Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat9.2.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Tisková konference - Vyhlášení Big Brother Awards 2016

Příští týden se uskuteční 12. ročník vyhlášení cen Big Brother Awards. V případě zájmu o novinářskou akreditaci nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese libecajtova@iure.org nebo na čísle 603 878 512, a to do středy 15. února do 18 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.2.2017 - PRAHA [Sdružení VIA, z.ú., program TechSoup Česká republika]
Microsoft NGO Awards 2017 – Technologie pomáhají: soutěž pro neziskové organizace

Hledáme a oceňujeme příklady dobré praxe, které inspirují ostatní! Vyprávějte příběh, jak využíváte technologie pro dobrou věc.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Experti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství je nebezpečná, umožní na internetu sledovat všechny

Sněmovna bude v druhém čtení projednávat novelu zákona o Vojenském zpravodajství. Ta dává vojenské tajné službě pravomoc umístit na internetové linky „černé skříňky“, jež by mohly odposlouchávat, ale i blokovat, či měnit provoz českého Internetu. Podle vojáků opatření pomůže kybernetické obraně státu. Počítačoví odborníci, právníci i poskytovatelé internetu však považují návrh zákona za zneužitelný. Ohrozí podle nich ústavní práva na soukromí i svobodu projevu a bezpečnost sítí může paradoxně výrazně zhoršit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.1.2017 - PRAHA [Společnost pro zvířata ZO ČSOP]
Pár vět k reakci veřejnosti na ptačí chřipku

Každoročně milióny kusů drůbeže končí na jatkách jen v ČR. Do svého konce jsou uvězněny v ubikacích průmyslových koncentrovaných chovů v otřesných podmínkách. Aby posloužily jako potrava lidem a masožravým zvířatům. Kde je veřejnost, aby protestovala?

Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat17.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Veřejnost má posledních pár dní na nominování největších slídilů na Ceny Velkého Bratra

Výsledky již dvanáctého ročníku Cen Velkého Bratra, které od roku 2005 pořádá organizace Iuridicum Remedium, budou vyhlášeny 16. února 2017. Vítězové anticen, které upozorňují na nebezpečí hrozící našemu soukromí zejména v souvislosti s rozvojem nových technologií, budou vybráni odbornou porotou z nominací, které může veřejnost zasílat až do pondělí 23. ledna přes web www.slidilove.cz. Ceny se udělují v pěti kategoriích: Dlouhodobý slídil, Firemní slídil, Úřední slídil, Výrok Velkého Bratra a Cena Edwarda Snowdena za ochrana soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Obchodní úmluva CETA mezi EU a Kanadou už je v českém parlamentu. Ratifikují naši poslanci dohodu, která dle obav odborníků, odporuje Evropskému právu?

Obchodní úmluva CETA už dorazila do českého parlamentu. Smlouvu, vyjednávanou mezi EU a Kanadou, musí schválit i národní parlamenty všech zemí EU, aby vešla plně v platnost. Více jak 100 profesorů práva z 24 zemí EU a Evropská a Německá asociace soudců věří, že kapitola o ochraně investic a tzv. Investičním soudním systému, odporuje Primárnímu evropskému právu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.1.2017 - PRAHA [Nadace The Bakala Foundation]
Bakala Foundation znovu podpoří talentované studenty. Odstartoval osmý ročník programu Scholarship

Bakala Foundation dnes odstartovala další ročník atraktivního stipendijního programu Scholarship. Několika miliony korun podpoří nejtalentovanější studenty s ambicí absolvovat bakalářský či magisterský program na některé z prestižních zahraničních univerzit. Možnost získat finanční podporu na studium v zahraničí se studentům ze středních a vysokých škol otevřela již poosmé. Ti nejlepší z žadatelů v září získají stipendium, jehož výše závisí na zvolené škole a individuálních finančních možnostech. Při splnění všech podmínek nadace stipendistům garantuje podporu po celou dobu studijního programu, na který ji získali. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat10.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Poslanci budou rozhodovat o plošném sledování internetu Vojenským zpravodajstvím

Na dnes zahájené schůzi budou poslanci rozhodovat o novele zákona o Vojenském zpravodajství a dalších zákonů, která by měla významně posílit pravomoci Vojenského zpravodajství v oblasti kybernetické obrany a monitorování internetového provozu. Novela přináší celou řadu otázek, na něž svými vágními formulacemi neodpovídá. Je tedy otázkou zda vůbec lze z novely říci, o čem poslanci rozhodují, jaké pravomoci vlastně Vojenskému zpravodajství dávají. V každém případě jde o další velmi netransparentní rozšiřování pravomocí zpravodajských služeb v době, kdy zde chronicky chybí jejich kontrola. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.12.2016 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Víte, kam ve Zlínském kraji pro regionální výrobky?

Nová internetová stránka www.VyrobkyZKraje.cz přináší přehled výrobků a výrobců ze Zlínského kraje. Uživatelé tak mohou najít svého nejbližšího výrobce masa, mléka, pečiva, ovoce a zeleniny, medu, bylinek, ale i oděvů či řemeslných výrobků pro domácnost i zahradu. Web vytvořil spolek Tradice Bílých Karpat. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat22.12.2016 - Hostětín [Tradice Bílých Karpat, z.s.]
Zjistěte, jak můžete uspořádat svoji akci ekologicky šetrněji

Ať organizujete seminář, kurz či firemní akci, u každé z těchto akcí můžete zvažovat, jak ji uspořádat uvědoměleji – tak, aby splnila svůj cíl, ale příroda při ní nestrádala. Tak, aby byla cíleně podpořena místní ekonomika a regionální výrobci a současně minimalizováno množství odpadů a chráněno životní prostředí. Není na tom nic složitého. Návod na to, jak uspořádat akci „zeleněji“ – tedy regionálně, šetrně a odpovědně, nabízí spolek Tradice Bílých Karpat ve své nově vydávané příručce. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat16.12.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Vláda v pondělí projedná návrh zákona o DNA

Téměř půl roku po stanoveném termínu vláda v pondělí 19. 12. projedná návrh novely zákona o policii a dalších zákonů, který upravuje existenci kriminalistické databáze DNA. Návrh v reakci na dlouholetý tlak ochránců soukromí, zejména nevládní organizace Iuridicum Remedium a Úřadu pro ochranu osobních údajů připravilo na základě vládou uloženého úkolu Ministerstvo vnitra. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.12.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Svíčky a lucerny s sebou! Skautky a skauti i letos rozvezou Betlémské světlo po celém Česku. Samozřejmě i do Olomouce.

Betlémské světlo - symbol míru a přátelství - skauti a skautky do Česka přivezou i tento rok už 10. prosince z Vídně, aby ho následující sobotu 17. prosince vlaky rozvezli do všech koutů republiky. Na mnoha místních akcích si jej budou moci lidé připálit a odnést do svých domovů. Ve Olomouci jej skauti veřejnosti nabídnou v sobotu 24. prosince. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.11.2016 - PRAHA [P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.]
Na pražském hradě byl letos podruhé vyhlášen sociální podnik roku

Na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu byly 22. listopadu oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR, Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj a dalších programech v oblasti kvality. Letos podruhé získal jednu z cen za společenskou odpovědnost sociální podnik. Je jím Ergtep, družstvo invalidů, kterému byla předána cena na Pražském hradě. Na druhém místě se umístilo Fair & Bio družstvo, třetí místo získalo nakladatelství Pasparta Publishing, s.r.o. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.11.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Blíží se Mezinárodní den dobrovolníků, slavíme ho přes třicet let

Letos je tomu 31 let, kdy Organizace spojených národů ustanovila 5. prosinec jako Mezinárodní den dobrovolníků. Jeho cílem je celosvětově upozorňovat společnost na práci dobrovolníků a jejich význam. V České republice existuje celá řada organizací, které se aktivně a úspěšně podílejí na šíření významu dobrovolnické práce. INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) patří mezi ně. Na české dobrovolnické scéně působí 25 let. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.11.2016 - Brno [Lipka]
Divočina v Brně? Autorka nejlepší diplomové práce ji prozkoumala důkladně

Vliv stresu na stromy, brněnské čistírny odpadních vod a syntetické vonné látky, nová divočina na území Brna či prověření argumentů proti vyhlášení CHKO Soutok – to jsou některá témata, kterým se věnovali vítězové XIV. ročníku Soutěže diplomových prací s tematikou životního prostředí v Jihomoravském kraji. Byli vyhlášeni v rámci mezioborové konference v úterý 22. listopadu 2016. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat22.11.2016 - [Personal ONE s.r.o.]
Správný čas na změnu práce

Uchazeči se často dohadují, kdy je správný čas na hledání nebo změnu práce. AirJobs.cz jim odpovídá: Právě teď. Online pracovní portál ukazuje, že uchazeč má nyní v ruce všechny trumfy. Nezaměstnanost klesla pod historické minimum z roku 1997, firmy se předhánějí v navyšování platů a nabídce žádaných benefitů a s lednem 2017 přichází přirozená sezóna náborů i startování nových projektů. V takovém období neplatí, že jen ten, kdo hledá, najde, a proto AirJobs.cz zpřístupňuje funkce také pro pasivní hru. Uchazeči, kteří nechtějí sami hledat a reagovat na inzeráty, mohou např. zveřejnit svůj profil v databázi, kterou pravidelně prohledávají personalisté, nebo zdarma využít ojedinělý osobní servis ve formě agenta. Na rozdíl od běžných elektronických agentů se mohou obrátit na skutečného člověka, který jim pomůže úspěšně projít všemi fázemi výběrového řízení od úpravy životopisu, hledání vhodných pozic až po přípravu na pohovor. Z průzkumu personální agentury Grafton Recuitment navíc vyplývá, že změna práce prospívá kariéře i osobnímu růstu, a to ideálně pokud proběhne jednou za čtyři roky. AirJobs.cz na to reaguje a doplňuje, že nejlepší den na hledání je podle návštěvnosti úterý. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.11.2016 - Brno [Lipka]
Autor nejlepší diplomové práce získá 10 000 korun

XIV. ročník Soutěže diplomových prací s tematikou životního prostředí v Jihomoravském kraji vyvrcholí na mezioborové konferenci v úterý 22. listopadu 2016. Soutěž tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Vítězové převezmou ocenění, nejlepší práce budou prezentovat a o tématech diskutovat s odborníky z praxe, akademické sféry, zástupci firem i neziskových organizací. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat14.11.2016 - PRAHA [Pionýr]
IX. výroční zasedání Pionýra

Aby v Pionýru padla ta nejdůležitější rozhodnutí, jako jsou změny základních dokumentů, musí se sejít zástupci všech pionýrských skupin, kteří společně tvoří nejvyšší orgán spolku - Výroční zasedání Pionýra. V sobotu 12. 11. se jich v Pardubicích sešlo přes dvě stě, aby společně určili směr pro příští roky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.11.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Setkání skautských sběratelů Olomouc

V sobotu dne 12.11. proběhne v Olomouci již tradiční Mezinárodní setkání skautských sběratelů. Akce se uskuteční v prostorách Právnické fakulty UPOL (budova A) na třídě 17. listopadu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 153 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz