Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.4.2002 - Praha [CULTURA IN FORMA BOHEMIA]
Obytný prostor 2002 - Země- voda - vzduch

Občanské sdružení CULTURA IN FORMA otvírá třetí ročník projektu Obytný prostor, který se zaměřuje na propojení umělecké tvorby a životního prostoru. Téma letošního ročníku je "Země - voda - vzduch".
Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.3.2002 - Praha [Apriles ]
Apriles 2002

Apriles je festival ženské a lesbické kultury. Je tu pro ženy a od žen. Letošní osmý ročník má motto Žena a čas. Diskusní fóra, přednášky a dílny budou koncipovány s ohledem na generační rozdíly a názorovou pestrost návštěvnic. Tisková konference k festivalu ženské a lesbické kultury - Apriles 2002 proběhne 5. dubna 2002 od 14:00 hod. ve foyer Goethe Institutu v Praze.
Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha 6, Břevnov [Sdružení Tejnka]
Jak bude vypadat poutní cesta starým Břevnovem

Obyvatelé a příznivci starého Břevnova projednali návrh na zklidnění dopravy a zvelebení své čtvrti. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat4.3.2002 - BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Havlovi zahráli pro Nové Heřminovy

Téměř hodinu a půl trvajícím koncertem podpořili 1. března v bruntálském Open House hudebníci Vojtěch a Irena Havlovi Nové Heřminovy, obec, která stojí na místě plánované protipovodňové přehrady. Havlovi projevili své sympatie odpůrcům přehrady tím, že vstoupili do sdružení ARNIKA.
Celý text ::životní prostředí, kultura, regionální rozvoj::
 

Vybrat18.1.2002 - ZNOJMO [Ekologický právní servis, o.s.]
Okrašlovací spolek ve Znojmě a Ekologický právní servis vyzývají Krajský úřad Jihomoravského kraje, aby zrušil rozhodnutí o umístění stavby městské plovárny v sousedství Louckého kláštera ve Znojmě

Podnět k přezkoumání zákonnosti územního rozhodnutí pro stavbu městské plovárny („aquaparku“) v těsné blízkosti kulturní památky Loucký klášter ve Znojmě podala dnes ke Krajskému úřadu Jihomoravského kraje občanská sdružení Okrašlovací spolek ve Znojmě a Ekologický právní servis. V podnětu uvádějí, že při vydání územního rozhodnutí došlo k porušení několika zákonů a vyjadřují pochybnost o nepodjatosti pracovníků stavebního úřadu, který územní rozhodnutí vydal. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.12.2001 - Kostelecké Horky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Kosteleckých Horkách bude živý Betlém režírovat francouzská dobrovolnice

V neděli 23.prosince ve tři hodiny odpoledne začne Andělským vytrubováním u Obecního úřadu v Kosteleckých Horkách Betlémská hra. Děj se posléze přesune na dvůr, zahradu a do původní roubené sýpky Venkovského centra Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat30.11.2001 - DOBRÁ VODA U HARTMANIC [Česko-německý fond budoucnosti]
Prezentace projektu - Skleněný oltář pro poutní kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic dne 14. 12. 2001

Česko-německý Fond budoucnosti zve společně s Městem Hartmanice na tiskovou besedu a slavnostní představení skleněného oltáře výtvarnice Vladěny Tesařové. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.11.2001 - DĚČÍN [Arnika Děčín]
Sestry Steinovy vstupují do ARNIKY

Písní „Řeko mojí duše“ se sestry Steinovy připojují ke kampani ekologického sdružení ARNIKA(1) „Za záchranu dolního Labe“(2) proti plánované výstavbě vodních děl. V rodném Děčíně 17. listopadu pokřtí své první CD „Lilie polní“ a vstoupí zároveň do ARNIKY. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat12.11.2001 - HRADEC KRÁLOVÉ [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Jacques Rupnik bude přednášet v Hradci Králové

Nadace rozvoje občanské společnosti si Vás dovoluje pozvat na přednášku známého francouzského politologa Jacquese Rupnika, která se bude konat v pondělí 26. listopadu 2001 od 15.00 hodin na téma
„ Země střední Evropy a evropská integrace“.
Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat9.11.2001 - CHRUDIM [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Regionální dobrovolnické týdny v Chrudimi

Při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001 uspořádalo v Chrudimi Sdružení dobrovolných aktivit INEX Regionální dobrovolnické týdny. První z nich začíná v pondělí 12.11. otevřením výstavy „Vyčnívají z řady?“ věnované jednak prezentaci neziskových organizací z Chrudimi, které při své činnosti využívají pomoci dobrovolníků, jednak ozřejmění samotného pojmu dobrovolnictví a dobrovolník.
Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2001 - OSTROV [Dům kultury Ostrov]
Předvánoční program v Domě kultury Ostrov

Předvánoční program v Domě kultury Ostrov - 15. prosince 2001 od 9.00 Vánoční trh a od 17.30 Vánoční show 2001 Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.10.2001 - ČESKÁ SKALICE [NROS - Vila Čerych]
Tradice české architektury - přednáška v České Skalici

Zajímá Vás architektura? Přijďte si poslechnout přednášku současného rektora Akdamie výtvarných umění na téma „Tradice české architektury“. Přednáší doc. PhDr. Jiří T. Kotalík, CSc. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.10.2001 - NROS-Vila Čerych, Česká Skalice [Nadace rozvoje občanské společnosti - Vila Čerych]
DOMA JE TAM, KDE… ANEB ŽIVOT UPRCHLÍKŮ, IMIGRANTŮ, MENŠIN

Člověk v tísni - společnost při České televizi, o. p. s. a Nadace rozvoje občanské společnosti si Vás dovolují pozvat na promítání dokumentárních filmů uvedených v rámci mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat26.9.2001 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Čestné uznání Via Bona pro pana Ladislava Čerycha

Nadace rozvoje občanské společnosti si dovoluje s potěšením oznámit, že hodnotící komise ceny VIA BONA udělila panu Ladislavu Čerychovi čestné uznání za významný dar neziskové organizaci. Spolu s bratrem Jiřím předal NROS rodinnou vilu v České Skalici s přáním, aby byla využívána pro vzdělávací účely a programy podporující evropskou integraci. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20.9.2001 - PRAHA [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti

Ve dnech 18. a 19. září 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Na svém v pořadí třetím letošním zasedání schválila správní rada podporu 124 projektům v celkovém objemu 31 300 000 CZK resp. 1 700 000 DM. Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat20.9.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Staré Střešovice ožijí příběhem o lidském štěstí

Předposlední zářijový pátek a sobota bude ve starých Střešovicích patřit celkem deseti reprízám putovního představení Modrý pták. Romantické zbytky staré řemeslnické vesnice tak na dva dny ožijí tajemnými příběhy, sny a zázraky. Divadelního projektu, který je určen malým i velkým divákům, se pod vedením studentů a pedagogů Divadelní fakulty AMU účastní na osmdesát účinkujících a výtvarníků, z nichž téměř polovinu tvoří děti. Celý text ::kultura::
 

Vybrat8.9.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Září ve starých Střešovicích bude mít zábavný ráz

Třetí kulturní sezóna ve starých Střešovicích začínala letos koncem února. Stejně jako v uplynulých měsících, i v září čeká návštěvníky všech generací pestrá směsice kulturních programů v režii místního Dobročinného spolku Medáků. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz