Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat30. 4. 2003 - Velký bratr tě sleduje, aneb odposlech a záznam telekomunikačního provozu

-foto-
PRAHA [Econnect] - Internet a jeho využití se stává fenoménem posledního desetiletí a rozšiřuje se nejen ve sféře komerční a soukromé, ale také ve sféře neziskové. Většinu z těch, kteří používají email, mobilní telefon či jen občas prohlíží webové stránky, už napadla možnost, že by jejich činnost mohl někdo sledovat a zaznamenávat si údaje obsažené v emailu, obsah uskutečněných hovorů a odeslaných SMS zpráv. Econnect zveřejňuje kauzu, která je právním rozborem legislativních podmínek sledování, odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu u nás. Celý text ::lidská práva, internet, občanský sektor::
 

Vybrat24. 4. 2003 - "Záměrně jsem extrémní" - rozhovor s režisérem Godfrey Reggiem

-foto-
BRNO [Sedmá generace] - Pod titulkem "Záměrně jsem extrémní" přináší třetí číslo Sedmé generace rozhovor s Godfrey Reggiem, režisérem slavné filmové trilogie Koyanisqasi, Powaqqatsi a Naqoyqatsi , který má za sebou kromě jiného také čtrnáctiletou zkušenost příslušníka Řádu křesťanských bratří. Godfrey Reggio se ve svých dílech zabývá otázkami technologií, života v přetechnizovaném světě, světě, který ztrácí lidský rozměr. Rozhovor vznikl na základě diskuse Godfrey Reggia s diváky po premiéře jeho filmu Naqoyqatsi v brněnském kině Art. Celý text ::internet, kultura::
 

Vybrat11. 4. 2003 - Poslušné ženy nevytváří dějiny

-foto-
PRAHA [Feminismus.cz] - "Technologie není neutrální. Každý vynález odráží hodnoty a potřeby svého vynálezce. Podoba a vliv nových digitálních technologií závisí na tom, do jaké míry se jich účastní ženy a jak jsou zohledňovány jejich potřeby. Technologie mění naše životy politicky, ekonomicky a společensky a mění i naše soukromé životy." To jsou slova Anity Borg, vědkyně v oboru počítačů ze Silicon Valley a významné protagonistky pronikání žen do světa technologií, jež zemřela v neděli 6. dubna v Kalifornii na rakovinu mozku. Celý text ::, internet, gender::
 

Vybrat10. 4. 2003 - Rebelové s mobilem dokážou víc než si jen posílat textové zprávy

PRAHA [ Respekt] - "Uživatelé všech sítí, spojte se. Rebelové s mobilem dokážou víc, než si jen posílat textové zprávy." Petr Koubský se zamýšlí nad vlivem nových technologií na podobu protestních hnutí a uvádí konkrétní příklady z různých částí světa. Mimo jiné píše: "Kolektivní akce řízená pomocí moderních technologií je pak mnohem rychlejší a účinnější než u klasických metod organizace. A co víc - nevyžaduje existenci ústředí. V takové síti chybí centrum, všichni účastníci jsou si rovni." Celý text ::internet, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat7. 4. 2003 - APC protestuje proti útokom na online poskytovanie informácií o vojne v Iraku

-APC-
[ChangeNet / APC] - APC protestuje voči aktivitám, zameraným proti fungovaniu webstránky Al-Jazeera na Internete. “Internet musí vykonávať svoju jedinečnú a potrebnú úlohu podporovateľa slobody prejavu a obsahovej rozmanitosti a to najmä v čase konfliktu,” uvádza sa vo vyhlásení medzinárodnej Asociácie pre progresívnu komunikáciu (APC). Celý text ::internet, lidská práva::
 

Vybrat4. 4. 2003 - Jsme.cz Osobnosti českých dějin

-foto-
PRAHA [Academica] - "Milí přítelé, rád bych Vás za redakci ideon.cz pozval na návštěvu nově vzniklého portálu Osobností českých dějin na adrese Jsme.cz." vyzývá příznivce svého projektu jeden z autorů, student architektury, Martin Sviták. Databázi se podařilo naplnit tisícovkou osobností českých státníků, vědců, umělců, duchovních i sportovců. Životopisné podklady poskytl olomoucký historik, některé materiály sestavili radaktoři. Nový internetový portál, který by mohl přispět k poznávání naší kultury a hledání pozitiv v naší minulosti. Projekt představí Bohuslav Blažek, moderátor diskuse Pražského hradu, který položil autorům pár otázek šitých na míru. "Srdečně Vás tedy na stránky zvu - ať jsou Vám k užitku," uzavírá svoje pozvání Martin Sviták. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat2. 4. 2003 - Internet příliš snadno systémově lže aneb strategie přístupu

-foto-
PRAHA [Econnect] - "Internet je epidemiologický fenomén. Budu hledat ty, kdo si vůči jeho svodům vytvořili imunitu, a zkoumat, jak toho dosáhli (...) pokud jde o internet, není odkud se poučit, neboť jsme první, pokusná civilizace (...) Závislý na internetu chodí po jeho nezměrném bludišti krátkými vyšlapanými cestičkami, dokola v kruhu na dvoře vlastního mentálního vězení." Econnect přináší druhou část rozhovoru se sociálním ekologem a mediálním expertem Bohuslavem Blažkem, tentokrát o internetu, závislosti na něm a o našem školství. Celý text ::internet, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat28. 3. 2003 - Digitální naděje a hrozby

-foto-
Praha [Respekt] - "Internet je vážná politická otázka, nikoli hračka pro nadšence..." - nejen toto vyplývá z přílohy týdeníku Economist "Digital dilemmas a survey of the internet society" /Digitální dilemata, průzkum informační společnosti/. O obsahu přílohy referuje v Respektu č. 11 Petr Koubský a poukazuje na tři stěžejní témata, kterým se Economist věnoval: soukromí a ochrana osobních údajů, autorské právo a bezprostřední politické důsledky nových technologií. Koubský přitom upozorňuje, že Economist přistoupil k tématu méně skepticky, než by se dalo od "..rozváženého, konzervativního a výtečně informovaného.." týdeníku očekávat. Celý text ::internet::
 

Vybrat24. 3. 2003 - Březen měsíc internetu v knihovnách Českých Budějovic a Sokolovska

-foto-
ČESKÉ BUDĚJOVICE/ SOKOLOV [Econnect] - Březen měsíc internetu se chýlí ke konci. V nějaké podobě proběhl snad ve všech regionech České republiky. Na ukázku přinášíme pohled na aktivity knihoven, které jsou dnes hlavním pořadatelem akcí a propagátorem internetu pro širokou veřejnost, na Sokolovsku a v Českých Budějovicích. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast, internet, kultura::
 

Vybrat24. 3. 2003 - INSPO 2003: O přednostech i bariérách využívání Internetu lidmi se zdravotním postižením

-INSPO 2003-
PRAHA [Econnect] - Přístup k potřebným informacím, možnost komunikace s okolním světem, lepší uplatnění na trhu práce: to vše nabízí Internet uživatelům se zdravotním postižením, pro které se stává nástrojem, jenž v mnoha případech umožňuje překonávat jejich handicap. Takové byly závěry konference INSPO 2003 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, které se v sobotu 22. března v pražském Kongresovém centru zúčastnilo na 130 zájemců z celé republiky. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat20. 3. 2003 - Jsme svědky planetárního principu pyramidy (první část rozhovoru)

-Bohuslav Blažek-
PRAHA [Econnect] - "Všichni, kdo na internetu soustavněji hledáme, jsme se stali obyvateli favel, kteří tráví den co den na čerstvě navážených hromadách civilizačních odpadků. (...) Neomezený internet způsobuje, že přicházíme o čas, který jsme mohli věnovat čemusi mnohem lepšímu, například nevirtuálnímu životu." – Econnect přináší první část rozhovoru o internetu, občanské společnosti, ušlechtilých cílech a přístupu k informacím se sociálním ekologem a odborníkem na média Bohuslavem Blažkem. Celý text ::internet, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat11. 3. 2003 - Infoposel.cz se představuje

-INFOPOSEL.CZ-
BRNO [Infoposel] - Infoposel.cz je internetový informační systém, obsahující největší katalog kompenzačních pomůcek v ČR, rozsáhlou legislativu a každý všední den nové články. Internetový informační systém pro zdravotně postižené si dává za cíl zveřejňovat co nejvíce informací ze sociální a zdravotní oblasti. Server je technicky vystavěn na principech moderního internetu. Jeho hlavní předností je fulltextové vyhledávání, jež umožňuje rychle a pohodlně nalézt požadované informace. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat10. 3. 2003 - Knihovny a internet si na vesnici nekonkurují II

-foto-
Jindřichův Hradec [Fórum obnovy venkova] - Přinášíme druhou část rozhovoru s předsedkyní sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků a ředitelkou Městské knihovny v Jindřichově Hradci, paní Milenou Kodýmovou, v této části o podmínkách, možnostech rozvoje a využívání internetu v knihovnách, který vedl Bohuslav Blažek. Rozhovor jsme s laskavým svolením autora převzali ze zpravodajství Fóra obnovy venkova. Celý text ::sociální oblast, internet, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat6. 3. 2003 - Knihovny a internet si na vesnici nekonkurují

-foto-
Jindřichův Hradec [Fórum obnovy venkova] - O venkovských knihovnách jako důležitém centru vzdělávacích a kulturních aktivit, o možnostech financování a budoucnosti knihoven ve věku internetu vedl s knihovnicí Milenou Kodýmovou rozhovor Bohuslav Blažek. Dnes přinášíme první část rozhovoru, který jsme s laskavým svolením autora převzali ze zpravodajství Fóra obnovy venkova. Celý text ::internet, kultura, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat5. 3. 2003 - Březen měsíc internetu: Internet bez bariér

-foto-
PRAHA [Adam] - Vyplněním ankety Livenet.cz, v níž se veřejnost může vyjádřit k otázkám spojeným se vstupem do EU a vztahem k internetu zahájil ve čtvrtek 27. února 6. ročník projektu Březen – měsíc Internetu ministr informatiky Vladimír Mlynář. Pořádájící Sdružení BMI zvolilo pro tento ročník motto Internet bez bariér. Celý text ::internet, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat4. 3. 2003 - Indymedia - nezávislá organizace vytvářená zespoda

-Logo Independent Media Center-
PRAHA [Econnect] - Econnect přináší rozhovor s Marou Infidelious, která působí jako editorka známé organizace nezávislých žurnalistů. Indymedia se soustředí především na možnost publikovat necenzurované a nezkreslené zprávy o demonstracích nebo dalších akcích a v současné době mají své odnože v mnoha zemých celého světa včetně České republiky. Celý text ::internet, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat28. 1. 2003 - Seminář k problematice Informační politiky a internetových práv

PRAHA [Econnect] - Občanské sdružení Econnect pořádá ve spolupráci s Association for Progressive Communication (Asociace pro pokrokovou komunikaci) seminář pro neziskové organizace na téma Informační politiky a internetových práv. Seminář povede paní Karen Banks (zakladatelka GreenNetu), která patří ke klíčovým postavám "aktivistického síťování". Více informací najdete na následující stránce. Celý text ::internet::
 

Vybrat20. 1. 2003 - UNHCR o problémoch utečencov na internete

- UNHCR -
BRATISLAVA [ChangeNet / UNHCR] - Zastupiteľský úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) na Slovensku má na adrese www.unhcr.sk od minulého týždňa k dispozícii vlastnú webovú stranku, ktorou chce zvýšiť informovanosť slovenskej verejnosti o problémoch utečencov a migrácie. Ako uviedla hovorkyňa UNHCR na Slovensku Mária Čierna, reagujú tak na zvýšený záujem o aktuálne informácie z tejto oblasti. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat16. 1. 2003 - Internetová stránka věnovaná vztahu NNO a vysoké politiky

PRAHA [Econnect] - Redakce Econnectu připravila novou diskusní stránku věnovanou vztahu občanských iniciativ a politických stran a otázkám spojeným s účastí zástupců těchto iniciativ ve vysoké politice. Diskusní stránka přístupná na adrese http://nno-politika.ecn.cz zahrnuje část věnovanou komentářům a část věnovanou anketě. Celý text ::internet, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat15. 1. 2003 - Připravuje se útok na Irák. "Nikoliv naším jménem," zní vzkaz vládě

-protiválečná demonstrace-
PRAHA [Econnect] - O tom, zda se Česká republika zapojí do chystaného vojenského úderu proti Iráku, by měli zákonodárci rozhodnout ve čtvrtek; podle dosavadních jednání zatím vše nasvědčuje tomu, že s účastí země v protiiráckém tažení vysloví souhlas. „Nikoliv našim jménem,“ odmítá tuto možnost nově vzniklá stejnojmenná iniciativa. Nechala se inspirovat výzvou Not In Our Name: ta apeluje na americkou vládu, aby útok na Irák důkladně zvážila. Celý text ::internet, lidská práva, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz