Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat21.3.2003 - Košice [Poradňa pre občianske a ľudské práva ]
Reakcia Poradne pre občianske a ľudské práva a Centra pre reprodukčné práva na výsledky vyšetrovania Ministerstva zdravotníctva SR týkajúceho se násilných a vynútených sterilizácií

Dňa 19. marca 2003 zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva výsledky vyšetrovania vedeného v súvislosti so správou Telo i duša: Násilné sterilizácie a ďalšie útoky na reprodukčnú slobodu Rómov na Slovensku, ktorú v januári 2003 vydali Poradňa pre občianske a ľudské práva (Poradňa) a Centrum pre reprodukčné práva (Centrum). Poradňa a Centrum reagujú na správu ministerstva a na závery v nej uvedené nasledovným vyhlásením. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat8.3.2003 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s. / Asociace pro rovné příležitosti]
Tiskové prohlášení k Mezinárodnímu dni žen 2003

Mezinárodní den žen je historicky velmi významný svátek připomínající úsilí žen za dosažení rovnoprávného postavení. Při jeho letošní příležitosti chceme připomenout přetrvávající nerovnosti v postavení žen a mužů v naší společnosti. Celý text ::gender::
 

Vybrat7.3.2003 - PRAHA [Hlídací fena]
8. březen 2003 a Stínový program bezpečnosti a obrany

8. březen se jako Mezinárodní den žen stal spíše než oslavou žen dnem vyjádření celosvětového ženského hlasu. Ženy celého světa se shromažďují, aby upozornily na bezpráví, které se děje jim nebo jejich zemi. Letošní 8.březen a protesty, které k jeho výročí organizují ženské aktivistky, mají jednoho jmenovatele: stojí proti válce o Irák. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2003 - [STUD Brno]
Ojedinělé centrum pro homosexuální mládež bude uzavřeno

Od března končí po dvou letech svou činnost Komunitní centrum lesbické, gay a bisexuální mládeže, provozované v Brně občanským sdružením STUD Brno. Toto centrum napomáhalo především mladým gayům a lesbickým dívkám hledat vlastní identitu a místo ve společnosti a heterosexuálním občanům nabízelo možnost blíže se poznat s touto minoritní skupinou. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat6.3.2003 - PRAHA [Asociace pro rovné příležitosti]
Tiskové prohlášení k Mezinárodnímu dni žen 2003

Mezinárodní den žen je historicky velmi významný svátek připomínající úsilí žen za dosažení rovnoprávného postavení. Při jeho letošní příležitosti chceme připomenout přetrvávající nerovnosti v postavení žen a mužů v naší společnosti. V případě diskriminace žen se jedná především o rozdíly v platech, malé zastoupení žen v mocenských a rozhodovacích procesech, domácí násilí mezi partnery, nerovné postavení muže jako rodiče dítěte a při svěřování dětí do péče po rozvodu rodičů. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat5.3.2003 - PRAHA [Gender Studies]
České ženy a Evropská unie

Asociace pro rovné příležitosti a Centrum pro Gender Studies pořádají dne 7. března 2003 v 10,00 v knihovně Gender Studies, o. p. s., Gorazdova 20, při příležitosti Mezinárodního dne žen tiskovou konferenci na téma "České ženy a Evropská unie". Konference se zúčastní: Ramiro Cibrian, Velvyslanec, Vedoucí Delegace Evropské komise v ČR Michaela Marksová-Tominová, místopředsedkyně Asociace pro rovné příležitosti Anna Čurdová, předsedkyně Rady vlády pro rovnost žen a mužů,
Zástupkyně členských organizací ARP. Celý text ::gender, lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat25.2.2003 - BRNO [sdružení Cesta ženy]
Vagina Monology poprvé v Brně - informace o akci

V pondělí 3. března 2003 v 19:30 bude zahájen v Divadle Husa na provázku benefiční večer věnovaný tématice násilí na ženách v rámci 5. výročí celosvětové kampaně hnutí V-Day. Večer zahrnuje uvedení divadelní hry “Vagina monology” od americké autorky Eve Enslerové, prezentaci lokálních organizací zapojených v boji proti násilí na ženách a různá hudební vystoupení. Akce se koná pod záštitou Anny Šabatové, zástupkyně veřejného ochránce práv.
Celý text ::gender::
 

Vybrat25.2.2003 - BRNO [sdružení Cesta ženy]
Vagina Monology poprvé v Brně - pozvánka na tiskovou konferenci

V pondělí 3. března 2003 v 19:30 bude zahájen v Divadle Husa na provázku benefiční večer věnovaný tématice násilí na ženách v rámci 5. výročícelosvětové kampaně hnutí V-Day. Večer zahrnuje uvedení divadelní hry "Vagina monology" od americké autorky Eve Enslerové, prezentaci lokálních organizací zapojených v boji proti násilí na ženách. Tisková konference k danému tématu proběhne ve čtvrtek 27. února 2003 od 11:30 v zasedací místnosti Nadace Partnerství (Panská 7, I. Patro). Celý text ::gender::
 

Vybrat25.2.2003 - PRAHA [Gender Studies]
Ženy a muži v médiích: Jak si (ne)rozumíme?!

Gender Studies, o.p.s. uspořádalo na začátku února 2003 semináře o(re)prezentaci žen v médiích. Cyklus měl čtyři části, které blíže
analyzovaly jednotlivá média (rozhlas, televizi, časopisy a deníky) z hlediska aspektu gender a podíl žen a mužů v jejich zaměstnanecké struktuře. Celý text ::gender::
 

Vybrat19.2.2003 - PRAHA [ŽENY A VĚDA]
Rozhovor se ženou měsíce prof. Kubátovou

Ženy a věda představuje na svých webových stránkách Ženu měsíce. S cílem podpořit nejen mladé začínající ženy-vědkyně, ale i ocenit a zviditelnit vědkyně již úspěšné, prezentujeme veřejnou formou interview s úspěšnou vědkyní. Ženou měsíce pro měsíc únor je ekonomka Prof. Ing. Květa Kubátová, CSc. a rozhovor s ní najdete na adrese www.zenyaveda.cz/interview. Celý text ::gender::
 

Vybrat8.2.2003 - BRATISLAVA [Poradňa pre občianske a ľudské práva]
Rómske ženy sú vypočúvane a zastrašované po zverejnení správy dokumentujúcej násilie v slovenských nemocniciach

Slovenské orgány činné v trestnom konaní konajú odvetné akcie proti rómskym ženám a ľudsko-právnym aktivistom v reakcii na zverejnenie správy týkajúcej sa porušovaní ľudských práv Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat5.2.2003 - [Pragma, Rozkoš bez Rizika]
V rámci 5. výročí celosvětové kampaně se pořádá V-DAY i v Praze a Brně

V rámci 5. výročí celosvětové kampaně V-DAY 2003 se poprvé v České republice pořádá V-DAY v Praze a Brně. V-DAY je vize společnosti, kde ženy budou žít svobodně a bezpečně. Je to způsob myšlení, který chápe život jako tvůrčí činnost, nikoli jako pouhé přežívání V-DAY je proces, který bude pokračovat tak dlouho, dokud neskončí násilí proti ženám. V-DAY je naše společná energie, která mění svět. „V“ v názvu V-DAY zastupuje Vítězství a Vagínu. Celý text ::gender::
 

Vybrat28.1.2003 - New York / Košice
Rómske ženy na Slovensku sú vystavené násilnej sterilizácii - porušovanie práv v rámci systému zdravotnej starostlivosti

Najnovšia správa prináša dôkazy o útokoch, rasovej segregácii a vynútenej sterilizácii na východnom Slovensku Celý text ::gender, lidská práva, sociální oblast::
 

Vybrat17.1.2003 - PRAHA [Arnika]
Česko je nejzamořenější zemí PCB v Evropě

Česká republika je silně zamořena polychlorovanými bifenyly. Koncentrace této toxické látky v mléce českých a slovenských matek jsou nejvyšší v Evropě. Potvrdil to profesor Vladimír Bencko z Karlovy Univerzity ve své přednášce na semináři o nespalovacích metodách likvidace perzistentních organických látek (POPs). Seminář pro více než třicet odborníků z celého světa připravily v Praze organizace Arnika, IPEN a UNIDO. Celý text ::gender, životní prostředí::
 

Vybrat1.1.2003 - PRAHA [Asiciace pro rovné příležitosti mužů a žen]
Priority Asociace pro rovné příležitosti žen a mužů: Zlepšení podmínek pro rodiče s dětmi

Vláda od roku 1998 každoročně schvaluje dokument „Priority a postupy vlády pro prosazování rovnosti mužů a žen“. Asociace pro rovné příležitosti (ARP), která sdružuje neziskové ženské organizace vzniklé po roce 1989, se rozhodla postupně předkládat své vlastní priority, tedy začít zveřejňovat návrhy na řešení těch problémů, které pokládáme v oblasti nerovného postavení žen a mužů ve společnosti za naprosto zásadní. Celý text ::gender::
 

Vybrat26.11.2002 - BRNO, PRAHA [STUD Brno]
3. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2002 (Brno 15.-22.11., Praha 23.-24. 11.)

Závěrečnou projekcí britského snímku taneční skupiny DV8 „Dead Dreams of Monochrome Men“ skončily v pražském kině Aero v pondělí Ozvěny třetího ročníku českého festivalu filmů s gay a lesbickou tématikou MEZIPATRA 2002. Celý text ::gender, kultura, lidská práva::
 

Vybrat25.11.2002 - BHOPAL [Greenpeace]
Brutální policejní zákrok zabránil aktivistůmv úklidu toxického odpadu v areálu továrnyDow-Carbide

Téměř šest desítek místních obyvatel a aktivistů
Greenpeace ze 14 zemí spolupracujících v rámci Mezinárodní kampaně spravedlnost
pro Bhópál (International Campaign for Justice in Bhopal - ICJB) zatkla
dnes dopoledne za použití brutálního násilí policie, aby jim zabránila
v úklidu nebezpečného toxického odpadu v Bhópálu. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat21.11.2002 - BRNO [STUD Brno]
O Pasoliniho je velký zájem

Hlediště nacpané k prasknutí - tak vypadá každý den kinosál ve Flédě, kde od pondělí probíhá retrospektiva filmů italského režiséra Piera Paola Pasoliniho. Série filmů je uváděna v rámci 3. českého gay a lesbického festivalu Mezipatra. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat18.11.2002 - PRAHA [Ústav pro ekopolitiku, o.p.s.]
O NÁS? S NÁMI! aneb Strategie udržitelného rozvoje ČR očima aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry.

Cílem projektu je zapojení aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry již do přípravné fáze práce na Strategii udržitelného rozvoje ČR. Dalším přínosem je iniciace neexistující mezisektorové komunikace a kooperace. To pokládáme za významné, protože neustále narážíme na úzké – environmentální - pojetí udržitelného rozvoje, díky němuž vzájemná komunikace nefunguje. Hlavní část spočívá v realizaci 12 tématických, mezisektorových akcí. Projekt je podpořen Ministerstvem životního prostředí ČR. Celý text ::gender, regionální rozvoj, sociální oblast, životní prostředí, internet, kultura, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat17.11.2002 - BRNO [STUD Brno]
Mezipatra odstartovala úspěšně

Dvěmi zcela vyprodanými projekcemi odstartoval v pátek v brněnském kině Art 3. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra. Během prvních dvou dnů jej navštívila tisícovka diváků. Celý text ::gender, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz