Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Názory, komentáře, publicistika

Vybrat27. 10. 2008 - Zeleň a fašizmus

Štefan Szabó , Changenet
V dnešných dňoch častejšie ako inokedy prichádzajú zúčastneným organizáciám upovedomenia o začatí konania o súhlas na výrub drevín. Totiž, blíži sa obdobie vegetačného kľudu a teda čas na „rekonštrukciu“ parkov a verejnej zelene. Inými slovami čas výrubov „nevhodných“ stromov.
 

Vybrat21. 10. 2008 - Prohlášení k sobotním nepokojům vyvolaným militantní neonacistickou scénou

Ondřej Cakl, Klára Kalibová, František Valeš, Tolerance a občanská společnost, Český helsinský výbor
V sobotu 18. října 2008 organizoval Národní odpor a členové Dělnické strany demonstraci v Litvínově. Záměrně neohlášené shromáždění směřovalo proti romské menšině obývající sídliště Janov. Jednalo se o provokativní akci vedenou militantními neonacisty, jejímž cílem bylo vyvolat násilné střety s Romy. Bezpečnostní složky státu musely vědět, že se jedná o jedno z nejrizikovějších shromáždění letošního roku, přesto přípravu podcenily a následně na místě proti neonacistům nezasáhly takovým způsobem, který by byl v demokratické společnosti adekvátní.
 

Vybrat9. 10. 2008 - Tichá revolúcia v Amerike

Juraj Mesík, Changenet
V titulkoch prichádzajúcich zo Spojených štátov Amerických dnes úplne dominujú krachy bánk a zachraňovanie týchto súkromných podnikov verejnými financiami - znárodňovaním. Menej pozornosti púta fakt, že popri finančnej kríze ktorá revolučne mení svetovú ekonomiku sa v Amerike v tichosti rozbieha iná revolúcia, tentoraz technologická. Jej dôsledky môžu byť v konečnom dôsledku zásadnejšie ako dôsledky finančnej krízy.
 

Vybrat14. 8. 2008 - 10 dobrých důvodů pro fotovoltaiku

Petr Klimek , Česká agentura pro obnovitelné zdroje energie
Elektřina ze Slunce láká. Za poslední rok vzrostl instalovaný výkon fotovoltaiky v ČR více než 7x a letos se očekává další významný nárůst. Zdá se, že je tato technologie mezi investory čím dál populárnější a jejich plány zahrnují instalace solárních parků v řádech miliard Kč. Proč investovat do fotovoltaiky?
 

Vybrat4. 8. 2008 - Klaus a Al Gore se potkali v Brně

Dita Tesařová, Nadace Partnerství
Nelekejte se, neunikla vám žádná kontroverzní aktivita prezidenta ČR. Ani americký nositel Nobelovy ceny míru nenavštívil v naprostém utajení moravskou metropoli. Název tohoto článku jen využívá oba nositele velmi vyhraněných názorů k obraznému pojmenování dvou principů, které se potkaly v jednom zajímavém projektu. O jaký projekt se jedná a co je na něm tak zajímavého, že si zaslouží tento senzační titulek?
 

Vybrat21. 7. 2008 - Colours of Ostrava - dobře zásobený hudební supermarket

Tomáš Tetiva, Econnect
Z Colours of Ostrava se nám vyklubal jeden z nejzajímavějších festivalů v České republice. Původně regionální festival začal před lety rychle nabírat dech a dnes se z něj vyprofiloval festival, který skutečně dává to, co slibuje – multižánrovou přehlídku hudby a divadla. Co je klíčem k jeho úspěchu a jaký byl letošní ročník?
 

Vybrat25. 5. 2008 - Cyklon Nargis: Přírodní katastrofa a spoluvina barmského režimu

-foto-Christoph Amthor, Barmské centrum Praha
Situace po běsnění cyklonu je hrozivá: více než sto tisíc Barmánců zahynulo důsledkem cyklonu a jeden a půl miliónu je ohroženo smrtí kvůli blokování pomoci režimem. To, že je katastrofa tak rozsáhlá, je vina nejenom barmských generálů, ale také těch vlád a nadnárodních společností, které stále ještě podporují tamnější režim.
 

Vybrat13. 5. 2008 - Lidé nové supermarkety už nechtějí, přesto se jich plánují desítky

Hugo Charvát, Ekolist
Další hektary volné krajiny mají zmizet pod základy velkoprodejen na okrajích českých měst a městeček. To přiláká množství osobních a nákladních aut, kvůli kterým naroste doprava o další desítky procent. Studie organizace Nesehnutí z letošního března ukazuje, že v ČR se stále nedaří omezit výstavbu supermarketů na nepoužívané plochy a nové stavby dál ukrajují z volné krajiny i zemědělské půdy.
 

Vybrat14. 4. 2008 - Otevřený dopis primátorovi Prahy Pavlu Bémovi a členům Rady hlavního města

Tereza Vohryzková a Petra Lukešová, Auto*Mat
Sdružení Auto*Mat a Oživení dnes předali dopis primátorovi Prahy Pavlu Bémovi a členům Rady hlavního města, v němž je vyzývají k nápravě neuspokojivé situace týkající se integrace cyklistiky do dopravního systému. Přílohou dopisu je i nová analýza občanských sdružení se seznamem nezvládnutých dopravních staveb.
 

Vybrat11. 4. 2008 - Petice - Za prahu kulturní

Jakub Špalek, Iniciativa pro kulturu
Vážně znepokojeni vývojem podpory rozvoje kultury v hlavním městě se níže podepsaní občané v souladu se zákonem č. 85/1990 Sb. o právu petičním obracejí na zastupitelstvo hlavního města Prahy ve věci veřejného zájmu.
 

Vybrat10. 4. 2008 - Nás nezničíte - zápas o autonomní zóny pokračuje

April 2008, April 2008
Po sérii represí namířených na autonomní centra v minulém roce přichází odpověď – celoevropská akce na obranu nezávislých prostor, svobodných společenství, která se odmítají slepě podřídit diktátu establishmentu. Akce na podporu autonomních prostor se koná v sobotu 12. dubna 2008 na náplavce pod Palackého náměstím v Praze 2 od 14 hod.
 

Vybrat9. 4. 2008 - Nepohřbít A4, šanci pro slovenskou kulturu

Pavel Klusák, Respekt
Pražští umělci, postižení antikulturní politikou svého magistrátu, nejsou zdaleka sami, kdo zažívá drsné časy. Je to trochu hořká útěcha, svědčící především o tom, že iracionální jednání nezná hranice.
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 28 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz