Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.6.2016 - Hrad Hartenberg [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Umění na Hartenbergu v rukou zahraničních dobrovolníků

Západočeský hrad Hartenberg se ve dnech 2. – 16. 7. 2016 opět stane místem setkání dobrovolníků ze všech koutů světa. V rámci již 17. rokem organizovaného mezinárodního dobrovolnického projektu se tak na hradě sejdou mladí nadšenci z Maďarska, Turecka, Španělska, Taiwanu, Jižní Koreje, Ruska nebo Litvy, kteří svými uměleckými zkušenostmi přispějí k oživení hradu Hartenberg. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.6.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt „O dětech s dětmi“ Ratolesti Brno získal další podporu

V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají. Do této doby se do projektu zapojily téměř tři desítky klientů, se kterými sociální pracovnice intenzivně pracovaly a poskytly jim bez mála 800 kontaktů. Projekt, který získal navazující dotaci, tak bude pokračovat až do dubna 2017. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat22.6.2016 - Brno [Lipka]
Domov pokojného stáří Kamenná otevře společně s Lipkou novou terapeutickou zahradu

Principy zahradní terapie se stále častěji úspěšně využívají ve zdravotnictví, tato metoda však nachází své místo také v sociálních službách. Své o tom vědí v Domově pokojného stáří Kamenná, kde bude 29. června slavnostně otevřena terapeutická zahrada, kterou zde pomohlo vytvořit školské zařízení Lipka. Lipka navíc představí nový prototyp pojízdného záhonu, tzv. floramobil, určený pro seniory trvale upoutané na lůžko. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2016 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na tábor pro děti s autismem přijedou pomoct dobrovolníci z různých koutů Evropy

Ve dnech 27. 6. až 11. 7. 2016 budou v Jizbicích na Nymbursku šestým rokem pomáhat dobrovolníci z cizích zemí. Za pomoci českých asistentů se budou podílet na realizaci letního tábora pro děti s autismem a jinak zdravotně postižené. Zahraniční dobrovolníci přijedou do Česka v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu fungujícího pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.6.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Krajský soud v Ústí nad Labem projedná 9. 6. návrh na obnovu řízení ve věci Aleše Provazníka, odsouzeného v roce 2003 za vraždu. Nový znalecký posudek ukazuje na možná vážná pochybení při analýze DNA, která byla stěžejním důkazem

Krajský soud v Ústí nad Labem projedná ve čtvrtek 9. 6. 2016 od 10:00 návrh na obnovu řízení ve věci pana Aleše Provazníka, který byl v roce 2003 odsouzen za vraždu. V rámci obhajoby zajištěné bezplatně nevládní organizací Iuridicum Remedium byl zpracován nový znalecký posudek, který ukazuje na závažné nedostatky a nepravděpodobné výsledky odborných vyjádřeních z oboru genetiky, která byla stěžejním důkazem vedoucím k odsouzení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.6.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci poprvé v Třeboni. Podpoří ohrožené živočichy i dialog mezi národy

Ve dvou červnových týdnech od 12. do 26. června 2016 se Třeboň vůbec poprvé stane součástí více než stoleté ideje mezinárodního dobrovolnictví. Na tamní záchranné stanici pro handicapovaná zvířata se totiž z iniciativy mladých a nadšených dobrovolníků uskuteční první ročník projektu Volunteers 4 Wildlife na podporu ohrožených ptáků a savců. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.6.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Miliony krevních vzorků získaných za posledních téměř 30 let od novorozenců se budou díky IuRe likvidovat

Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil kontrolu prováděnou ve fakultních nemocnicích v Brně, Ostravě a v pražské Všeobecné fakultní nemocnici a nemocnici na Královských Vinohradech. Kontroly zahájené na základě podnětů nevládní organizace Iuridicum Remedium měly zhodnotit legálnost uchovávání více než třech milionů krevních vzorků novorozenců, které jsou ve čtyřech českých nemocnicích shromažďovány minimálně od 80. let. Výsledkem kontroly a následných správních rozhodnutí, která již nabyla právní moci, bude likvidace kartiček starších 5 let, tedy drtivé většiny uchovávaných krevních vzorků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.6.2016 - Praha [AMI Communications]
Vodafone se zavázal k plnění Cílů udržitelného rozvoje

Vodafone se stal součástí globální iniciativy UN Global Compact a současně jedním z 27 členů Národní sítě Global Compact Česká republika. Tato síť přináší do lokálních podmínek globální know-how z oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti. Vodafone tak potvrdil, že mu není lhostejná společenská odpovědnost v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce. Generální ředitel Vodafonu Balesh Sharma byl za osobní zapojení v prosazování a naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) nominovaný na ocenění Local SDG Pioneer. Výherce tohoto ocenění bude vyhlášen v červnu 2016 na UN Global Compact Leaders Summit v New Yorku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.5.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci pomůžou horské chatě Prašivá

PRAŠIVÁ (26. května 2016) – Skupina dobrovolníků z různých zemí světa přijede v sobotu 4. června na chatu Prašivá v Beskydech (obec Vyšní Lhoty), aby pomohla s probíhající rekonstrukcí historické turistické chaty. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, na chatě Prašivá pořádá INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vůbec poprvé. V různých krajích jich letos proběhne pod hlavičkou INEX-SDA celkem 36. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Jednalo se o pilotní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, který byl unikátní zejména propojením svých dvou sociálních služeb. Cílil na zlepšení životní situace rodin v rámci spolupráce se Sociálně aktivizačním programem, s důrazem na individuální podporu jejich dětí díky Nízkoprahovému klubu Pavlač. Rok a půl trvající projekt nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.
Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.
Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat11.5.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Schválí se potajmu obchodní úmluva CETA s Kanadou, předobraz nechvalně proslulé úmluvy TTIP?

Komplexní hospodářská a obchodní úmluva (CETA) mezi EU a Kanadou se bude projednávat již v pátek 13. května 2016 v rámci Rady pro zahraniční věci EU. Dle vyjádření tiskových kanceláří Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva průmyslu a obchodu, zájmy České republiky však v ministerské radě žádný český ministr reprezentovat nebude. O úmluvě CETA se přitom bude hlasovat již v 22. září a podepsána by měla být v říjnu 2016, pokud nebudou tyto plány přerušeny veřejným tlakem nebo vetem členské země EU. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.5.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Obnova Staré Vody

O víkendu 14. - 15. května se do Staré Vody u Města Libavá opět sjedou skauti z okolí i ze zahraničí. Na tradiční dobrovolnické akci budou udržovat okolí poutního kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.5.2016 - SOKOLOV [Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.]
Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudku o omezení svéprávnosti. Jarda, jako jeden z prvních na Karlovarsku, má nyní svou svéprávnost zpět a navíc má dle nového občanského zákoníku i svou podpůrkyni, která mu pomáhá s jednáním na úřadech.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat27.4.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Ústav zdravotních informací a statistiky tají, co dělá s citlivými daty o našem zdraví, která shromažďuje ve zdravotních registrech

V minulých týdnech nejprve Poslanecká sněmovna a následně i Senát posvětili rozšiřování Národního zdravotního informačního systému. Fakticky se jedná o řadu registrů obsahujících údaje o zdraví každého z nás propojené s rodnými čísly. Vedle stávajících registrů, zaměřených například na onkologická onemocnění, evidenci hospitalizací nebo porodnictví, se nově zavádí i superregistr, v němž budou shromážděny veškeré údaje od všech zdravotních pojišťoven týkající se všech proplacených úkonů. Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) upozorňuje, že to vše se děje za aktivní spolupráce či přihlížení politiků ve chvíli, kdy zároveň Ústav zdravotních informací a statistiky odmítá veřejnosti sdělit, kdo má vlastně k údajům přístup, komu údaje z registrů předává, v jaké tak činí formě, nebo zda si za to nechává platit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.4.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Velká oslava dobrovolnictví nabídne kapelu, handbiky, veřejnou šatní skříň i dobrovolnický pub quiz

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) oslaví 25. narozeniny a dobrovolnictví obecně v rámci velké akce 5. května 2016 od 17 hodin v prostorách Café Na půl cesty a v parku na pražském Pankráci. Velká dobrovolnická událost letošního jara nese název Po stopách Dobrovolnikus Sapiens a cílem je šířit povědomí o dobrovolnických možnostech, které má každý z nás. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Když je dobrý nápad a chuť, dá se díky dobrovolníkům udělat kus práce

PRAHA – Dobrovolnictví má úžasný synergický potenciál a dokáže propojit nápad, nadšení a energii. Díky projektu „Synergie dobrovolnictví“, realizovaném INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vznikne spousta iniciativ, které zapojí jak české, tak zahraniční dobrovolníky a udělají kus práce po celé ČR. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.4.2016 - Praha 1 [Iuridicum Remedium, z. s.]
AVÍZO: Tisková konference Greenpeace, IuRe a senátorů- podpisová akce za transparentní vyjednávání Transatlantické úmluvy (TTIP)

Kdy: pondělí 11. dubna od 13:00
Kde: Kampus Café (někdejší Krásné ztráty), Náprstkova 10, Praha 1

Hosté: na akci vystoupí senátoři Václav Láska a Libor Michálek, kteří chtějí prosadit, aby vyjednávání TTIP bylo transparentní a aby národní zákonodárné sbory nebyly obejity. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.3.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci v Bataypoře pomáhají dokončit kapličku pro repliku Pražského Jezulátka

Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) zveřejnilo nabídku dobrovolnických projektů pro rok 2016. Zájemci mohou vybírat z více než 2 tisíc dobrovolnických projektů v téměř 70 zemích světa, což je nejbohatší nabídka mezi českými neziskovými organizacemi. Mezi nejoblíbenější dobrovolnické projekty patří ty krátkodobé (2-3 týdenní), tedy workcampy. INEX-SDA je na poli mezinárodního dobrovolnictví stálicí, letos v dubnu oslaví 25. výročí vzniku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.3.2016 - BRNO [Sdružení příjemců evropských dotací]
Čapí hnízdo neobhájí ani seriál o nedokonalých dotacích na iDnes.cz

Zmařené dotace, seriál řvoucí velkými písmeny na portálu iDnes.cz, má zajímavou historii. Vycházel již dříve jednou za měsíc, pak byl nejspíš pro nízkou popularitu odložen k ledu. V březnu 2016 ho redakce nejen oživila, ale věnuje mu nevídané úsilí, vydává ho denně, dokonce recykluje již pokrytá témata. Výčet dílů vypadá jako rešerše sloužící k obhajobě majitele vydavatelství Mafra Andreje Babiše v kauze Čapího hnízda. Podle Sdružení pro evropské dotace (SPED) je pochybná nejen intence zmíněného seriálu, ale i jeho argumentace zcela nesmyslně obviňující o dotaci žádající obce a organizace. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 153 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz