Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.3.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
Nezávislí kandidáti na kandidátkách Koalice

Hnutí za přímou demokracii kritizuje zařazování tzv. nezávislých kandidátu na kandidátky Koalie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.2.2002 - PRAHA / MOST [Arnika]
Nová pobočka Arniky v Mostě pořádá další akci

Výkonná rada sdružení ARNIKA schválila na svém víkendovém zasedání v Jihlavě vznik nové pobočky v Mostě. Vedoucí této pobočky se stala Ing. Soňa Hykyšová. Aktivisté ARNIKY se na Mostecku mají za sebou již několik akcí a budou se nadále věnovat problematice Ústeckého kraje v širším kontextu. Další jejich akce je naplánována na čtvrtek 28. února, kdy bude od 17.00 do 19.00 hodin ve vstupní hale Okresní knihovny v Mostě umístěn infostánek k prioritním kampaním ARNIKY. Občané Mostecka budou mít možnost připojit svůj podpis k více než 7800 signatářům petice ARNIKY „Budoucnost bez jedů“, která podporuje zavedení práva na informace o toxických látkách v životním prostředí do české legislativy, zároveň jim budou představeny i prioritní kampaně sdružení – „Budoucnost bez jedů“ a „Živé Labe“. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat25.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Státní zastupitelství: I ve Vokovicích se policisté v září 2000 dopouštěli vůči zadržovaným násilí

Státní zastupitelství pro Prahu 6 potvrdilo informace Občanských právních hlídek 1), podle kterých se také na místním oddělení v Praze Vokovicích policisté dopouštěli vůči osobám zadrženým v průběhu zasedání MMF v září 2000 fyzického násilí. Státní zastupitelství došlo k tomuto závěru po prošetření stížnosti podanou právníkem OPH proti postupu Inspekce Ministra vnitra, která tvrdila, že na této služebně k žádným trestným činům nedošlo. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat12.2.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
První krůček tam, kde je nutné učinit pořádný krok

Hnutí za přímou demokracii považuje schválený návrh zákona o obecném referendu za zcela nedostatečný a pokrytecký! Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.2.2002 - Česká republika [Ekologický právní servis, o.s.]
Ekologický právní servis nesouhlasí se spojováním „Brandýského fóra“ s kandidaturou některých osob v parlamentních volbách

Ekologický právní servis (EPS) se distancuje od propojování tzv. „Brandýského fóra“ s možnou kandidaturou některých představitelů nevládních organizací v parlamentních volbách. EPS se proto také nadále nehodlá na dalším fungování „Brandýského fóra“ podílet. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis, o.s.]
Cizinecká policie byla náležitě poučena o nutnosti dodržování zákona

Ekologický právní servis právě obdržel písemné vyhotovení rozsudku, kterým dal čtrnáct měsíců po skončení pražských protestů proti MMF a SB Městský soud v Praze za pravdu projektu Občanských právních hlídek Ekologického právního servisu, když konstatoval, že Policie České republiky neoprávněně ukončila pobyt cizí státní příslušnice na našem území. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.2.2002 - BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Sdružení "Voda v krajině" chce najít nejlepší způsob protipovodňové ochrany na řece Opavě

BRUNTÁL – Potřeba najít co nejefektivnější a pro obyvatele regionu co nejvýhodnější protipovodňová opatření v povodí řeky Opavy přivedla zástupce obcí, občanů a neziskových organizací na Bruntálsku k založení občanského sdružení, které od dnešního dne pomůže jejich představy uskutečňovat. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat19.1.2002 - LITOMĚŘICE [Ecce homo - hospice]
Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána potřebuje pomoc novinářů

Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích se snaží vytvořit síť externích spolupracovníků ve všech městech i vesnicích severočeského kraje a přilehlé části kraje středočeského včetně hl.m. Prahy (zdravotnické vzdělání není podmínkou).
Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.1.2002 - ČR [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
JUNÁK - SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR MÁ NOVÉHO STAROSTU

Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat3.1.2002 - Česká republika [Česká katolická charita]
Začíná Tříkrálová sbírka České katolické charity

Sdružení Česká katolická charita požádá Tříkrálovu sbírku už podruhé na území celé republiky. Navazuje tak na stejnou sbírku z roku 2000, kterou úspěšně organizovala olomoucká Arcidiecézní charita na území diecéze. Do Tříkrálové sbírky se letos zapojí na 6 tisíc skupinek koledníků, které můžete mezi 3. a 8.lednem potkávat na ulicích českých měst.. Do domácností budou doručeny Českou poštou tříkrálové složenky, jejichž prostřednictví můžou lidé přispět na konto Tříkrálové sbírky. Další možností pomoci lidem v nouzi je internet pokus elektronickým bankovnictvím. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat6.12.2001 - Nasavrky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na chrudimské zdravotní škole se bude přednášet a diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny pořádané občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, které v listopadu začaly v Chrudimi, ukončí v týdnu od 10 – 14.prosince cyklus přednášek, besed a videoprojekce na téma dobrovolnictví. Přednášky pro žáky vyšších ročníků chrudimských středních škol proběhnou v pondělí, úterý a ve středu na Střední zdravotnické škole v Chrudimi. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat28.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medákům nabízejí peníze, aby ustoupili od připomínek

Ve Starostřešovické ulici pokračuje již třetím týdnem černá stavba dalšího z řady drahých penzionů. Budova, která je objemově i výškově předimenzovaná, zastíní zbytky historické zástavby drobných stavení někdejších řemeslníků. Dobročinný spolek Medáků, který se odvolal proti stavebnímu povolení, je nyní pod tlakem investora i magistrátu, který námitky posuzuje. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2001 - Chrudim [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kdo v Chrudimi vyčnívá z řady

V Chrudimi začal v pondělí 12. listopadu první Regionální dobrovolnický týden, který Sdružení dobrovolných aktivit INEX uspořádalo při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001. Součástí týdne je výstava nazvaná „Vyčnívají z řady?“ a diskusní večer na téma dobrovolníci ve městě provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.11.2001 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přehled aktivit k roku dobrovolníků na JV Moravě

Přikládáme přehled anktivit INEX - Sdružení dobrovolných aktivit na Jihovýchodní Moravě. Jedná se o výstavy, besedy a otevření dalšího venkovského projektu. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat10.11.2001 - LITOMYŠL [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Tiskové oznámení - Konference o dobrovolnictví

Jako posel dobrých zpráv přišla do Litomyšle na mezinárodní konferenci o "Přístupnosti dobrovolné služby - dobrovolníci v místních a sociálních komunitách“, paní Ludmila Horáková, ředitelka Bohemia Corps která přinesla žhavou zprávu o tom, že česká vláda přijala zákon upravující právní statut dobrovolníka. Přestože přesné znění zákona neměli delegáti k dispozici, ocenili, že se podařilo daný zákon vůbec vytvořit. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat9.11.2001 - CHRUDIM [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Regionální dobrovolnické týdny v Chrudimi

Při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001 uspořádalo v Chrudimi Sdružení dobrovolných aktivit INEX Regionální dobrovolnické týdny. První z nich začíná v pondělí 12.11. otevřením výstavy „Vyčnívají z řady?“ věnované jednak prezentaci neziskových organizací z Chrudimi, které při své činnosti využívají pomoci dobrovolníků, jednak ozřejmění samotného pojmu dobrovolnictví a dobrovolník.
Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat7.11.2001 - LITOMYŠL [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnictví je v Litomyšli skloňováno ve všech pádech

Dobrovolnictví je v Litomyšli skloňováno ve všech pádech a mnoha světových jazycích. „Volunteer, voluntary work, voluntary projects, workcamps, chantiers, voluntario, borantia, gönülü,“ - toto jsou nejčastěji znějící slova v zasedacích prostorách hotelu Dalibor v Litomyšli. Všechny znamenají stejné – dobrovolník, dobrovolná služba, dobrovolnické projekty, avšak v jazycích jako jsou angličtina, francouzština, italština, japonština či turečtina. Před recepcí či v zasedací místnosti hotelu Dalibor tak lze potkat zajímavé diskusní skupinky: Koba z Japonska, Zafer z Turecka, Gwyn z Británie a Jinsu z Jižní Koreje hovoří o uplynulém roce a výměně svých dobrovolníků. Vedle Hannah a Eleni z Řecka a Astrid připravují školení vedoucích dobrovolnických projektů a dále se řeší spolupráce při vysílání dobrovolníků do zemí třetího světa. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz