Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat26.6.2017 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa budou pomáhat na táboře pro autistické děti

V Jizbicích proběhne 2. – 8. července tábor pro děti s autismem i jinými druhy postižení, kterého se zúčastní také dobrovolníci z Mexika nebo Jižní Koreje. Do České republiky přijedou v rámci workcampu, tedy mezinárodního dobrovolnického projektu, který pořádá Centrum pro všechny ve spolupráci s INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.6.2017 - OLOMOUC [Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje]
Krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Už devatenácté výroční setkání reprezentace neziskového sektoru našeho regionu, aneb krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, proběhlo v úterý 13. června v Olomouci. Letos nešlo o žádné sněmování, ale spíše o přehlídku příspěvků mapujících kondici nevládních organizací v našem kraji a příležitosti pro ně. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.6.2017 - Borotín [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Barokní dvůr Borotín přivítá dobrovolníky z celého světa

Borotín (12. 6. 2017) - Jihočeský Borotín hostí ve dnech 17. 6. – 1. 7. 2017 skupinu dobrovolníků z Mexika, Ruska, Polska a Tchaj-wanu, kteří budou pracovat na obnově barokního dvora. Tento dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, vznikl za podpory organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.6.2017 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Fotbalem mění svět - v Keni, Kambodži i ČR

Dá se fotbalem měnit svět k lepšímu? A jak to fungujev Keni a v Kambodži? Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.5.2017 - JAKUBČOVICE NAD oDROU [EPIC.CZ, z. s.]
Úspěch triatlonisty Michala Šubrta na Challenge EPIC5 na Havajských ostrovech

Triatlonista Michal Šubrt dokončil Challenge EPIC5 na Havajských ostrovech v historicky nejkratším čase od založení Challenge v roce 2010. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2017 - PRAHA [Náboženská obec CČSH]
Otevření nových prostor fary a odhalení pamětní desky biskupa Gorazda v Horních Počernicích

Slavnostní otevření a představení nových prostor fary a klubovny diakonie spojené s odhalením pamětní desky biskupu Gorazdovi v Horních Počernicích dne 18.5.2017 v 16.00 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.5.2017 - Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Stará Voda ožije pracovním víkendem

Kdysi významná poutní obec Stará Voda, která byla v druhé polovině minulého století postupně srovnána se zemí, opět na pár dní ožije díky nadšeným skautům. Na víkend 20. - 21. května je naplánovaná pravidelná akce Obnova Staré Vody, která má již více než třiadvacetiletou tradici. K péči o okolí kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího se minulých letech přidali i skauti ze zahraničí. Nechyběli mezi nimi Francouzi, Němci, Poláci, Američané a mezi nejčastější pomocníky patří i přes velkou vzdálenost Kanaďané. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.4.2017 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
CO2 liga: Jak se mění klima na Zemi a v Česku?

Soutěž CO2 liga je celoroční projekt, ve kterém se žáci základních a středních škol dozvídají zajímavé poznatky a pohledy na současný stav klimatu Země. Letošní ročník soutěže proběhne pod záštitou Informačního centra OSN v Praze. Do soutěže se přihlásilo 70 soutěžních týmů ze všech koutů České republiky. Organizátorem již sedmého ročníku je Ekologický institut Veronica Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat8.4.2017 - Prague [Penta CZ s.r.o.]
Revoluční detektor čerstvosti masa FOODsniffer

P představením prvního a jediného detektoru čerstvosti masa - FOODsniffer.

Detektor čerstvosti masa FOODsniffer je zařízení, které Vám pomůže zjistit, jestli je vaše maso čerstvé, zda neohrožuje vaše zdraví, případně zda nezůstalo rozmrazené příliš dlouho. Toto mobilní zařízení během několika vteřin zjistí, zda je syrové maso, drůbež nebo ryba zkažené nebo se začíná kazit. Více v přiložené tiskové zprávě. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat3.4.2017 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Lidé s postižením se mohou stát dobrovolníky a rozvíjet prospěšné projekty po celém světě

Ve středu 5. 4. 2017 se v 19:00 ve Studiu Alta v pražských Holešovicích rozběhne série informačních workshopů s tématikou dobrovolnictví, levného cestování a využití dobrovolnictví pro budoucí pracovní kariéru. Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit v rámci večera nazvaného „Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta“ představí potenciálním zájemcům o dobrovolnictví možnosti zapojení do mezinárodních dobrovolnických projektů v ČR a v zahraničí. Zvláštní část programu bude určena zájemcům s postižením i organizacím, které jejich zapojení do společnosti podporují. Pozitivní dopad takové zkušenosti odráží zážitek dobrovolnice Moniky Goldefusové, která je neslyšící: „Díky zapojení do dobrovolnického projektu ve Španělsku jsem získala více sebevědomí v komunikaci se slyšícími“. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.4.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Skauti z Olomoucka se připojí k projektu Ukliďme Česko

Skautské oddíly z Olomoucka se přidají k celorepublikové akci Ukliďme Česko. V sobotu 8. dubna budou uklízet černé skládky, parky, ulice obcí i polní cesty a lesy. Kampaň má stále větší oblibu a dokazuje, že lidem není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Letos by mohla být pokořena hranice 100 000 účastníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.3.2017 - PRAHA [Česká rada dětí a mládeže]
Veřejná (ne)prospěšnost

ČRDM: Nová úprava veřejné prospěšnosti zastarala a není už ani prospěšná.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
České malé podniky apelují na poslance kvůli kontroverzní úmluvě CETA v českém parlamentu

15. února 2017 Evropský parlament schválil úmluvu o obchodu a investicích s Kanadou, známou pod zkratkou CETA. I přes protesty milionů Evropanů proti “Listině práv korporací”, jak se CETA též označuje, hlasovalo 408 europoslanců pro přijetí dohody, proti bylo 254. Nyní musí CETA, jakožto smíšenou dohodu, ratifikovat všechny národní parlamenty, mezi nimi i ten český. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2017 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Stovky mladých lidí letos vyrazí do zahraničí jako dobrovolníci. Projekty si vybírají právě teď.

Praha (13. 3. 2017): INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) otevřelo dobrovolnickou sezónu pro rok 2017. Zájemci o mezinárodní dobrovolnictví si mohou vybrat z 2000 veřejně prospěšných projektů v Evropě i na dalších kontinentech. Dobrovolníci si během nich vyzkouší spolupráci v mezinárodním prostředí, získají zkušenosti v různých oborech a ověří si znalost cizích jazyků v praxi. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.2.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Obdoba Trumpem zrušené úmluvy TPP, kanadsko-unijní CETA, budí kontroverze v Evropském parlamentu

15. února 2017 bude na plénu Evropského parlamentu hlasováno o kontroverzní úmluvě CETA, které má komplexně nastavit pravidla pro obchod a investice mezi EU a Kanadou. Nezvykle rychlé projednávání CETA provází zásadně rozdílná stanoviska výborů, odpor více než 2100 obcí a samospráv z celé EU, ústavní stížnosti na CETA v Kanadě a Německu a masivní občanské apely na europoslance, aby CETA nepřijímali. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.2.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Tisková konference - Vyhlášení Big Brother Awards 2016

Příští týden se uskuteční 12. ročník vyhlášení cen Big Brother Awards. V případě zájmu o novinářskou akreditaci nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese libecajtova@iure.org nebo na čísle 603 878 512, a to do středy 15. února do 18 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.2.2017 - PRAHA [Sdružení VIA, z.ú., program TechSoup Česká republika]
Microsoft NGO Awards 2017 – Technologie pomáhají: soutěž pro neziskové organizace

Hledáme a oceňujeme příklady dobré praxe, které inspirují ostatní! Vyprávějte příběh, jak využíváte technologie pro dobrou věc.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Experti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství je nebezpečná, umožní na internetu sledovat všechny

Sněmovna bude v druhém čtení projednávat novelu zákona o Vojenském zpravodajství. Ta dává vojenské tajné službě pravomoc umístit na internetové linky „černé skříňky“, jež by mohly odposlouchávat, ale i blokovat, či měnit provoz českého Internetu. Podle vojáků opatření pomůže kybernetické obraně státu. Počítačoví odborníci, právníci i poskytovatelé internetu však považují návrh zákona za zneužitelný. Ohrozí podle nich ústavní práva na soukromí i svobodu projevu a bezpečnost sítí může paradoxně výrazně zhoršit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.1.2017 - PRAHA [Společnost pro zvířata ZO ČSOP]
Pár vět k reakci veřejnosti na ptačí chřipku

Každoročně milióny kusů drůbeže končí na jatkách jen v ČR. Do svého konce jsou uvězněny v ubikacích průmyslových koncentrovaných chovů v otřesných podmínkách. Aby posloužily jako potrava lidem a masožravým zvířatům. Kde je veřejnost, aby protestovala?

Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat17.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Veřejnost má posledních pár dní na nominování největších slídilů na Ceny Velkého Bratra

Výsledky již dvanáctého ročníku Cen Velkého Bratra, které od roku 2005 pořádá organizace Iuridicum Remedium, budou vyhlášeny 16. února 2017. Vítězové anticen, které upozorňují na nebezpečí hrozící našemu soukromí zejména v souvislosti s rozvojem nových technologií, budou vybráni odbornou porotou z nominací, které může veřejnost zasílat až do pondělí 23. ledna přes web www.slidilove.cz. Ceny se udělují v pěti kategoriích: Dlouhodobý slídil, Firemní slídil, Úřední slídil, Výrok Velkého Bratra a Cena Edwarda Snowdena za ochrana soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz