Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Zelený kruh]
Začíná Hra o Zemi

Celostátní kampaň s názvem Hra o Zemi zahájila dnes v 10 hodin na náměstí Míru nevládní nezisková organizace Zelený kruh. Současně začaly fungovat internetové stránky kampaně www.hraozemi.cz a oficiálně zahájila činnost poradenská telefonní linka – Ekolinka (02/2251 8320). Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 
 

Vybrat11.4.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna odmítla Grossův legislativní trik

V úterý 9.4.2002 zamítla Poslanecká sněmovna pokus sociální demokracie vrátit do hry již jednou zamítnutý návrh nového správního řádu. Ministr vnitra Stanislav Gross se poté, co poslanecká sněmovna v únoru 2002 návrh zákona zamítla, pokusil celý jeho text „propašovat“ do návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím správního řádu, a vrátit tak správní řád do hry. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat10.4.2002 - Praha [Člověk v tísni, spol. při ČT]
Reklama, která pomáhá?

Festival dokumentů o lidských právech Jeden svět letos žánrově obohatila kategorie Sociální a lidskoprávní reklama. O ní budou diskutovat zástupci reklamních agentur, televizních společností i představitelé nevládních organizací. Debata proběhne 11. dubna od 14 hodin v divadle Archa. Jednotlivé spoty budou promítány také před hlavními projekcemi filmů a na www.idnes.cz.
Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Břeclav [Česká katolická charita]
Avízo: Otevření Azylového domu pro matky v Břeclavi

Oblastní charita Břeclav pořádá ve čtvrtek 4. dubna ve 14.30 hodin slavnostní otevření první části Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi v Komenského 6 v Břeclavi-Poštorné. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Praha [Naděje]
Týden pro Naději

Týden pro Naději ve dnech 7.-14. dubna 2002 je kampaní na podporu dostavby Domu pokojného stáří v Praze-Záběhlicích, v ulici K prádelně 2. Ten se má stát letos na podzim novým domovem pro seniory, kteří se ocitnou bez prostředků a bez rodinného zázemí. Mnozí z nich často živoří v nedůstojných podmínkách v ulicích našeho města a také v osamělosti umírají. V jednolůžkových až třílůžkových pokojích prožije 25 starších lidí bez domova v důstojnosti a v pokoji poslední období svého života. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat27.3.2002 -
První příspěvky na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ lze od 20.března přispívat prostřednictvím mobilního telefonu. Během prvního týdne fungování této služby bylo odesláno již téměř 50 tisíc sms zpráv – příspěvků na konto. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat25.3.2002 - Praha [Hlídací fena]
Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat21.3.2002 - Česká Skalice [NROS - Vila Čerych]
Z pohádky do pohádky v České Skalici

Dům dětí a mládeže Bájo v České Skalici pořádá 24. března od 14 do 17.00 hodin v sále restaurace U slunce zábavné nedělní odpoledne v karnevalových maskách. Finanční výtěžek z akce bude zaslán na konto veřejné sbírky "Pomozte dětem!". Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Česká republika
Přispějte na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS!

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“, která opět vyvrcholí na Pondělí velikonoční v České televizi, lze od dnešního dne přispět částkou 10 Kč prostřednictvím mobilního telefonu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna bude znova hlasovat o kontroverzním návrhu nového správního řádu, ačkoliv jej před měsícem již jednou odmítla schválit

Poslanecká sněmovna bude v rámci své 47. schůze (pravděpodobně v úterý 19. 3. 2002) znova hlasovat o vládním návrhu zákona o novém správním řádu, ač s tímto návrhem na své minulé schůzi vyslovila nesouhlas. Nové hlasování umožnila dohoda mezi ministrem vnitra ČR Stanislavem Grossem, resp. pracovníky jeho úřadu, a některými členy Ústavněprávního výboru sněmovny (ÚPV). Na jejím základě byl již jednou odmítnutý návrh „oživen“ a vtělen do svého „doprovodného zákona“. Jedná se o postup, který obchází řádný legislativní proces a který lze označit za neústavní. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Česká republika [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Skautské klubovny se otevřou veřejnosti

Jaké to je svézt se na raftu, přespat ve skautském táboře, rozdělat oheň třením dřev či nahlédnout do různých koutů světa prostřednictvím fotografií, videozáznamů a kronik?
Takové možnosti, a ještě mnohé další čekají 6. dubna 2002 na všechny návštěvníky - děti a rodiče,
kteří navštíví jednu z více něž tří set otevřených skautských kluboven po celé České republice. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat14.3.2002 - Praha [Otevřená společnost o.p.s.]
Pozdě a špatně

POZDĚ A ŠPATNĚ – TAK INFORMUJE INFORMAČNÍ ÚŘAD Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Charita organizuje pomoc dětem v Čečensku

Na dvě stě padesát dětí předškolního věku, většinou válečných sirotků a polosirotků, navštěvuje denně čtyři dětská centra v čečenské metropoli Groznyj. Tyto školky během dvou let zřídili ve válkou zničeném městě humanitární pracovníci Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), kteří vedou od srpna 2000 mezinárodní charitní misi pro Čečensko, Ingušsko a Severní Kavkaz se sídlem v ingušské Nazrani. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat8.3.2002 - Praha [Otevřená společnost o.p.s.]
Informace stále s problémy

Tisková zpráva o poskytování informací podle zákona 106/1999 Sb. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2002 - MOST [Ekologický právní servis]
Stavební úřad se v kauze NEMAK a průmyslové zóny JOSEPH uchyluje k obstrukčnímu jednání.

Ekologický právní servis se odvolal proti rozhodnutí Stavebního úřad města Mostu, který zamítl jeho žádost o informace. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
Výzvy k podání projektů v rámci programů EU

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyzývá k odevzdání návrhů projektů v rámci programů Phare 2000 a Access 2000. Závěrečný termín pro odevzdání žádostí o grant je 13. května 2002, mezi nevládní organizace se bude rozdělovat celkem 2 755 376 EUR (téměř 90 milionů korun). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.3.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
Nezávislí kandidáti na kandidátkách Koalice

Hnutí za přímou demokracii kritizuje zařazování tzv. nezávislých kandidátu na kandidátky Koalie. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz