Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.3.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
AVIZO: ČZU nabídla fórum k diskusi ke kontroverzní Transatlantické úmluvě (TTIP) – její dopady na zemědělství či kvalitu potravin bude prezentovat mj. europoslanec či náměstkyně ministra zemědělství

Na České zemědělské univerzitě proběhne 29.3. 2016 od 16 hodin diskuse „Transatlantická úmluva (TTIP) a české zemědělství a potraviny – příležitost nebo špatný vtip?“. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.3.2016 - ZLÍN [Sdružení příjemců evropských dotací]
Rozhledny na Uherskobrodsku nepatří ke zmařeným dotacím

Seriál iDnes Zmařené dotace velmi příhodně informuje o projektech, které jsou po realizaci označovány jako vyhazování peněz či dokonce paskvily. Aktuální díl Zmařených dotací se zabývá rozhlednami na Uherskobrodsku, které se dle všeho nelíbí Klubu přátel rozhleden. Sdružení příjemců evropských dotací se domnívá, že jsou zde mylně bráni na paškál starostové, kteří se snaží zvelebit své obce místo poskytovatelů a hodnotitelů dotací, kteří určují konečnou podobu realizovaných projektů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.3.2016 - Praha [ANIMAL´S OS, zapsaný spolek]
Pomozte opuštěným kočkám: pozvánka na 2. jarní umisťovací výstavu koček

V sobotu 19. března od 10 do 17 hodin se uskuteční v Kulturním centu Průhon (www.pruhon.cz) 2. jarní umisťovací výstava koček. Nový domov zde bude hledat zhruba šedesát koček, kocourů a koťat, která se nyní nacházejí v péči ochranářských organizací. Vítáni jsou i ti, kdo si kočku domů nemohou vzít, neboť výtěžek ze vstupného – dospělá osoba platí 30 korun, děti do 10 let, které přinesou namalovaný obrázek kočky o velikosti A4, mají vstup zdarma – bude použitý v plné výši ve prospěch bezprizorních zvířat, která nový domov nenaleznou, čím více lidí tedy přijde, tím více nalezenců bude možné zachránit. Výstavu pořádá zapsaný spolek ANIMAL´S OS. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat7.3.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Poslanci rozhodnou o vytvoření superregistru s osobními údaji o zdravotní péči všech pacientů. IuRe vyzývá poslance k podpoře poslaneckého návrhu na zamítnutí novely

Na právě probíhající schůzi Poslanecké sněmovny je na středu 9. 3. naplánováno projednání vládního návrhu zákona o zdravotních službách (tisk č. 614). Ve třetím čtení poslanci rozhodnou o osudu novely, kterou by se měl zřídit obří registr zdravotní péče, kde se budou centralizovat osobní údaje o všech pacientech a všech proplácených lékařských úkonech. Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) vyzývá poslance, aby podpořili návrh poslance Ludvíka Hovorky na zamítnutí vládního návrhu, protože považuje vedení informací v registrech ve formě osobních údajů za zbytečné a rizikové. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.3.2016 - LIBEREC [Křižovatky]
Seznamte se blíže s islámem

Přednáška a diskuse o islámu v libereckém Centru Generace nabídne 12. března 2016 základní informace o vzniku, historii i obsahu tohoto náboženství. Kvalifikovaným průvodcem bude chirurg MUDr. Marcel Hájek, který v islámském světě strávil několik let života a islám studoval v irácké Basře. Bonusem je jeho osobní zkušenost i praktické rady, jak islámu rozumět. Autentické setkání nabízí jiný úhel pohledu a jedinečnou příležitost prozkoumat stereotypy a předsudky týkající se islámu i lidí přicházejících z islámského světa. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat19.2.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníkem může být kdokoli, být jiný je OK

Ve čtvrtek 25. února od 17 hodin se uskuteční ojedinělá akce, která přesvědčí širokou veřejnost o tom, že dobrovolníkem může být každý. Neslyšící, nevidomý i vozíčkář. Za projektem stojí INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, které se nejen mezinárodnímu dobrovolnictví věnuje bezmála čtvrtstoletí. Večer hrou aneb Dobrovolnictví nemá bariéry proběhne v prostorách TA KAVÁRNA v areálu Jedličkova ústavu v Praze. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.2.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Tisková konference (Iuridicum Remedium, z. s.) | Vyhlášení Big Brother Awards 2015

Dobrý den, tento týden se uskuteční 11. ročník vyhlášení cen Big Brother Awards, níže proto přikládáme oficiální pozvánku. V případě zájmu o novinářskou akreditaci nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese hofman@iure.org nebo na čísle 724 083 775, a to do středy 17. února do 18 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.2.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Závod v běhu na lyží – Memoriál Vládi Tylšara

Memoriál Vládi Tylšara je závod v běžeckém lyžování, který se koná již od roku 1947 na počest nešťastně zemřelého skautského vedoucího Vladislava Tylšara. Závod je pořádán dvěma skautskými středisky. Z Olomouce je to středisko Vládi Tylšara, z Velkého Týnce pak středisko Ladislava Ruska. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
AVÍZO:Příští středu 3. 2. první otevřená veřejná debata o kontroverzní úmluvě TTIP na půdě českého parlamentu

Diskusní seminář „TTIP – zájmy, moc a demokracie“ zjevně vyplňuje bílé místo v české veřejné debatě. Na seminář se během krátké doby zaregistrovala přes stovka účastníků z řad podnikatelských uskupení, odborových svazů, samospráv, členů parlamentu i exekutivy, akademické obce, médií i občanského sektoru. Dovolujeme si upozornit, že kapacita prostor je s výjimkou posledních míst pro zástupce médií vyčerpána.

Seminář se uskuteční dne 3. února 2016 od 9 hodin v konferenčním sále Poslanecké sněmovny PČR č. 205, ul. Sněmovní 1, Praha 1. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Vrchní soud v Praze: Rozsudek, podle nějž stojí policejní databáze DNA mimo zákon je správný. Vydal ho ale nesprávný soud. Zjistili jsme to po třech letech.

Vrchní soud dnes rozhodl ve věci odvolání Ministerstva vnitra proti rozsudku Městského soudu v Praze, který mu uložil zlikvidovat vzorky a profily DNA žalobce Jiřího Pivody, které jsou uchovávány v policejní databázi. Ačkoli konstatoval, že rozsudek Městského soudu je správný, tak došel k závěru, že věc v prvním stupni neměl projednávat Městský soud v Praze, ale Obvodní soud pro Prahu 7. Věc tak po sedmi letech, kdy se Jiří Pivoda domáhá spravedlnosti, začíná od začátku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.1.2016 - [Neogenia]
Alfréd na Facebooku pomohl psímu útulku Dogpoint

Za necelé tři hodiny se psu Alfrédovi podařilo vybrat 15 000 Kč na podporu útulku DogPoint, pomáhajícímu opuštěným a týraným psům. Prostřednictvím nadačního fondu Neogenia bude útulku zasláno dohromady 20 000 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Odhalili jsme informace o „tajné“ TTIP SECRET PARTY: zahraje Mardoša, podporují ji známí umělci

Na party zahraje DJ Mardoša z Tata Bojs, uvádět bude novácká moderátorka Martina Nášelová a krátké vystoupení předvede divadelní Improliga. Na místě si hosté budou moci výhodně nakoupit nebo vydražit výjimečné dárky: šetrnou kosmetiku od Skinsa a LUSHe, produkty Biopekárny Zemanka, autorské grafiky foodblogerky Evy Francové nebo zdravý balíček výživové specialistky Margit Slimákové. Vstup je zdarma. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 12. 1. projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti.
Proti rozhodnutí Městského soudu se odvolalo Ministerstvo vnitra. O tomto odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Praze dne 12. 1. od 10:30 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.1.2016 - PRAHA [radost 3.0]
Odborníci z byznysu mají chuť předat dále lidem z nezisku to nejlepší, co se naučili

radost 3.0 vyhlašuje jarní kolo vzdělávacího programu Un Dia … Daruji jeden den 2016, které jsme připravili společně s odborníky z byznysu.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.12.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Betlémské světlo 2015

Než se dostane za okna domovů nebo na vánoční stoly, ochraňují plamínek před větrem či sněhem desítky skautských rukou. Jeho každoroční pouť a šíření celou Evropou je fascinující. Betlémské světlo – symbol míru a přátelství – k nám skauti a skautky přivezou i letos. V sobotu 19. prosince se vlaky „rozjede“ do všech koutů republiky, kde si jej budou moci lidé připálit a odnést do svých domovů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.12.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Český rozhlas opět selhává v informování o obchodní úmluvě TTIP, potvrdila Rada Českého rozhlasu

Rada českého rozhlasu dala za pravdu kritice (1), podle které Český rozhlas dostatečně neinformoval o vyjednávání obchodní úmluvy TTIP mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Podle stížnosti zpravoval rozhlas o úmluvě příliš zřídka a především na stanicích s nízkou poslechovostí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.12.2015 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Mezinárodní den dobrovolníků: Brontosauři v roce 2015 pomohli tisíci hodinami

1684 dobrovolníků Hnutí Brontosaurus věnovalo na pracovně-zážitkových akcích 10 000 hodin pomoci přírodě, památkám a lidem. Stovky dalších akce připravovaly, vzdělávaly organizátory, pracovaly v zázemí, jezdily s Ekostanem. Desítky vedoucích pořádaly oddílové schůzky, výpravy a akce pro děti. Organizátoři připravili téměř 90 víkendovek Akce příroda a Akce Památky a 43 letních táborů v 7 zemích světa. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.12.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zítra je Mezinárodní den dobrovolníků

Přesně před třiceti lety ustanovila Organizace spojených národů 5. prosinec jako Mezinárodní den dobrovolníků. Jeho cílem je celosvětově upozorňovat společnost na práci dobrovolníků a jejich význam. V České republice existuje celá řada organizací, které se aktivně a úspěšně podílejí na šíření významu dobrovolnické práce. INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) patří mezi ně. Na české dobrovolnické scéně působí bezmála čtvrtstoletí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.12.2015 - PRAHA [Pionýr]
Poděkování neviditelným hrdinům

Blíží se datum 5. 12. – pro někoho je to den, kdy chodí Mikuláš s čertem, pro Pionýr navíc Mezinárodní den dobrovolníků. Ten se ale týká všech dobrovolníků – od dobrovolných hasičů, přes ochránce přírody, sportovní trenéry či sociální pečovatele… Dobrovolnictví má mnoho podob a lidé, kteří se mu věnují, jsou všude kolem nás. Přesto jich není a nikdy nebude dost! To nejmenší, co lze udělat, je pojmout blížící se datum jako příležitost jim poděkovat. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 153 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz