Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa v Brně zvelebí terapeutickou a komunitní zahradu

Do Brna se 3. 8. 2016 poprvé sjedou dobrovolníci z Jižní Koreje, Ruska, Srbska, Itálie, Švýcarska, Turecka a Španělska, aby se zapojili do kultivace terapeutické a komunitní zahrady. Zahrada bude sloužit pro relaxaci a odpočinek jak tamějších klientů s duševním onemocněním, tak i široké veřejnosti. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pořádá v Brně INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci se Sdružením Práh a organizací Tamjdem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa okusí život na farmě u Terezína

Na Svobodném statku na soutoku na Litoměřicku se v první polovině srpna (31.7. – 13.8.) usídlí skupinka nadšených dobrovolníků, odhodlaných pomáhat místní zelinářské ekofarmě. Jedná se o projekt konající se každoročně již několik let, což dokazuje jeho oblíbenost u dobrovolníků a prospěšnost pro místní komunitu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rozvojem Arboreta Domažlice

Domažlice budou ve dnech 28.7.-11.8. hostit skupinu mezinárodních dobrovolníků. Účastníci ze Španělska, Francie, Koreje, Ruska, Řecka, Německa a Finska se zapojí do aktivit Chodsko žije!, spolku pro kulturu a rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kampaň Fotbalu pro rozvoj je u konce aneb když imigranti nejsou imigranti a vracejí se domů

Mezi 18. červnem a 13. červencem ambasadoři z České republiky, Keni i Slovinska šířili mezi děti a mládež v šesti různých regionech myšlenky respektu, komunikace a tolerance ve společnosti. Činili tak prostřednictvím velmi poutavých aktivit – napříč Českou republikou se necelý měsíc tancovalo, bubnovalo a zpívalo, a především, pořádaly se turnaje a workshopy v F3 fotbale. Díky těmto aktivitám se každoročně podaří zapojit přes 1500 mladých lidí především z dětských domovů a nízkoprahových center. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou zvelebit Mnichovo Hradiště, včetně hrobů slavných osobností

Město Mnichovo Hradiště v blízkosti Českého ráje přivítá během dvou prázdninových týdnů v termínu 24. 7. – 7. 8. skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ti se budou podílet na zvelebování veřejného prostoru Mnichova Hradiště. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp je organizován obcí Mnichovo Hradiště ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Žítková přivítá dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa

Na Žítkové se letos poprvé sejdou dobrovolníci z Jižní Koreje, Hongkongu, Španělska, Řecka a dalších zemí, aby se v rámci společného projektu INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a Hnutí Brontosaurus Mařatice zapojili do aktivit pomáhajících zachovat biologickou diverzitu v oblasti přírodní rezervace Hutě. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.7.2016 - HRADEC KRÁLOVÉ [Institut mezinárodního vzdělávání, z. s.]
Studenti nevědí, jak se učit. Ve škole to nebrali. Pomůže jim nová rubrika na SoGood Languages

SoGood Languages, magazín pro studenty jazyků, zpřístupnil novou rubriku "Jak se učit". Rubrika má významně pomoci studentům s osvojením nové látky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Pivovarskou zeď v Chříči postaví zahraniční dobrovolníci

Celkem deset mladých lidí z Walesu, Španělska, Německa a Belgie se ve dnech 23.7.–5.8. zabydlí v chříčském pivovaru, aby pomohli s renovací objektu a poznávali Česko. Akci tradičně organizuje občanské sdružení Propolis ve spolupráci s INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).Chříč (19. července 2016) – Celkem deset mladých lidí z Walesu, Španělska, Německa a Belgie se ve dnech 23.7.–5.8. zabydlí v chříčském pivovaru, aby pomohli s renovací objektu a poznávali Česko. Akci tradičně organizuje občanské sdružení Propolis ve spolupráci s INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Harrachov přivítá skupinu dobrovolníků z celého světa

Do Harrachova se v polovině července sjedou mladí lidé z různých částí světa (Španělska, Turecka, Ruska, Srbska nebo např. z dalekého ostrova v jihovýchodní Asii), aby zde ve dnech 19.7.-3.8., pod záštitou neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a pod vedením vyškolené vedoucí, dobrovolně pomáhali při různých činnostech. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.7.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Osadě Zastávka pomohou dobrovolníci z celého světa. Vyzdobí i Hobitín

Ve dnech 17. 7. – 30. 7. 2016 zavítá 13 dobrovolníků z Evropy, Asie, Střední a Jižní Ameriky do osady Zastávka, kde budou pokračovat v renovačních pracích, které započalo Hnutí Brontosaurus Jeseníky již v roce 2007. V druhé polovině akce budou kosit rychlebské louky. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.7.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou s péčí o krajinu a památky

Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks letos přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 17. – 30. 7. 2016 do Skalky u Doks zavítá jedenáct nadšenců z Korejské republiky, Taiwanu, Ghany, Maďarska, Španělska, Itálie a České republiky, kteří pomohou s čištěním obecní cesty, sekáním luk s chráněnými květinami a úklidem kostela sv. Jakuba v Bořejově. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.7.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Festival Etnosalaš bude v rukou dobrovolníků z celého světa

Jihomoravská vesnice Tvarožná Lhota hostí ve dnech 17. 7. – 1. 8. 2016 deset dobrovolníků z Korejské republiky, Spojených států amerických, Francie, Rumunska, Polska a Turecka, kteří svou prací podpoří konání festivalu Etnosalaš. Tento dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, vznikl za podpory organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místní pobočky v Tvarožné Lhotě INEX-SDA Bílé Karpaty. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa míří na hrad Grabštějn

Pokud člověk touží po dobrodružství, cestování, nových přátelích a poctivé práci, pak je pro něj dobrovolnictví jedinečná příležitost, jak svých cílů dosáhnout. Tuto formu prožití léta si uvědomila skupina zahraničních dobrovolníků, kteří přijedou v rámci projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) pomoci na hrad Grabštějn ve dnech 11. až 23. července. Společně s českými dobrovolníky připraví zábavný program a pomohou zkrášlit okolí hradu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.7.2016 - Praha [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s.]
Putovní výstava Má vlast cestami proměn míří do regionů

Výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v naší krajině. V letošním roce jich představuje celkem 112. Na konci června se jednotlivé kolekce výstavy postupně stěhují z pražského Vyšehradu do všech krajů Čech, Moravy a Slezska. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat1.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Workcamp pro teenagery v Liberci letos poprvé. Navštíví ho i partnerská firma z USA

Ve dnech 10. – 23. července se v Liberci a jeho okolí uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, určený pro mládež od 15 do 17 let – Teens in green world. Projekt je pořádán ve spolupráci neziskových organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a Čmelák – Společnost přátel přírody a za finanční podpory americké firmy Johnson Controls, Inc. (JCI). Zástupkyně JCI Karen Sommer z USA liberecký workcamp 13. července osobně navštíví. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.6.2016 - Praha [Ekodomov, o.s.]
Ekodomov hledá lektory na příští školní rok

Měli byste zájem o to stát se lektorem Ekodomova a učit náš ekologický kroužek? Přihlaste se na naše prázdninové školení. Otevřeli jsem nový srpnový termín školení od 22. 8. do 26. 8. 2016. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.6.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat do Chlebovic na Letní školu včelaříků

Do Chlebovic u Frýdku-Místku již podruhé dorazí skupina dobrovolníků z různých koutů světa. Od 2. do 18. července budou pomáhat ve zdejším Včelařském naučném areálu s rekonstrukcí a údržbou vybavení, především ale budou důležitou součástí letní školy pro děti se zájmem o včelaření. Projekt je pořádán ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a za finanční podpory americké firmy Johnson Controls, Inc. (JCI). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.6.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Plzeňská Městská plovárna v červenci přivítá dobrovolníky z celého světa. Zapojit se můžou i místní obyvatelé…

Na počátku července do Plzně přijede skupina zahraničních dobrovolníků, aby společně se spolkem „Pěstuj prostor“ a zdejšími občany upravila břehy řeky Radbuzy v blízkosti Městské plovárny. Kromě práce ji čeká také poznávání Plzně a jejího okolí a volnočasové aktivity s místními. Dvoutýdenní pracovní úsilí završí 15. a 16. července Plovárenské dny – tradiční letní akce, kde bude mít veřejnost možnost vidět, jak se místa u řeky proměnila, a zároveň si užít nabitý program plný umění, zajímavých workshopů, tance, hudby i dobrého jídla. Zahraniční dobrovolníky do Plzně vysílá nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.6.2016 - Brno [Ekologický institut Veronica]
Vánoční jedličky v květináči do celé republiky

Ekologický institut Veronica dnes vydal manuál, jak uspořádat prodej a výsadbu vánočních jedliček v květináči. Cílem je rozšířit akci i do dalších částí České republiky. Doposud totiž prodej probíhal jen v Brně a blízkém okolí. Projekt vánočních stromků v květináči nabízí šetrnější alternativu ke stromkům řezaným, tedy takovým, které skončí po Vánocích u popelnic. Ekologický institut Veronica již nyní vyzývá zájemce z dalších míst, aby se do akce pustili na vlastní pěst. Protože se jedná o organizačně náročný projekt, s přípravami je nutné začít již teď v létě. Manuál zájemcům pomůže s prvními kroky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.6.2016 - Nová Ves nad Popelkou [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomáhají v sociálním zemědělství

Sociálně terapeutické centrum Tábor letos poprvé přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 3. – 17. 7. 2016 do Nové Vsi nad Popelkou zavítá osm mladých lidí z Maďarska, Španělska, Ruska, Srbska, Turecka i Jihokorejské republiky, aby pomohli v hospodářství Nadace Tábor. Projekt je organizován ve spolupráci s českou dobrovolnickou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 153 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz