Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.1.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Navštivte nás na veletrhu Regiontour!

Od 15. do 18. 1. si můžete na brněnském výstavišti zahrát hru "Putování za regionálními produkty" a zároveň se inspirovat, kde strávit zajímavé Prázdniny na venkově. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.1.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Do Šternberka doputuje výstava Má vlast cestami proměn

Od 15. do 18. 1. si můžete na brněnském výstavišti zahrát hru "Putování za regionálními produkty" a zároveň se inspirovat, kde strávit zajímavé Prázdniny na venkově. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.1.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Do Šternberka doputuje výstava Má vlast cestami proměn

MAS Šternbersko se zapojila do organizace šestého ročníku putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. V pondělí 12. ledna 2015 dorazí moravská kolekce výstavy do města Šternberk. Na hlavním náměstí bude k vidění až do čtvrtku 5. února. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat31.12.2014 - VLAŠIM [ZO ČSOP Vlašim]
Nominujte Blanické rytíře

V roce 2015 bude již posedmnácté udělováno ocenění Blanický rytíř fyzické osobě, která se významně zasloužila o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Nominujte také Vašeho rytíře, který si zaslouží toto ocenění. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.11.2014 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Adventní tradice na Ježíškově Božím Daru

Adventní období a čekání na Ježíška vám už tradičně zpestří čtyři adventní víkendy na Božím Daru. I letos se první dva ponesou v duchu společných, česko-německých setkání a těší se finanční podpoře z Česko-německého fondu budoucnosti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat14.11.2014 - HOSTĚTÍN [Občanské sdružení Tradice Bílých Karpat]
Podporou místních výrobců podpoříte i sebe

1. listopadu odstartovala facebooková osvětová kampaň na podporu místních producentů a místní ekonomiky. Představuje místní výrobce, prodejny regionálních výrobků, zajímavé prodejní systémy (např. bedýnkování či komunitou podporované zemědělství), regionální značky i přínosy místní ekonomiky. Řekne nejen proč, ale i jak a kde bychom mohli podporovat výrobce v regionu. Kampaň probíhá na facebooku Tradice Bílých Karpat až do konce roku 2014. Organizuje ji stejnojmenné občanské sdružení. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.11.2014 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o titul Nejkrásnější nádraží ČR

V úterý 11. 11. 2014 přesně v 11 hodin dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže o titul „Nejkrásnější nádraží České republiky.“ Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat4.11.2014 - OLOMOUC [Malá liška - klub přátel přírody]
Němečtí Přátelé přírody potřetí na Olomoucku, a opět trochu jinak

Na konci října už potřetí přijeli za olomouckými Přáteli přírody z klubu Malá liška jejich partneři z jihoněmeckého města Metzingen. Ve středomoravské metropoli, ale hlavně jejím okolí, strávili pět dní a pět nocí plných společných setkávání, posezení, exkurzí a výletů. Nešlo ale o rutinu - i tentokrát se olomoučtí hostitelé snažili představit svým přátelům náš region netradičním způsobem. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat27.10.2014 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Novoměstský krajáč - Festival originálních výrobků z našich regionů na Novoměstské radnici v Praze

V sobotu 1. listopadu 2014 bude pražská Novoměstská radnice patřit řemeslným výrobkům a dobrotám z produkce držitelů regionálních značek. Premiérová akce Novoměstský krajáč – festival originálních výrobků z našich regionů Vám představí řemeslníky a výrobce potravin i nápojů z Čech i Moravy. Kromě široké nabídky originálních výrobků se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě hudební produkce i ukázek řemesel v praxi. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Perspektiva budoucnosti pro region Dunaj-Vltava: Hodnocení výsledků dvouleté spolupráce přinese odborná konference

Evropský region Dunaj – Vltava (ERDV) pořádá 15. října odbornou konferenci, na které bude mít svého zástupce ve znalostní platformě Výzkum a inovace Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i. (VÚLHM).
Odborná konference „Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava“ se bude konat v Bavorsku, konkrétně v ambergském Congress Centrum (ACC). Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA/JABLONEC NAD NISOU [Přátelé přírody ČR]
Přátelé přírody se sjedou do Jablonce nad Nisou

V Jablonci nad Nisou a okolí se bude o víkendu 9. - 12. října konat výroční Setkání Přátel přírody. Pro své kolegy z Česka i zahraniční hosty je uspořádá místní Československé turistické sdružení PŘÁTELÉ PŘÍRODY. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2014 - PRAHA [Cohousing CZ]
Pozvánka na workshop o cohousingu

Pozvánka na workshop Cohousing pořádaný dne 8.11.2014 v Praze, pořádá Cohousing CZ. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat10.9.2014 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Ceritifikovaný zážitek z Českého Švýcarska vám přiblíží nová hledačka

Na Loretánských slavnostech 2014 v Rumburku se zájemcům představí první quest v Českém Švýcarsku. Poprvé ho bude možné absolvovat v sobotu 13. 9. 2014. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat9.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Mezinárodní konsorcium apeluje na Evropskou komisi: „Maďarský zásah proti neziskovkám je neakceptovatelný“!

Vláda Viktora Orbána vystupňovala svůj tlak na maďarské neziskovky, které mají na starosti administraci tzv. Norských fondů. Včera brzy ráno vtrhla policie do kanceláří nadace Ökotárs a Demnet, které prohledala a následně zapečetila. Policie také zabavila notebooky a paměťové disky. Vyvrcholila tak několikaměsíční snaha o získání kontroly nad norskými penězi. „Jedná se o absurdní krok a Evropská komise by měla zaujmout jasné stanovisko a podniknout relevantní kroky. Je nemyslitelné, aby se v 21. století tolerovalo v členské zemi takovéto chování,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a zároveň člen rady mezinárodního konsorcia Environmental Partnership Association (Partnerství pro udržitelný rozvoj), jehož součástí je i maďarská Ökotárs. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

Už jen jeden měsíc mají neziskové organizace na to, aby podaly žádost o mikrogrant z Fondu pro NNO, který společně administrují Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti. Mikrogranty mají pomoci českým neziskovým organizacím navázat nebo prohloubit spolupráci s norskými, lichtenštejnskými nebo islandskými organizacemi. Peníze jsou určeny zejména na cesty zástupců českých organizací do donorských zemí za účelem osobní návštěvy partnerské organizace. Dalším krokem navázané spolupráce je pak její prohloubení během přípravy společné žádosti do Fondu pro NNO. Maximální výše grantu je 70 000 Kč a termín odevzdávání žádostí je 1. října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat27.8.2014 - HRADEC KRÁLOVÉ [Ecoinstitut o.s.]
Sdružení Ecoinstitut: Investiční oddělení města Hradce Králové si neumí ohlídat své stavby.

Tisková zpráva občanského sdružení Ecoinstitut k chybám při výstavbě nové mateřské školky při Základní škole Úprkova v Hradci Králové - Malšovicích. Sdružení by rádo poukázalo na nedostatečnou kontrolu průběhu stavby ze strany investora tj. investičního odboru města HK a tedy neefektivní nakládání s veřejnými prostředky.
Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat19.8.2014 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Asociace regionálních značek mění logo

Asociace regionálních značek, sdružení 24 koordinátorů značek pro kvalitní místní produkty, služby a zážitky přichází s novým logem. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.8.2014 - MUKAŘOV [Mukařov-sko, občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku]
Pozitivní proměny Středočeského kraje jako součást Mariánské pouti v Mukařově

Od 15. do 28. 8. můžete na návsi v Mukařově shlédnout středočeskou kolekci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Výstava je součástí doprovodného programu tradiční pouti ke svátku Nanebevzetí panny Marie. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat14.7.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Fond pro NNO rozdělí 28,5 milionů korun na ekologické projekty českých neziskových organizací.

Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti zveřejnily výsledky první výzvy Fondu pro nestátní neziskové organizace z prioritní oblasti č. 4 – Ochrana životního prostředí a klimatické změny. Finanční podporu získalo 18 projektů českých environmentálních neziskovek, které obdrží celkem 28 469 269 Kč. Výsledky ostatních tří prioritních oblastí (Lidská práva a tzv. klíčové oblasti podpory, Děti a mládež v ohrožení a Sociální inkluze) budou zveřejněny v září 2014 na stránkách www.fondnno.cz. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat25.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Prestižní evropská energetická soutěž českého vítěze nemá. Raduje se švédský Brogården.

České vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada z Brna vítězství v prestižní soutěži Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards 2014 nezíská. Na slavnostním vyhlášení v Bruselu byly včera odtajněny vítězné projekty ve všech pěti kategoriích. V kategorii bydlení (living), ve které se do užšího finále probojovala i Otevřená zahrada, zvítězil švédský projekt přestavby bytového domu v Brogårdenu. „Brogården je první bytový dům ve Švédsku, který byl zrekonstruován s využitím prvků a technologií pro pasivní bydlení. Projekt je názornou ukázkou toho, že je možné zrekonstruovat starý energeticky neúsporný dům na dům moderní, který jen na teplu ušetří 75 procent energií,“ stojí v oficiálních výsledcích soutěže. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 59 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz