Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.2.2003 - BRATISLAVA [Poradňa pre občianske a ľudské práva]
Rómske ženy sú vypočúvane a zastrašované po zverejnení správy dokumentujúcej násilie v slovenských nemocniciach

Slovenské orgány činné v trestnom konaní konajú odvetné akcie proti rómskym ženám a ľudsko-právnym aktivistom v reakcii na zverejnenie správy týkajúcej sa porušovaní ľudských práv Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat5.2.2003 - [Pragma, Rozkoš bez Rizika]
V rámci 5. výročí celosvětové kampaně se pořádá V-DAY i v Praze a Brně

V rámci 5. výročí celosvětové kampaně V-DAY 2003 se poprvé v České republice pořádá V-DAY v Praze a Brně. V-DAY je vize společnosti, kde ženy budou žít svobodně a bezpečně. Je to způsob myšlení, který chápe život jako tvůrčí činnost, nikoli jako pouhé přežívání V-DAY je proces, který bude pokračovat tak dlouho, dokud neskončí násilí proti ženám. V-DAY je naše společná energie, která mění svět. „V“ v názvu V-DAY zastupuje Vítězství a Vagínu. Celý text ::gender::
 

Vybrat28.1.2003 - New York / Košice
Rómske ženy na Slovensku sú vystavené násilnej sterilizácii - porušovanie práv v rámci systému zdravotnej starostlivosti

Najnovšia správa prináša dôkazy o útokoch, rasovej segregácii a vynútenej sterilizácii na východnom Slovensku Celý text ::gender, lidská práva, sociální oblast::
 

Vybrat17.1.2003 - PRAHA [Arnika]
Česko je nejzamořenější zemí PCB v Evropě

Česká republika je silně zamořena polychlorovanými bifenyly. Koncentrace této toxické látky v mléce českých a slovenských matek jsou nejvyšší v Evropě. Potvrdil to profesor Vladimír Bencko z Karlovy Univerzity ve své přednášce na semináři o nespalovacích metodách likvidace perzistentních organických látek (POPs). Seminář pro více než třicet odborníků z celého světa připravily v Praze organizace Arnika, IPEN a UNIDO. Celý text ::gender, životní prostředí::
 

Vybrat1.1.2003 - PRAHA [Asiciace pro rovné příležitosti mužů a žen]
Priority Asociace pro rovné příležitosti žen a mužů: Zlepšení podmínek pro rodiče s dětmi

Vláda od roku 1998 každoročně schvaluje dokument „Priority a postupy vlády pro prosazování rovnosti mužů a žen“. Asociace pro rovné příležitosti (ARP), která sdružuje neziskové ženské organizace vzniklé po roce 1989, se rozhodla postupně předkládat své vlastní priority, tedy začít zveřejňovat návrhy na řešení těch problémů, které pokládáme v oblasti nerovného postavení žen a mužů ve společnosti za naprosto zásadní. Celý text ::gender::
 

Vybrat26.11.2002 - BRNO, PRAHA [STUD Brno]
3. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2002 (Brno 15.-22.11., Praha 23.-24. 11.)

Závěrečnou projekcí britského snímku taneční skupiny DV8 „Dead Dreams of Monochrome Men“ skončily v pražském kině Aero v pondělí Ozvěny třetího ročníku českého festivalu filmů s gay a lesbickou tématikou MEZIPATRA 2002. Celý text ::gender, kultura, lidská práva::
 

Vybrat25.11.2002 - BHOPAL [Greenpeace]
Brutální policejní zákrok zabránil aktivistůmv úklidu toxického odpadu v areálu továrnyDow-Carbide

Téměř šest desítek místních obyvatel a aktivistů
Greenpeace ze 14 zemí spolupracujících v rámci Mezinárodní kampaně spravedlnost
pro Bhópál (International Campaign for Justice in Bhopal - ICJB) zatkla
dnes dopoledne za použití brutálního násilí policie, aby jim zabránila
v úklidu nebezpečného toxického odpadu v Bhópálu. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat21.11.2002 - BRNO [STUD Brno]
O Pasoliniho je velký zájem

Hlediště nacpané k prasknutí - tak vypadá každý den kinosál ve Flédě, kde od pondělí probíhá retrospektiva filmů italského režiséra Piera Paola Pasoliniho. Série filmů je uváděna v rámci 3. českého gay a lesbického festivalu Mezipatra. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat18.11.2002 - PRAHA [Ústav pro ekopolitiku, o.p.s.]
O NÁS? S NÁMI! aneb Strategie udržitelného rozvoje ČR očima aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry.

Cílem projektu je zapojení aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry již do přípravné fáze práce na Strategii udržitelného rozvoje ČR. Dalším přínosem je iniciace neexistující mezisektorové komunikace a kooperace. To pokládáme za významné, protože neustále narážíme na úzké – environmentální - pojetí udržitelného rozvoje, díky němuž vzájemná komunikace nefunguje. Hlavní část spočívá v realizaci 12 tématických, mezisektorových akcí. Projekt je podpořen Ministerstvem životního prostředí ČR. Celý text ::gender, regionální rozvoj, sociální oblast, životní prostředí, internet, kultura, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat17.11.2002 - BRNO [STUD Brno]
Mezipatra odstartovala úspěšně

Dvěmi zcela vyprodanými projekcemi odstartoval v pátek v brněnském kině Art 3. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra. Během prvních dvou dnů jej navštívila tisícovka diváků. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat28.10.2002 - BRNO [STUD Brno]
Gayové z Brna jeli na Slovensko-české setkání

Na padesát účastníků z Česka a Slovenska se o víkendu sjelo do Zlatnické doliny na slovensko-českém pomezí, aby si připomněli někdejší soužití Čechů a Slováků ve společném státě a vyjádřili sounáležitost gay a lesbických komunit v obou zemích. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat25.10.2002 - LIBEREC [Arnika]
Po spuštění spalovny se zdvojnásobily koncentrace dioxinů v ovzduší Liberce

Více než dvojnásobně vzrostly koncentrace toxických dioxinů v ovzduší Liberce poté, co ve městě společnost Termizo spustila provoz spalovny komunálních odpadů. Dokládají to výsledky výzkumu, které zatím byly publikovány jen ve vědeckých kruzích. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat17.10.2002 - PRAHA [Econnect]
Econnect připravil novou stránku věnovanou komunálním volbám

V souvislosti s nadcházejícími komunálními volbami se Econnect rozhodl zmonitorovat aktivity českých nevládních a neziskových organizací související s letošními komunálními volbami. Představené projekty lze rozdělit do dvou hlavních skupin. První z nich tvoří besedy a setkání kandidátů komunálních voleb s občany, druhou skupinu tvoří nejrůznější letáky a ankety oslovující jak veřejnost, tak kandidáty. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, gender::
 

Vybrat14.10.2002 - LIBEREC [Společnost pro Jizerské hory]
K čemu potřebujeme krajinu okolí Liberce?

Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. se tento týden obrátila na kandidáty v komunálních volbách do zastupitelstva města Liberce s anketou K čemu potřebujeme krajinu. Cílem ankety je zjistit, jak ti, kdo v budoucích letech budou rozhodovat o rozvoji města Liberce, vnímají území na hranici města a jeho přírodní okolí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.10.2002 - BRNO [STUD]
Sdružení gayů a lesbických dívek STUD zahájí osmou sezónu

Ve čtvrtek 3. října zahájí jedno z nejaktivnějších českých gay a lesbických sdružení, STUD Brno osmou sezónu svých pravidelných akcí. Již sedm let svým působením napomáhá mladým gayům a lesbickým dívkám hledat vlastní identitu a místo ve společnosti a heterosexuálním občanům nabízí pomocnou ruku k porozumění. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat18.9.2002 - [České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS)]
Vznik Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS)

Na začátku září 2002 vzniklo nové sdružení českých neziskových nevládních organizací zaměřených na rozvojovou spolupráci, rozvojovou výchovu a humanitární asistenci pod názvem České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS) Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat23.4.2002 - BRNO [Nesehnutí]
Beseda o ženách ve vězení uvede středeční festival Jeden svět

Středeční program festivalu Jeden svět se ponese ve znamení života za mřížemi. Již ve 14 hodin začne na Fakultě sociálních studií beseda nazvaná Ženy ve vězení a v rámci filmových projekcí se toto téma objeví v bloku nazvaném Bez svobody. O jiné podobě omezení svobody, tentokrát vinou nemoci, vypráví filmový blok Moc nemocných. Jeho součástí je i oceněný snímek “To je můj život”. Program festivalu obohatí také přednáška PhDr. Evy Davidové o historii a kultuře Romů, konaná v Muzeu romské kultury, kde je instalovaná i výstava “Nevo Kher – Nový dům”. Dosavadní průběh festivalu ukazuje enormní zájem veřejnosti o promítané dokumenty, promítací sál je na všechna představení zcela zaplněn. Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat11.4.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna odmítla Grossův legislativní trik

V úterý 9.4.2002 zamítla Poslanecká sněmovna pokus sociální demokracie vrátit do hry již jednou zamítnutý návrh nového správního řádu. Ministr vnitra Stanislav Gross se poté, co poslanecká sněmovna v únoru 2002 návrh zákona zamítla, pokusil celý jeho text „propašovat“ do návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím správního řádu, a vrátit tak správní řád do hry. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Břeclav [Česká katolická charita]
Avízo: Otevření Azylového domu pro matky v Břeclavi

Oblastní charita Břeclav pořádá ve čtvrtek 4. dubna ve 14.30 hodin slavnostní otevření první části Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi v Komenského 6 v Břeclavi-Poštorné. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat26.3.2002 - Praha [Apriles ]
Apriles 2002

Apriles je festival ženské a lesbické kultury. Je tu pro ženy a od žen. Letošní osmý ročník má motto Žena a čas. Diskusní fóra, přednášky a dílny budou koncipovány s ohledem na generační rozdíly a názorovou pestrost návštěvnic. Tisková konference k festivalu ženské a lesbické kultury - Apriles 2002 proběhne 5. dubna 2002 od 14:00 hod. ve foyer Goethe Institutu v Praze.
Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz