Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Názory, komentáře, publicistika

Vybrat25. 3. 2002 - Mediálni aktivisti z Nového Sadu

, Kristian Lukić, Trištvrte revue
Kuda.org je nezisková organizácia umelcov, teoretikov, mediálnych aktivistov a užívateľov informácií. Myšlienka založiť takúto organizáciu vznikla priamo z urgentnej potreby počas 90. rokov. S rozvojom ICT, hlavne v druhej polovici deväťdesiatych rokov, sa rozdiel medzi umeleckou praxou a digitálnym prostredím zväčšoval čoraz viac a viac.
 

Vybrat21. 3. 2002 - Přemnožila se

, Jiří Nečas
Řeč nebude o žádném živočišném druhu, jak by nadpisu odpovídalo. Jde o předměty, ba dokonce o kultovní předměty naší civilizace - o auta. Zvláště ve městech je jich tolik, že vytlačují lidi z ulic, ba dokonce mnohdy i z chodníků. Na venkově zas, kde je pro ně přece jen více místa, vede jejich užívání k omezování rozsahu veřejné dopravy. A tak k diskriminaci těch, kteří tento symbol novodobého pohanství používat nemohou, ať již ze zdravotních, sociálních či jiných důvodů, nebo prostě přijímají natolik občansky (a tím spíše křesťansky) odpovědný postoj, že auto prostě používat nechtějí.
 

Vybrat14. 3. 2002 - Ukrajinci: Nádeníci & Násilníci?

, Milan Daniel, Most pro lidská práva
Ukrajinci: Nádeníci & Násilníci? Tak je bohužel vnímá velká část naší veřejnosti. Ukrajinci jsou však národem s bohatou historií a kulturou. Silná ukrajinská komunita byla v Československu přítomná zejména po 1. světové válce. Ukrajinci zde měli krajanské spolky a kulturní soubory.Dosavadní snahy o dnešní národnostní život desítek tisíc Ukrajinců žijících v České republice příliš úspěšné nebyly. Existuje zde Ukrajinská iniciativa, která se však věnuje spíše dlouhodobě usazeným krajanům a vychází jediný čtvrtletník Porogi, který plní roli kulturně historické revue.
 

Vybrat13. 3. 2002 - Válka v Čečensku bez konce

Připravila Caroline Wyattová, zpracovala Helena Berková, Caroline Wyattová, Helena Berková, BBC
Od loňských zářijových útoků na Spojené státy média jen zřídka referují o pokračujícím konfliktu v ruské odštěpenecké Čečenské republice. Kreml tvrdí, že tam vede vlastní válku proti terorismu - proti zhruba patnácti stům čečenských povstalců už dva více než dva roky bojuje asi 90 tisíc ruských vojáků.
 

Vybrat8. 3. 2002 - Prohlášení k mezinárodnímu dni žen

, Centrum pro Gender Studies
Mezinárodní den žen je historicky velmi významný svátek připomínající úsilí žen za dosažení rovnoprávného postavení. Ačkoli je v ČR stále vnímán jako komunistický, připomínají si ho dodnes ženy na celém světě - v neposlední řadě v zemích EU, Kanadě, USA či Austrálii. 8. březen je především příležitostí, jak upozornit na stále přetrvávající diskriminaci a porušování práv žen.MDŽ si rozhodně potřebujeme připomínat i v ČR. Otázkám rovnosti žen a jejího prosazování je i po dvanácti letech demokratického vývoje stále věnována pouze minimální pozornost, a to především ze strany těch, kteří mají v rukou rozhodovací moc - tedy političek a politiků.
 

Vybrat22. 2. 2002 - Před trhem svěste hlavy?

, Milan Daniel, MLP
"Skloňte se před neosobními silami trhu, respektujte abstraktní pravidlo úcty k vlastnickým právům," tak radí Václav Klaus v Lidových novinách z 9. února t. r. "ekologistům". On sám možná tu neonadávku nevymyslel, ale s gustem ji používá. Řeč je v tomto ohledu tvárná a hra s ní může být prostředkem k ukojení sebe sama. Vzpomeňme jen toho, jak se slovo charta proměnilo svého času v "chátru" v ústech pohrdajících.
 

Vybrat14. 1. 2002 - Životní styl, udržitelnost a konzum

, Jiří Nečas
Neudržitelností současného konzumního životního stylu a otázkami změny směrem k ekologicky příznivějšímu způsobu života se zabývala lednová beseda Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ). Se svými příspěvky zde vystoupili filozof Vlastimil Hála, filozof a senátor Daniel Kroupa, ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík, socioložka Hana Librová, předsedkyně sdružení Zdravý životní styl Miluše Kubíčková, předseda Hnutí DUHA Ondřej Dargocký Simon a technik-ekolog Ondřej Velek. Diskusi moderoval Jiří Nečas, jeho reflexi Vám nyní přinášíme.
 

Vybrat2. 8. 2001 - Vůle zn. dobrá

, Lenka Nejezchlebová, Dobrovolnik.cz
O dobrovolnictví, dobrovolnících, organizacích, které pracují s dobrovolníky atd. jsem si povídala s Vojtěchem Tutrem, koordinátorem dobrovolníků z Národního dobrovolnického centra (NDC) Hestia, s Janou Bartošovou, koordinátorkou dobrovolníků ze sdružení Jahoda a Kateřinou Horáčkovou, koordinátorkou projektu sdružení Econnect - rozsáhlých webovských stránek www.dobrovolnik.cz, na jejichž obsahu se podílejí všechny tři výše jmenované organizace. Jejich smyslem je přivést téma dobrovolnictví do povědomí široké veřejnosti. Tento pojem se zatím uhnízdil pouze v mluvě a myšlení lidí v neziskovém sektoru.
 

Vybrat25. 7. 2001 - Předsudky stále převládají

, Dobrovolnik.cz
<i>"Vzhledem k tomu, že jsem komunikativní, mluvím anglicky a byla jsem jedna z mála z postkomunistických zemí, vždycky jsem chytla nějakou funkci,"</i> říká členka výkonných výborů několika mezinárodních dobrovolnických organizací a asociací, které se otázkou dobrovolnictví zabývají.
<p>
Rozhovor s Olgou Sozanskou - šéfkou Národního dobrovolnického centra Hestia
 

Vybrat25. 7. 2001 - Předsudky stále převládají

, Lenka Nejezchlebová, Dobrovolnik.cz
"Vzhledem k tomu, že jsem komunikativní, mluvím anglicky a byla jsem jedna z mála z postkomunistických zemí, vždycky jsem chytla nějakou funkci," říká Olga Sozanská, členka výkonných výborů několika mezinárodních dobrovolnických organizací a asociací, které se otázkou dobrovolnictví zabývají.
 

Vybrat7. 6. 2001 - Energie a budoucnost

, Jiří Nečas
Temelínská elektrárna se rozbíhá. Blokády jejího staveniště ekologickými aktivisty byly vystřídány různými protesty z Rakouska, za nimiž - podle zpráv, které naše sdělovací prostředky přinášejí - stojí aspoň do určité míry také ekologičtí aktivisté. Mají či nemají pravdu? Je jaderná energetika opravdu největší hrozbou životního prostředí - jak naznačuje síla těchto protestů v porovnání s jinými akcemi?
 

Vybrat21. 2. 2001 - Už zase ti Kurdové ?!

, HENEKA
Vypluli na moře jen s omezenými zásobami vody a jídla. Dali jim místo v podpalubí. 908 mužů, žen a dětí. Plavili se celý týden a prý v tom přelidněném podpalubí několik žen porodilo. Když se pak k ránu probudili, byla posádka s kapitánem pryč a loď nebezpečně "kotvila" nedaleko pobřeží. Stovka mužů doplavala na souš. Podle očitých svědků to byli dezorientovaní a vyčerpaní trosečníci.
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz