Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.3.2002 - Praha [Hlídací fena]
Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat20.3.2002 - BRNO [STUD]
Reakce na otevřený dopis Vlastenecké Fronty

Vážený pane primátore, vážení radní, dovolte nám, abychom reagovali na otevřený dopis, který Zastupitelstvu města Brna zaslalo občanské sdružení Vlastenecká Fronta. Zástupce tohoto sdružení Josef Klas "nepovažuje za šťastné" udělení dotací našemu sdružení STUD. Ve svém dopise však užívá chybných informací a rovněž neakceptuje názor Světové zdravotnické organizace ani českých odborníků, kteří v současné době homosexualitu nepovažují za úchylku ani za nemoc, která by měla nebo mohla být léčena. V tomto ohledu lze označit tvrzení obsažená v dopise za účelová a nesprávná. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat18.3.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna bude znova hlasovat o kontroverzním návrhu nového správního řádu, ačkoliv jej před měsícem již jednou odmítla schválit

Poslanecká sněmovna bude v rámci své 47. schůze (pravděpodobně v úterý 19. 3. 2002) znova hlasovat o vládním návrhu zákona o novém správním řádu, ač s tímto návrhem na své minulé schůzi vyslovila nesouhlas. Nové hlasování umožnila dohoda mezi ministrem vnitra ČR Stanislavem Grossem, resp. pracovníky jeho úřadu, a některými členy Ústavněprávního výboru sněmovny (ÚPV). Na jejím základě byl již jednou odmítnutý návrh „oživen“ a vtělen do svého „doprovodného zákona“. Jedná se o postup, který obchází řádný legislativní proces a který lze označit za neústavní. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat15.3.2002 - BRNO [STUD]
Bývalý předseda Studu uzavřel v Berlíně registrované partnerství

"Bereme se zítra v 9.20," znělo oznámení, které obdrželi ve čtvrtek členové sdružení gayů a lesbiček STUD. Bývalý předseda sdružení Aleš Vápenka, který nyní žije se svým německým přítelem v Berlíně, dnes uzavřel registrované partnerství. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat5.3.2002 - BRNO [STUD]
Brno přestalo přehlížet lesbičky a gaye

Zastupitelstvo města Brna dnes na svém zasedání schválilo dotace nestátním neziskovým organizacím. Letos poprvé se mezi schválenými dotacemi objevily i dva projekty z oblasti gay a lesbické problematiky. "Je to přelomový okamžik, kdy Brno po několika našich marných pokusech konečně oficiálně uznalo existenci homosexuální minority a přínos našeho sdružení pro město," uvedl předseda sdružení lesbiček a gayů STUD Martin Strachoň. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat17.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministr Gross se pokouší diskreditovat Ekologický právní servis

Jedním z hostů dnešního pořadu televize Nova - Sedmička byl i ministr vnitra a místopředseda ČSSD Stanislav Gross. Ten při svém komentáři k jednání o obsazováním uvolněných míst na kandidátce Koalice prohlásil, že by se na nich mohli objevit lidé, kteří „organizovali či pomáhali“ při protestech proti zasedání Mezinárodního měnovému fondu a Světové banky v září roku 2000. V této souvislosti zmínil občanské sdružení Ekologický právní servis.
Ekologický právní servis považuje výroky ministra Grosse za pokus o svou diskreditaci a snahu manipulovat veřejností. Proto zvažuje podání žaloby pro neoprávněný zásah do své dobré pověsti.
Celý text ::gender::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat13.2.2002 - PRAHA [GI]
Gay iniciativa v ČR se připojila k protestní nótě směřované izraelskému premiérovi Šaronovi

V Izraeli společně žije gay pár, Izraelec a Palestinec. Mají se rádi, avšak jejich vztah je ohrožen. I přes to, že Palestinec několikrát žádal o možnost získat trvalý pobyt v Izraeli, toto právo nezískal. Nyní mu hrozí, že bude z Izraele vyhoštěn. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat20.1.2002 - Ljubljaň [GI]
Konference o dodržování práv gay a lesbické minority v zemích usilujících o vstup do EU

Od 17. do 20. ledna 2002 proběhla na půdě místní university v Ljubljani konference o dodržování práv gay a lesbické minority v zemích usilujících o vstup do Evropské unie. Konferenci pořádalo pod záštitou primátorky města Ljubljaně a rektora Ljubljanské university sdružení IGLYO (mezinárodní asociace organizací pro mladé lidí s gay nebo lesbickou orientací). Za Českou republiku se konference zúčastnil zástupce celostátní zastřešující organizace Gay Iniciativa v ČR Slávek Havlík. Celý text ::gender, lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat12.11.2001 - HRADEC KRÁLOVÉ [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Jacques Rupnik bude přednášet v Hradci Králové

Nadace rozvoje občanské společnosti si Vás dovoluje pozvat na přednášku známého francouzského politologa Jacquese Rupnika, která se bude konat v pondělí 26. listopadu 2001 od 15.00 hodin na téma
„ Země střední Evropy a evropská integrace“.
Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat10.11.2001 - LITOMYŠL [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Tiskové oznámení - Konference o dobrovolnictví

Jako posel dobrých zpráv přišla do Litomyšle na mezinárodní konferenci o "Přístupnosti dobrovolné služby - dobrovolníci v místních a sociálních komunitách“, paní Ludmila Horáková, ředitelka Bohemia Corps která přinesla žhavou zprávu o tom, že česká vláda přijala zákon upravující právní statut dobrovolníka. Přestože přesné znění zákona neměli delegáti k dispozici, ocenili, že se podařilo daný zákon vůbec vytvořit. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat5.11.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Žádost o pěstování GM pšenice v ČR zamítnuta

Společnost Monsanto nadále nebude moci v ČR provádět pokusy pokusy se svou geneticky manipulovanou pšenicí, jež není povolena nikde v Evropě. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat29.10.2001 - PRAHA [Blaník - hnutí pro 21. století]
V Praze poprvé jednal Blaník - hnutí pro 21. století

Dne 27. října se v Praze uskutečnilo 1. celorepublikové setkání lidí, kteří se přihlásili a ztotožňují se s Provoláním pro 21. století (http://www.osud.cz/hnuti), které dosud na internetu podepsalo 163 signatářů. Účastníci setkání přijali název Blaník - hnutí pro 21. století. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat17.10.2001 - POZĎÁTKY/TŘEBÍČ [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Budoucnost bez jedů v kraji Vysočina

V rámci kampaně Arniky(1) „Budoucnost bez jedů“(2) začala série akcí „60 dní pro čistou zemi, vzduch a vodu“ 5. září 2001 u problémové skládky nebezpečného odpadu v Pozďátkách. V souvislosti s touto skládkou vedoucí projektu oslovili i poslance krajského zastupitelstva a ministra Kužvarta. „Na naši výzvu reagovali písemně dva krajští poslanci a ministerstvo se ozvalo telefonicky. Druhý den po naší akci na skládce se o ní jednalo v Třebíči. Z něj vyplynulo, že asanace skládky se prodraží z 80 milionů až na částku přesahující 103 miliony a za určitých podmínek ji převezme svazek obcí spravující skládku TKO Třebíč. Zatím jsme se nedozvěděli, zda hodlá provoz skládky v Pozďátkách ukončit anebo v něm pokračovat,“ stručně shrnul nové události kolem horkého místa kraje Vysočina z hlediska toxických látek RNDr. Jindřich Petrlík z ekologického sdružení Arnika. Problematikou skládky Pozďátky se Arnika hodlá zabývat i nadále. V souvislosti se skládkou Pozďátky se Arnika dnes obrací se žádostí o informace o přítomnosti toxických látek v závodu na Prechezu Přerov. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat5.7.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Zákon o referendu o přistoupení ČR k EU

Hnutí za přímou demokracii kritizuje návrh zákona o referendu a upozorňuje na pokrytectví senátorů. Celý text ::gender::
 

Vybrat29.4.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Výzva k uzákonění práva občanů na závazné referendum

Hnutí za přímou demokracii reaguje na pokusy založit další politickou stranu. V této souvislosti upozorňuje na nutné změny v politickém systému, bez nichž není možné očekávat zlepšení situace. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat3.3.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
První krůčky k přímé demokracii v Evropě

Prohlášení Hnutí za přímou demokracii při příležitosti jeho oficiální registrace v ČR. Celý text ::gender::
 

Vybrat28.2.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Komunisté a přímá demokracie

Hnutí z přímou demokracii protestuje proti výrokům M. Ransdorfa o existenci přímé demokracie na Kubě. Celý text ::gender::
 

Vybrat15.11.2000 - PRAHA [Občanské právní hlídky]
Ministr vnitra Stanislav Gross uvedl nepravdivou informaci o OPH

V podvečerním diskusním pořadu rozhlasové stanice Frekvence 1, v úterý 12. listopadu, uvedl ministr vnitra Stanislav Gross nepravdivou informaci o OPH, když prohlásil, že OPH nepodalo žádné trestní oznámení na protestující proti MMF A SB, kteří překračovali zákon. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat15.11.2000 - PRAHA [Občanské právní hlídky]
OPH - další trestní ozámení

Občanské právní hlídky podávají na základě získaných informací dalších 10 trestních oznámení na nezákonný postup policistů. Jde o případy brutálního chování policistů vůči zadržovaným osobám a to zejména na policejní služebně v Praze - Chodově. Celý text ::gender, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz