Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat21.8.2002 - Horní Pohleď [INEX SDA]
Dobrovolníci ze tří kontinentů zamířili do Horní Pohledi

Už od zítřejšího dne se sjíždějí zahraniční dobrovolníci do Horní Pohledi, aby se zúčastnili mezinárodního projektu pořádaného Sdružením dobrovolných aktivit a obcí Horní Pohleď. Dobrovolníci zde stráví dva týdny plné nových zážitků a zkušeností, které budou jejich jedinou odměnou za pomoc při úpravě starého statku. Tento projekt je uskutečňován v rámci programu Ruce a historie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni zahájil provoz anglických webových stránek o povodních

Společnost Člověk v tísni při ČT ve spolupráci s Nadací VIA dnes na adrese www.floods.cz zprovoznila webové stránky, které informují obyvatele anglicky mluvících zemí o tom, jak mohou pomoci oblastem postiženým záplavami v ČR. Stránky byly uvedeny do provozu také díky České tiskové kanceláři, která pro ně poskytla fotografie a své anglické zpravodajství. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat18.8.2002 - PLZEŇ [Česká katolická charita]
Brigádnické týmy v Plzni a ve Švihově čekal další pracovní den

Další pracovní den čekal brigádnické týmy, které provádějí čištění a desinfekci zdiva s pomocí speciálního vybavení v Plzni a ve Švihově. Skupiny pracují s ostřikovacími soupravami a s vysoušeči pod vedením pracovníků Diecézní charity Hradec Králové. Královéhradečtí získali zkušenosti s povodněmi před pěti a čtyřmi lety. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.8.2002 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Česká katolická charita ]
Tři skupiny povodňových asistentů se dnes rozjely do zatopených vesnic na jihu Čech

Tři skupiny povodňových asistentů se dnes rozjely do zatopených vesnic na jihu Čech - do povodí Lužnice, na Netolicko a na Prachaticko. "Voda už opadá, ale stále jsou oblasti, kam jsme se nemohli dostat," uvedl Jiří Borik z Olomouce, vedoucí prvního z týmů. Do Třeboně, Lomnice a Suchdola nad Lužnicí a Majdalény vezli potraviny, pitnou vodu, nářadí, desinfekční prostředky, ale i montérky. Předávali je obecním úřadům a Farním Charitám. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni při ČT vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým povodněmi

Dnes v odpoledních hodinách zasedl krizový štáb společnosti Člověk v tísni při ČT, aby projednal možnosti pomoci lidem, zasaženým povodněmi. Na základě výsledků jeho jednání bylo rozhodnuto, že společnost okamžitě zahájí veřejnou sbírku. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat12.8.2002 - Plzeň [INEX SDA]
Přes hranice na kolech - “CROSSBORDERS ON BIKES”

Dne 15.8.2002 začíná v Liberci putovní česko-německo-polský projekt mládeže s názvem „Přes hranice na kolech“ jehož hlavními cíli bude poznávání oblasti bývalých Sudet, komunity Lužických Srbů a ochrana přírody v německé, české i polské části Euroregionu Nisa. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat12.8.2002 - Křinice [INEX SDA]
Cizinci se podílí na obnově Broumovska a péči o krajinu

Již po čtvrté se můžeme v Křinicích na Broumovsku setkat se skupinkou dobrovolníků ze zahraničí, kteří zde budou během svého pobytu od 12.8. do 26.8. nejen pomáhat se zvelebováním okolí obce, ale i poznávat krásy našeho regionu. Projekt, kterého se mladí lidé z ciziny účastní se jmenuje Cesty ke kořenům. Snahou je, aby si lidé v dnešní hektické době vzpomněli na důležité, ale i méně významné události, které ovlivnily životy několika generací. Tento projekt je podporována Česko-německým fondem budoucnosti. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2002 - Teplice nad Metují [INEX - SDA, Tuž se, Broumovsko!]
Pomohou besedy o česko-německých vztazích vyjasnit postoj veřejnosti k projektu Kříž smíření?

U Teplic nad Metují na Bukové hoře, v místě poválečné tragédie, pokračují práce dobrovolníků z mnoha zemí na stavbě Kříže smíření, který je nejen památníkem věnovaným obětem bezpráví, ale zejména vstřícným znamením v krajině. Po uvedení zprávy o projektu Kříž smíření ve zpravodajství České televize a v regionálních i celostátních tiskovinách se opět rozvířila živá diskuse o smyslu celého projektu, o smyslu smíření mezi národy, mezi Čechy a Němci. Ohlasy, kladné i záporné, se vyjadřují k myšlence, zda je vyrovnání se spletitou minulostí vůbec možné. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Dar 2 miliony korun pro sbírku 'Pomozte dětem!'

Eurotel věnuje ušetřené peníze za pojistku Jaromíra Jágra dětem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.7.2002 - NYMBURK/PRAHA [Ekologický právní servis]
Okresní úřad v Nymburce prohrál spor o informace v kauze výstavby dálnice D11

Krajský soud v Praze vydal na základě žaloby Ekologického právního servisu (EPS) rozsudek, v němž konstatoval, že Okresní úřad v Nymburce protizákonně odepřel informace o plánované výstavbě dálnice D11. Soud rovněž uložil Okresnímu úřadu uhradit žalobci na nákladech řízení 1.160,- Kč. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat23.7.2002 - [Děti Země]
Děti Země opět vyhlašují Den bez aut

Jubilejní desátý ročník celostátní akce Dne bez aut opět vyhlásily Děti Země, tentokrát na pátek 20. září. K akci se může přihlásit jakákoliv organizace či město, když tento den či během týdne od pondělí do neděle uspořádá nějakou akci na podporu veřejné dopravy, cyklistiky a chůze. Jednotlivci budou mít opět možnost připojit se pod petiční výzvu “Nechte auto doma!”. Pod ní se loni podepsalo přes pět set lidí, včetně 147 zastupitelů a pracovníků veřejné správy ve 36 městech. Podrobnější informace budou na www.detizeme.cz/denbezaut. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2002 - Teplice nad Metují [INEX-SDA, Tuž se Broumovsko!]
Projekt Kříž smíření v Teplicích nad Metují se zdárně uskutečňuje

U Teplic nad Metují na Bukové hoře, v místě poválečné tragédie, bude v neděli 15. září slavnostně odhalen památník věnovaný obětem národnostních sporů na Broumovsku. Tento projekt, jehož cílem je oživit myšlenku tolerance, nenásilí a vzájemného česko-německého porozumění, podpořil Česko-německý fond budoucnosti, jenž přispěl částkou 350.000 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.7.2002 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - SDA]
Dobrovolníci z celé země si vyzkoušeli nejen tradiční kosení luk

Od 08. 07. do 19. 07. 2002 se do Kosteleckých Horek sjeli dobrovolníci z celé České republiky, aby zde netradičním způsobem strávili část svého volného času. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat13.7.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
3 209 629 eur (přes 90 milionů korun) z programu Phare Evropské unie rozděleno mezi nevládní neziskové organizace v ČR.

Dne 15. července 2002 se v Praze setká Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) se zástupci desítek nevládních neziskových organizací (NNO) z celého Česka, jejichž projekty úspěšně prošly složitým výběrovým řízením, aby s nimi podepsala smlouvu o přidělení grantu v rámci programu zahraniční pomoci Evropské unie Phare 2000 (programy Rozvoj občanské společnosti a Dživas Jekhetane) a Access 2000. NROS z programu Phare EU udělila celkem 83 grantů ve výši 3 209 629 eur, což je o téměř 500.000 eur více než se předpokládalo. Těchto 500.000 eur navíc k dané alokaci bylo převedeno z jiných projektů Národního programu Phare 2000, kde tato částka nebyla včas nakontrahována. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.7.2002 - PRAHA [AMO]
Veřejná diskuse s nastupujícím velvyslancem Království Saúdské Arábie

15. července 2002, Praha – Diskuse s J. E. princem Mansúrem Bin Chálidem Bin Abdulláhem Al-Farhánem Ál-Saúdem, nastupujícím velvyslancem Království Saúdské Arábie, proběhne 15. července 2002 v hotelu Diplomat od 18:00 hodin. Jeho Excelence přednese úvodní slovo na téma „Perspektivy vzájemných vztahů mezi Královstvím Saúdské Arábie a Českou republikou“. Pracovním jazykem bude angličtina. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat9.7.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Policejní násilí ve Vokovicích v září 2000 - vyšetřování neskončilo, zapomeňte

Právník OPH podává stížnost proti opětovnému odložení dalšího prošetřování násilí spáchaného policisty proti jihokorejskému občanovi Byeongju Jeongovi. Stížností se bude již potřetí zabývat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.7.2002 - Boskovice [INE X - SDA]
Dobrovolníci z šesti zemí Evropy pomohou s opravou židovského hřbitova v Boskovicích

Ve dnech 8. 7. – 19. 7. tohoto roku se do Boskovic u Brna sjedou dobrovolníci z Anglie, Francie, Maďarska, Německa, Rakouska a České Republiky, aby zde pomohli s opravou starého židovského hřbitova. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.7.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Zavedení tzv. „smluvních rodin“ vážně ohrožuje práva dětí

Dne 1.7.2002 vstoupila v účinnost ustanovení nového zákona č 109/2002 Sb., o ústavní výchově, která umožňují umístění dětí namísto ústavu do „profesionálních“ smluvních rodin. Na první pohled se institut „smluvních rodin“ jeví přínosem, protože nabízí možnost, aby děti bez rodinného zázemí netrávily zbytečně čas v ústavech. Bohužel způsob, jakým jsou smluvní rodiny v novém zákoně zavedeny, může vážně ohrozit ústavou zaručená práva dětí. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.7.2002 - KARLOVY VARY [Děti Země]
Výstavba naučné stezky zahájena předáním petice

Dnes před polednem předali aktivisté sdružení Dětí Země hejtmanovi karlovarského kraje petici proti ohrožení Doupovských hor obřím zábavním areálem, jejíž významnou součástí je i požadavek na ochranu místní přírody před obdobnými projekty. Souhlasné stanovisko s textem petice vyjádřilo přes dva tisíce signatářů, převážně obyvatel Karlovarska. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat28.6.2002 - Praha [Econnect]
Nové pořádky azylového zákona

Econnect dnes zveřejnil legislativní analýzu (kauzu) k novele azylového zákona jež vstoupila v platnost 1.2.2002. Novela zásadním způsobem ovlivnila životy mnoha žadatelů o azyl v České Republice a jejímu poměrně hladkému schválení zákonodárnými sbory nezabránila ani opakovaná snaha neziskových organizací do tvorby nové legislativní úpravy zasáhnout. Celý text ::lidská práva, sociální oblast, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz