Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.11.2016 - PRAHA [Pionýr]
IX. výroční zasedání Pionýra

Aby v Pionýru padla ta nejdůležitější rozhodnutí, jako jsou změny základních dokumentů, musí se sejít zástupci všech pionýrských skupin, kteří společně tvoří nejvyšší orgán spolku - Výroční zasedání Pionýra. V sobotu 12. 11. se jich v Pardubicích sešlo přes dvě stě, aby společně určili směr pro příští roky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.11.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Setkání skautských sběratelů Olomouc

V sobotu dne 12.11. proběhne v Olomouci již tradiční Mezinárodní setkání skautských sběratelů. Akce se uskuteční v prostorách Právnické fakulty UPOL (budova A) na třídě 17. listopadu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat8.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat24.10.2016 - Praha [TEREZA, vzdělávací centrum]
Ven z lavic! Učme děti venku

Víte, že každé dítě stráví v průměru denně více než 4 hodiny před obrazovkou televize, mobilu nebo počítače? Myslíte si, že by se to mělo změnit? Program Les ve škole vzdělávacího centra TEREZA právě spustil novou kampaň na podporu vzdělávání dětí venku, v přírodě. Projekt se jmenuje Ven z lavic! Učme děti venku. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2016 - Jablonec nad Nisou [Přátelé přírody z. s.]
Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

Už na konci tohoto týdne se uskuteční pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat4.10.2016 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Za anonymní cestování si s Lítačkou v Praze opět zbytečně připlácíte

Ke konci září 2016 by si uživatelé více než 30 tisíc vydaných Opencard měli karty vyměnit za novou pražskou kartu Lítačka. Nevládní organizace Iuridicum Remedium upozorňuje na to, že na rozdíl od Opencard Lítačce opět chybí možnost mít kartu bez záznamů v databázích a přitom cestovat po Praze za stejnou cenu předplatního kupónu, jako ostatní držitelé personalizovaných karet. V tomto směru tedy je na Lítačce co zlepšovat. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.9.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomáhali napříč Českem

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) uzavřelo svou již 26. letní dobrovolnickou sezonu. Dobrovolníky vysílá do zahraničí a své poslání podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu naplňuje i v Česku. Prostřednictvím 2-3 týdenních mezinárodních dobrovolnických projektů, tzv. workcampů. Letos se jich v celkem 32 lokalitách po celé zemi uskutečnilo 35. A uspořádat dobrovolnický projekt může takřka kdokoli. V těchto dnech se mohou zájemci hlásit na bezplatné školení „Zrealizuj workcamp ve svém městě“. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2016 - Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Obnova Staré Vody

Podzimní částí bude o tomto víkendu 24. - 25. 9. pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody, jehož cílem je péče o bývalou obec a dodnes stále významné poutní místo ve Staré Vodě u Města Libavá. Ve spolupráci s obecní samosprávou a se spolkem Lubavia probíhá intenzivní plánování dalších postupů při údržbě areálu v okolí kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího. "Práce se tentokrát zaměří na vyčištění plochy zahrad bývalého piaristického kláštera a začneme s čištěním rybníka, jehož plocha za poslední léta výrazně zarostla rákosím," shrnuje hlavní náplň pracovního víkendu skautský vedoucí Jan Pečínka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.9.2016 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Až statisíce lidí budou protestovat proti úmluvě CETA s Kanadou. Kritikům vadí například tajnosti nebo ohrožení životního prostředí

Velké demonstrace (http://ttip-demo.de/home/) proti obchodním úmluvám včetně aktuálně schvalované úmluvy CETA mezi EU a Kanadou proběhnou 17. září v Berlíně, Hamburgu, Frankfurtu, Kolíně, Lipsku, Mnichově, Stuttgartu, Vídni a dalších evropských městech. Již v říjnu minulého roku protestovalo v Berlíně (1) až čtvrt milionů lidí proti obchodní úmluvě TTIP mezi EU a USA, takže i teď se očekávají akce s nebývalou účastí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.9.2016 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Se 'severskými' hůlkami (ale nejen s nimi) do Kadaně

V sobotu 24. září odstartuje již šestý ročník sportovně-zábavné akce Kadaňské babí léto, která je opět součástí seriálu Krok ke zdraví! Dějištěm se stane již tradičně Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2016 - PRAHA [Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.]
Na podzim pořádá organizace Rytmus 6. ročník celorepublikové akce Týden pro inkluzi

Více než 10 let mnoho českých učitelů vzdělává děti společně v běžných školách. Na jejich podporu realizuje organizace Rytmus Týden pro inkluzi. Akce si klade za cíl přispět ke zlepšení podmínek pro začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol i do mimoškolních aktivit. Týden dává prostor pro společné zážitky, které mají přispět poznávání odlišností a podpořit vzájemný respekt a toleranci. Letošní Týden proběhne od 17. do 23. října. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

Obec Kyšice bude již tradičně hostit zahraniční dobrovolníky, kteří pomůžou s péčí o obecní pozemky nebo organizací dětského dne. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa se budou v Dýšině podílet na chodu obce

Od 21. srpna do 4. září se do Dýšiny na Plzeňsku sjede skupina mezinárodních dobrovolníkŮ, aby pomáhala s různými renovacemi a pořádáním kulturní akce. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrodružství mimo civilizaci čeká na dobrovolníky z celého světa. Vydají se „Back to nature“ a spát budou v týpí

Ve dnech 19. srpna až 9. září se na území CHKO Český les nedaleko vesnice Stará Knížecí Huť uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) „Back to nature“. Zúčastní se ho mladí lidé z Mexika, Taiwanu, Japonska, Francie, Španělska, Německa, Rumunska, Itálie a v neposlední řadě také z České republiky. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mokřady a prales u Liberce přivítají dobrovolníky z celého světa

LIBEREC (10. srpna 2016) – Liberecký kraj bude ve dnech 14. – 27. 8. 2016 hostit skupinu 16 dobrovolníků, kteří se budou podílet na udržování a kultivaci mokřadů v Jablonném a Novém pralese. Projekt je organizován a veden ve spolupráci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a místní neziskové organizace Čmelák. Projekt je finančně podpořen americkou společností Johnson Controls, Inc. (JCI). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zámek ve Veselí chátrá, pomůžou dobrovolníci z celého světa. Letos poprvé

Tento rok se v obci Veselí na Úhlavou poprvé v historii sejdou mezinárodní dobrovolníci, aby svým úsilím podpořili projekt záchrany momentálně opuštěného zámku, o který se snaží Spolek Tvrz Veselí. Ve dnech 14.-26. srpna bude osm nadšenců z Belgie, Kanady, Španělska, Itálie, Taiwanu, Hongkongu a Běloruska čistit zámeckou záhradu a okolí. Projekt je organizovaný v spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hrad Rýzmburk budou opravovat dobrovolníci z celého světa

Hrad Rýzmburk se ve dnech 14. - 28. 8. 2016 stane dějištěm mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Dvoutýdenní akce, jejíž iniciátorem je město Osek, se letos koná na hradě úplně poprvé. Rýzmburk ležící poblíž Oseku město získalo teprve před třemi lety a chce památku, která je spíše zříceninou, uvést do lepšího stavu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na letní tábor pro hendikepované děti přijedou dobrovolníci z celého světa

Známá organizace Centrum pro všechny toto léto opět otevírá brány svého letního tábora pro hendikepované děti. Letos už poněkolikáté táborníci do svého středu přivítají dobrovolníky ze všech koutů světa. Nadšenci z České republiky, Francie, Ukrajiny, Ruska, Itálie, Španělska, Maďarska a Japonska se v rámci workcampu (tj. mezinárodního dobrovolnického projektu) pořádaného INEX – Sdružením dobrovolných aktivit (INEX-SDA) zapojí do každodenního chodu tábora i běžného života jeho účastníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa budou v Kadani učit děti angličtinu

Dne 7. srpna přijedou do Kadaně dobrovolníci z různých částí světa, aby se mohli podílet na organizaci dvou po sobě jdoucích táborů pro děti. Kromě výuky angličtiny, kterou budou dětem organizovat, budou mít také za úkol reprezentovat své země, např. Rusko, Nizozemí, Polsko, Španělsko a Japonsko, před širší veřejností. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 153 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz