsili v parcích na západě Prahy – v Ladronce, Cibulce, Hvězdě a Řepském háji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.1.2020 - PRAHA [Klimatická koalice]
Nový finanční nástroj pro spravedlivou transformaci by měl být doprovázen odklonem od uhlí

Evropská komise dnes zveřejnila návrh nového finančního nástroje (Just Transition Mechanism – Mechanismus pro spravedlivou transformaci), který bude v rámci Zelené dohody pro Evropu fungovat jako dotační program pro investiční potřeby evropských regionů během přechodu na bezuhlíkovou ekonomiku. Finance mají podpořit energetickou transformaci a motivovat k zásadnímu snižování emisí v horizontu nejbližších let. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.1.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Premiér se sešel se zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat

Zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat se dnes setkali s premiérem Andrejem Babišem. Zástupci z organizace Svoboda zvířat, v doprovodu veterinární lékařky a bývalé inspektorky Krajské veterinární správy, která v minulosti cirkusy kontrolovala, přišli s premiérem diskutovat o tom, jak může Česká republika ochránit volně žijící druhy zvířat před zneužíváním v cirkusech. Schůzku zhodnotili jako produktivní. „Odcházíme ze schůzky se zárukou, že Česká republika skutečně začne chránit volně žijící druhy zvířat před zneužíváním v cirkusech,“ uvedla Anna Bernátková ze Svobody zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.1.2020 - [Děti Země]
Krajský úřad v Brně je před pracovním kolapsem

Již šest týdnů čekají Děti Země na jeho rozhodnutí v elektronické verzi Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.1.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Premiér se sešel se zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat

Zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat se dnes setkali s premiérem Andrejem Babišem. Zástupci z organizace Svoboda zvířat, v doprovodu veterinární lékařky a bývalé inspektorky Krajské veterinární správy, která v minulosti cirkusy kontrolovala, přišli s premiérem diskutovat o tom, jak může Česká republika ochránit volně žijící druhy zvířat před zneužíváním v cirkusech. Schůzku ale zhodnotili jako neproduktivní. „Odcházíme ze schůzky se zárukou, že Česká republika skutečně začne chránit volně žijící druhy zvířat před zneužíváním v cirkusech,“ uvedla Anna Bernátková ze Svobody zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.1.2020 - [Děti Země]
Řízení o výjimce pro modernizaci stupně Srnojedy skončilo

S jezem u Děčína a s kanálem u Přelouče jde o další doklad zbytečnosti ŘVC ČR Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.1.2020 - Praha [Ewing Public Relations, s. r. o.]
Na požáry se připravuje i Evropská unie. Plánuje posílit zásahovou jednotku rescEU

Evropská komise plánuje navýšit kapacity mechanismu civilní ochrany zvaného rescEU. Ten dnes disponuje záchranářskou flotilou devíti hasičských letadel a devíti helikoptér, schopnou okamžitě zasáhnout během ničivých požárů kdekoliv v Evropě, ale i mimo ni. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2020 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Kniha pohádkových příběhů pomůže srbskému Čačaku zlepšit nakládání s komunálním odpadem

Srbské město Čačak pojí s Valašským Meziříčím dlouhodobá partnerská spolupráce. A protože má Valašského Meziříčí na rozdíl od Čačaku dobře fungující systém odpadového hospodářství, vyjeli už v roce 2017 čeští odborníci na expertní cestu do Srbska a na základě nashromážděných poznatků vypracovali návrh odpadového hospodářství v Čačaku. V závěru loňského roce byl pak realizován projekt České rozvojové agentury, jehož hlavním cílem je zlepšit stávající model environmentálního vzdělávání v tomto srbském městě. Jedním z výstupů projektu je i unikátní Kniha pohádkových příběhů s enviromentální tématikou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.1.2020 - Praha [Česká krajina]
Ochránci dnes odklidili z rezervace desítky kilogramů nebezpečných zbytků po armádě

Klubka rezavých ostnatých drátů, kusy tankových pásů nebo prostřílené terče. Tyto a další zbytky po činnosti sovětské armády v bývalém vojenském prostoru Milovice včera odvezli ochránci přírody do sběrných surovin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.1.2020 - POČERADY [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Limity jsme my!]
ČEZ prodal Počerady Tykačovi. Ekologické organizace budou usilovat o uzavření elektrárny

Firma ČEZ do konce roku 2019 nevyužila možnosti odstoupit od smlouvy na prodej největší české uhelné elektrárny Pavlu Tykačovi a jeho těžební společnosti Vršanská uhelná. Znamená to, že elektrárna přejde do rukou tohoto podnikatele - ale až 2. ledna 2024. ČEZ to dnes oznámil v tiskové zprávě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.12.2019 - Praha [Česká krajina]
Pratuři z Milovic se chystají na Josefovské louky, zubři do rezervace u Rokycan

Do nové lokality se v polovině ledna vydají pratuři odchovaní v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice. Stanou se novými obyvateli Ptačího parku Josefovské louky, kde budou spásáním křovin i rostlin a rozdupáváním podmáčených luk pomáhat s vytvářením vhodných podmínek pro mokřadní a luční ptáky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.12.2019 - [Děti Země]
Hodnocení vlivů jezu u Děčína bylo po čtrnácti letech ukončeno

ŘVC ČR za přípravu stavby utratilo více než 625 miliónů korun. Ministerstvo životního prostředí svým sdělením ze dne 18. prosince 2019 ukončilo hodnocení vlivů plánovaného jezu u Děčína za 5,2 mld. Kč na životní prostředí, neboť Ředitelství vodních cest ČR ve lhůtě tří let do 14. září 2019 řádně nedoplnilo dokumentaci o požadované chybějící údaje.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2019 - PRAHA [Ecobat]
Díky Baterkománii se sběr baterií ztrojnásobil a na charitu půjde 100 tisíc korun

Celkem 12 331 kilogramů baterií se od května do října vybralo v 19 městech a městských částech zapojených do soutěže BATERKOMÁNIE v Jihomoravském kraji. Její organizátoři, kterými byly Jihomoravský kraj a nezisková společnost ECOBAT, před zahájením projektu slíbili, že za každý odevzdaný kilogram věnují 10 korun, až do výše 100 tisíc korun, na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji. Díky tomu bude finanční příspěvek rozdělen mezi 3 vybrané projekty, a to konkrétně 50 tisíc korun na rehabilitaci malému Garikovi z Velkých Pavlovic (u Hustopečí), který se narodil s dětskou obrnou, dále 30 tisíc korun na vybudování laviček v obci Velká nad Veličkou a 20 tisíc korun na léčebné pomůcky pro desetiletou Markétku z Břeclavi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.12.2019 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
I v roce 2020 spousta akcí pro Jihočechy

Rok 2019 s Energy Centre České Budějovice (ECČB) proběhl ve znamení exkurzí, workshopů, přednášek a přeshraničních setkání pro jihočeská města a obce, školy, širokou i odbornou veřejnost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2019 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
5 dárků, které pomohou přírodě a dorazí do Vánoc

Nechali jste vánoční nákupy zase až na poslední chvíli? EkoVánoce jsou zatraceně sexy a pomáhat přírodě navíc zahřeje lépe než péřovka a podvlíkačky, které šily děti v Bangladéši. Pořiďte letos blízkým Dárky přírodě na www.darkyprirode.cz a obdarujte hned dvakrát. Do Štědrého dne dorazí bez obav, protože dárkové certifikáty všech 5 typů odesíláme v elektronické podobě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2019 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Jihočeský kraj podporuje přeshraniční spolupráci s Horním Rakouskem

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 byl učiněn další krok k rozvoji přeshraniční spolupráce mezi regiony Jihočeský kraj a Horní Rakousko v oblasti efektivního využívání energie. Na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje se setkali hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a LR Markus Achleitner, zemský rada Horního Rakouska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2019 - [Děti Země]
Připravovanou dálnici D1 u Přerova čekají dvě odvolací řízení

Děti Země podaly odvolání proti změně územního rozhodnutí a proti kácení dřevin Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Schizofrenie na Ministerstvu zemědělství. Čerstvou novelou zákona o myslivosti ohrožuje budoucnost našich lesů

Do meziresortního připomínkového řízení dnes Ministerstvo zemědělství předložilo návrh novely, který nejen že neřeší stávající problémy myslivosti, ale naopak další přináší: především ruší povinnost stanovovat minimální a normované stavy zvěře tak, aby nedocházelo k nadměrnému poškozování lesních ekosystémů zvěří či znemožňuje způsob plánování míry lovu podle zdravotního stavu lesů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2019 - ŠPINDLERŮV MLÝN [SMO Krkonoše]
Prosincová Valná hromada předcházela výročí 20 let od vzniku Svazku Krkonoše

V polovině září 2000 bylo osmadvaceti starosty měst a obcí ustanoveno Sdružení Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí s cílem realizovat aktivity v oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu na podporu rozvoje Krkonoš. Přípravy na jeho vznik trvaly zhruba půl roku. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 810 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
26. 2. 01:00 [Ekolist] - Nizozemsko se chystá na rekord. Největší evropskou solární farmu. Plovoucí
26. 2. 00:29 [ČTK] - Stromy u tratí mimo lesy nesmějí být bez povolení pokáceny
26. 2. 00:28 [ČTK] - Odborník: Hraboši jsou na Moravě a ve Slezsku v 80 procentech ozimů
26. 2. 00:26 [ČTK] - Nové zóny KRNAP by mohly platit od července, počítá s tím vyhláška
26. 2. 00:22 [ČTK] - Praha 2 objevila v Grébovce strom napadený kůrovcem, pokácí jej

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz