Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat28.10.2002 - BRNO [STUD Brno]
Gayové z Brna jeli na Slovensko-české setkání

Na padesát účastníků z Česka a Slovenska se o víkendu sjelo do Zlatnické doliny na slovensko-českém pomezí, aby si připomněli někdejší soužití Čechů a Slováků ve společném státě a vyjádřili sounáležitost gay a lesbických komunit v obou zemích. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat25.10.2002 - LIBEREC [Arnika]
Po spuštění spalovny se zdvojnásobily koncentrace dioxinů v ovzduší Liberce

Více než dvojnásobně vzrostly koncentrace toxických dioxinů v ovzduší Liberce poté, co ve městě společnost Termizo spustila provoz spalovny komunálních odpadů. Dokládají to výsledky výzkumu, které zatím byly publikovány jen ve vědeckých kruzích. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat17.10.2002 - PRAHA [Econnect]
Econnect připravil novou stránku věnovanou komunálním volbám

V souvislosti s nadcházejícími komunálními volbami se Econnect rozhodl zmonitorovat aktivity českých nevládních a neziskových organizací související s letošními komunálními volbami. Představené projekty lze rozdělit do dvou hlavních skupin. První z nich tvoří besedy a setkání kandidátů komunálních voleb s občany, druhou skupinu tvoří nejrůznější letáky a ankety oslovující jak veřejnost, tak kandidáty. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, gender::
 

Vybrat14.10.2002 - LIBEREC [Společnost pro Jizerské hory]
K čemu potřebujeme krajinu okolí Liberce?

Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. se tento týden obrátila na kandidáty v komunálních volbách do zastupitelstva města Liberce s anketou K čemu potřebujeme krajinu. Cílem ankety je zjistit, jak ti, kdo v budoucích letech budou rozhodovat o rozvoji města Liberce, vnímají území na hranici města a jeho přírodní okolí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.10.2002 - BRNO [STUD]
Sdružení gayů a lesbických dívek STUD zahájí osmou sezónu

Ve čtvrtek 3. října zahájí jedno z nejaktivnějších českých gay a lesbických sdružení, STUD Brno osmou sezónu svých pravidelných akcí. Již sedm let svým působením napomáhá mladým gayům a lesbickým dívkám hledat vlastní identitu a místo ve společnosti a heterosexuálním občanům nabízí pomocnou ruku k porozumění. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat18.9.2002 - [České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS)]
Vznik Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS)

Na začátku září 2002 vzniklo nové sdružení českých neziskových nevládních organizací zaměřených na rozvojovou spolupráci, rozvojovou výchovu a humanitární asistenci pod názvem České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS) Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat23.4.2002 - BRNO [Nesehnutí]
Beseda o ženách ve vězení uvede středeční festival Jeden svět

Středeční program festivalu Jeden svět se ponese ve znamení života za mřížemi. Již ve 14 hodin začne na Fakultě sociálních studií beseda nazvaná Ženy ve vězení a v rámci filmových projekcí se toto téma objeví v bloku nazvaném Bez svobody. O jiné podobě omezení svobody, tentokrát vinou nemoci, vypráví filmový blok Moc nemocných. Jeho součástí je i oceněný snímek “To je můj život”. Program festivalu obohatí také přednáška PhDr. Evy Davidové o historii a kultuře Romů, konaná v Muzeu romské kultury, kde je instalovaná i výstava “Nevo Kher – Nový dům”. Dosavadní průběh festivalu ukazuje enormní zájem veřejnosti o promítané dokumenty, promítací sál je na všechna představení zcela zaplněn. Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat11.4.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna odmítla Grossův legislativní trik

V úterý 9.4.2002 zamítla Poslanecká sněmovna pokus sociální demokracie vrátit do hry již jednou zamítnutý návrh nového správního řádu. Ministr vnitra Stanislav Gross se poté, co poslanecká sněmovna v únoru 2002 návrh zákona zamítla, pokusil celý jeho text „propašovat“ do návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím správního řádu, a vrátit tak správní řád do hry. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Břeclav [Česká katolická charita]
Avízo: Otevření Azylového domu pro matky v Břeclavi

Oblastní charita Břeclav pořádá ve čtvrtek 4. dubna ve 14.30 hodin slavnostní otevření první části Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi v Komenského 6 v Břeclavi-Poštorné. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat26.3.2002 - Praha [Apriles ]
Apriles 2002

Apriles je festival ženské a lesbické kultury. Je tu pro ženy a od žen. Letošní osmý ročník má motto Žena a čas. Diskusní fóra, přednášky a dílny budou koncipovány s ohledem na generační rozdíly a názorovou pestrost návštěvnic. Tisková konference k festivalu ženské a lesbické kultury - Apriles 2002 proběhne 5. dubna 2002 od 14:00 hod. ve foyer Goethe Institutu v Praze.
Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat25.3.2002 - Praha [Hlídací fena]
Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat20.3.2002 - BRNO [STUD]
Reakce na otevřený dopis Vlastenecké Fronty

Vážený pane primátore, vážení radní, dovolte nám, abychom reagovali na otevřený dopis, který Zastupitelstvu města Brna zaslalo občanské sdružení Vlastenecká Fronta. Zástupce tohoto sdružení Josef Klas "nepovažuje za šťastné" udělení dotací našemu sdružení STUD. Ve svém dopise však užívá chybných informací a rovněž neakceptuje názor Světové zdravotnické organizace ani českých odborníků, kteří v současné době homosexualitu nepovažují za úchylku ani za nemoc, která by měla nebo mohla být léčena. V tomto ohledu lze označit tvrzení obsažená v dopise za účelová a nesprávná. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat18.3.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna bude znova hlasovat o kontroverzním návrhu nového správního řádu, ačkoliv jej před měsícem již jednou odmítla schválit

Poslanecká sněmovna bude v rámci své 47. schůze (pravděpodobně v úterý 19. 3. 2002) znova hlasovat o vládním návrhu zákona o novém správním řádu, ač s tímto návrhem na své minulé schůzi vyslovila nesouhlas. Nové hlasování umožnila dohoda mezi ministrem vnitra ČR Stanislavem Grossem, resp. pracovníky jeho úřadu, a některými členy Ústavněprávního výboru sněmovny (ÚPV). Na jejím základě byl již jednou odmítnutý návrh „oživen“ a vtělen do svého „doprovodného zákona“. Jedná se o postup, který obchází řádný legislativní proces a který lze označit za neústavní. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat15.3.2002 - BRNO [STUD]
Bývalý předseda Studu uzavřel v Berlíně registrované partnerství

"Bereme se zítra v 9.20," znělo oznámení, které obdrželi ve čtvrtek členové sdružení gayů a lesbiček STUD. Bývalý předseda sdružení Aleš Vápenka, který nyní žije se svým německým přítelem v Berlíně, dnes uzavřel registrované partnerství. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat5.3.2002 - BRNO [STUD]
Brno přestalo přehlížet lesbičky a gaye

Zastupitelstvo města Brna dnes na svém zasedání schválilo dotace nestátním neziskovým organizacím. Letos poprvé se mezi schválenými dotacemi objevily i dva projekty z oblasti gay a lesbické problematiky. "Je to přelomový okamžik, kdy Brno po několika našich marných pokusech konečně oficiálně uznalo existenci homosexuální minority a přínos našeho sdružení pro město," uvedl předseda sdružení lesbiček a gayů STUD Martin Strachoň. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat17.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministr Gross se pokouší diskreditovat Ekologický právní servis

Jedním z hostů dnešního pořadu televize Nova - Sedmička byl i ministr vnitra a místopředseda ČSSD Stanislav Gross. Ten při svém komentáři k jednání o obsazováním uvolněných míst na kandidátce Koalice prohlásil, že by se na nich mohli objevit lidé, kteří „organizovali či pomáhali“ při protestech proti zasedání Mezinárodního měnovému fondu a Světové banky v září roku 2000. V této souvislosti zmínil občanské sdružení Ekologický právní servis.
Ekologický právní servis považuje výroky ministra Grosse za pokus o svou diskreditaci a snahu manipulovat veřejností. Proto zvažuje podání žaloby pro neoprávněný zásah do své dobré pověsti.
Celý text ::gender::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat13.2.2002 - PRAHA [GI]
Gay iniciativa v ČR se připojila k protestní nótě směřované izraelskému premiérovi Šaronovi

V Izraeli společně žije gay pár, Izraelec a Palestinec. Mají se rádi, avšak jejich vztah je ohrožen. I přes to, že Palestinec několikrát žádal o možnost získat trvalý pobyt v Izraeli, toto právo nezískal. Nyní mu hrozí, že bude z Izraele vyhoštěn. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat20.1.2002 - Ljubljaň [GI]
Konference o dodržování práv gay a lesbické minority v zemích usilujících o vstup do EU

Od 17. do 20. ledna 2002 proběhla na půdě místní university v Ljubljani konference o dodržování práv gay a lesbické minority v zemích usilujících o vstup do Evropské unie. Konferenci pořádalo pod záštitou primátorky města Ljubljaně a rektora Ljubljanské university sdružení IGLYO (mezinárodní asociace organizací pro mladé lidí s gay nebo lesbickou orientací). Za Českou republiku se konference zúčastnil zástupce celostátní zastřešující organizace Gay Iniciativa v ČR Slávek Havlík. Celý text ::gender, lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat12.11.2001 - HRADEC KRÁLOVÉ [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Jacques Rupnik bude přednášet v Hradci Králové

Nadace rozvoje občanské společnosti si Vás dovoluje pozvat na přednášku známého francouzského politologa Jacquese Rupnika, která se bude konat v pondělí 26. listopadu 2001 od 15.00 hodin na téma
„ Země střední Evropy a evropská integrace“.
Celý text ::gender, kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz