Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat28. 5. 2004 - FM@dia Forum 04 - proč nezávislá média potřebují návod na přežití?

-foto-
[Centrum pro současné umění / Econnect] - S rozšířením Evropské unie je oživen obraz sjednocené Evropy jako místa míru a spolupráce. Aby se však mezikulturní výměna a přeshraniční spolupráce dostala na žádoucí úroveň je třeba rozvíjet nezávislé autonomní mediální iniciativy. Myšlenku vytvoření Evropské sítě nezávislých médií a myšlenku spolupráce nejrůznějších komunitních médií na "Východě" a "Západě" chce otevřít v Praze a ve Freistadtu ve dnech 10. - 13. června setkání FM@dia Forum 04. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat19. 4. 2004 - Stan za práva zvířat ode dneška v centru Brna

- foto:  www.svobodazvirat.cz -
PRAHA, BRNO [Econnect] - Celodenní projekce dokumentárních filmů, výstavy o pokusech na zvířatech, kožešinových farmách či podmínkách chovu hospodářských zvířat, ochutnávka veganských jídel a velké množství informačních materiálů: taková je nabídka Stanu za práva zvířat, který ode dneška do čtvrtka bude stát na brněnském náměstí Svobody. Sdružení Svoboda zvířat tak chce informovat veřejnost před nadcházejícím Světovým dnem laboratorních zvířat, který připadá na 24. duben. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat8. 4. 2004 - Doma v České republice: cizinci u nás mohou najít druhý domov

PRAHA [Econnect / IOM Praha] - Cizinci dlouhodobě žijící v České republice si mohou od 30. března vyhledat na internetu praktické informace a návody k řešení problémů spojených s pobytem na území ČR. Stránky Doma v ČR na adrese www.domavcr.cz poskytují vedle souborů rad pro život v ČR také užitečné kontakty a aktuální informace o legislativních změnách týkajících se cizinců v ČR. Pozornost upoutají také novinky a aktuality z kulturního a společenského života jednotlivých komunit. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat5. 4. 2004 - Zpravodajství ze světa na stránkách Econnectu

-foto-
PRAHA [Econnect] - Anglicky mluvívící zájemci o zpravodajství z občanského sektoru naleznou ode dneška na těchto stránkách novou oblast, obsahující zprávy od zahraničních partnerů Econnectu. Vedle hlavního zpravodajství, komentářů a tiskových zpráv se zprávy ze světa stanou jednou ze čtyř hlavních zpravodajských oblastí portálu. Celý text ::internet::
 

Vybrat18. 3. 2004 - On-line rozhovory na www.romea.cz startují v úterý

-foto-
PRAHA [Econnect / Romea] - Co si myslí šéfredaktorka časopisu Romano voďi o nepokojích Romů na Slovensku? Měli by Romové vlastní problémy řešit sami bez Rady vlády pro záležitosti romské komunity – a je mezi nimi vůbec dostatek kvalifikovaných lidí? Co si myslí o možnosti založení Evropského parlamentu Romů, jak se jí jeví možnosti romského rádia, televize či internetu se vstupem do společné Evropy? Na tyto a další otázky bude v úterý 23. března v on-line diskusi odpovídat šéfredaktorka romského časopisu a zároveň předsedkyně sdružení Romea Jarmila Balážová. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat15. 3. 2004 - Hledá se nejoblíbenější kniha

-foto-
[Adam.cz] - Lidé čtou, aby příjemně strávili volný čas, povzbudili představivost, získali informace a poznání, uvolnili stres, unikli před nepřízní osudu. V souvislosti s rozvojem nových médií a dlouhodobým trendem vizualizace mezilidské komunikace se však v populaci stále silněji projevuje druhotná negramotnost. Jedná se o jev, kdy se člověk sice naučí zvládnout základy psaní a čtení, ale ztrácí schopnost pomocí četby aktivně získávat a vyhodnocovat informace a proměňovat je ve znalosti. Je na čase uvědomit si znovu, co čtení přináší, proč je pro nás důležité. Akce „Moje kniha“, organizovaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) a zaměřená na všechny skupiny obyvatel nabízí pestrou paletu aktivit na podporu četby. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat12. 3. 2004 - Informování spotřebitelů podle zákona není pro internetové obchody stále samozřejmostí

PRAHA [Econnect] - Ani ne polovina ze stovky testovaných internetových obchodů neplní své zákonné povinnosti: k takovému závěru došlo Sdružení obrany spotřebitelů, které v průběhu února a března už počtvrté internetové obchody hodnotilo. Test se zaměřil na poskytování základních informací, které musí být podle platné legislativy zákazníkovi dostupné před uzavřením smlouvy, a také na zavádějící informace o délce záruky. Výsledky ukázaly významné nedostatky u 56 procent obchodů. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat11. 3. 2004 - Projekt Blind Friendly Web zpřístupňuje internet nevidomým

- BLIND FRIENDLY -
PRAHA [BBC] - Internet se stal důležitým zdrojem informací i pro uživatele se zrakovým postižením. Webové stránky však pro ně musí být speciálně upraveny. Česká Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých vypracovala pravidla pro tvorbu stránek, aby byly srozumitelné i lidem s postižením zraku, zrakově postižené učí obsluhovat počítač pomocí speciálních programů a speciálních výstupních zařízeních. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat9. 3. 2004 - BBC: Výroba osobních počítačů ničí zdraví i přírodu, říká OSN

-foto-
PRAHA / TOKIO [EcoMonitor] - Podle vědců Univerzity OSN (UNU) je potřeba celosvětový tlak na výrobce počítačových zařízení, aby snížili zatěžování životního prostředí svými výrobky. Podle jejich studie spotřebuje výroba průměrného osobního počítače chemické látky a fosilní paliva v množství desetinásobku jeho váhy. Mnohé z chemických látek jsou vysoce toxické a spalování fosilních paliv přispívá ke globálním změnám klimatu. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat25. 2. 2004 - On-line rozhovory na www.romea.cz - Romský informační servis

PRAHA [Econnect / ROMEA] - Romský informační servis (www.romea.cz) u příležitosti ročního výročí svého fungování zahajuje sérii on-line rozhovorů se zajímavými romskými osobnostmi. "První rozhovor by se měl uskutečnit v březnu 2003. V tuto chvíli jsme na základě e-mailů a diskuzních příspěvků vybrali čtyři osobnosti. Návštěvníci stránek mohou hlasovat, kdo bude tím, který se rozhovoru zúčastní jako první," uvedl Zdeněk Ryšavý z občanského sdružení Romea. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat17. 2. 2004 - Calimera - využití informačních technologií v knihovnách, muzeích a archivech

PRAHA [Národní knihovna] - V prosinci 2003 byl zahájen dvouletý projekt Evropské unie s názvem Calimera (Cultural Applications: Local Institutions Mediating Electronic Resource Access). Projekt má podpořit vzájemnou spolupráci různých typů paměťových institucí - tedy muzeí, knihoven a archivů při využívání informačních a komunikačních technologií na lokální úrovni. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat4. 2. 2004 - Rozvojová pomoc a spolupráce má nové místo na českém internetu

PRAHA [Econnect / Člověk v tísni] - "Kdyby bylo na světě sto lidí, 57 by bylo Asiatů, 21 Evropanů, 6 Severoameričanů, 8 Jihoameričanů a 8 Afričanů. 1 by se právě rodil a 1 umíral. 20 lidí by vlastnilo 90 % světového bohatství. Protože by se na kosmetiku vydávalo 40x víc než na potravinovou pomoc, 15 lidí by umíralo hladem. A protože by se na zbraně vydalo 10 x víc než na základní vzdělání, 16 lidí by neumělo číst. 20 lidí by mělo doma televizi, 17 by žádný domov nemělo. Těch 20 lidí je první generací, která může skoncovat s chudobou jen na úkor 0,2 % vlastního bohatství." Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat26. 1. 2004 - Festival Digitales: nové informační a komunikační technologie pomáhají feministickým aktivitám

-foto-
BRUSEL [Econnect] - Od 20. do 23. ledna bylo možné ve virtuálním světě navštívit festival Digitales. Mezinárodní projekt, řízený z Bruselu, zkoumal nové informační a komunikační technologie, jejich možnosti a využití v rámci feministických aktivit. Třetí ročník festivalu nabízel opravdu pestrý program: tvůrčí dílny, prezentace, konference, tematické večery i koncerty. Celý text ::gender, kultura, internet::
 

Vybrat21. 1. 2004 - Kuba obmedzila prístup na internet

BRATISLAVA [ChangeNet / Amnesty International] - Nový kubánsky zákon, ktorý pred týždňom vstúpil do platnosti, obmedzuje prístup na internet. Ten budú mať iba vybrané firmy a vládne úrady so špeciálnymi telefónnymi linkami. Radoví Kubánci sa už na internet nedostanú. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat15. 12. 2003 - Ježíšek, který nezná hranic

PRAHA [Místní kultura] - Školní učebnice „Šumava bez hranic“, která spatřila světlo světa na sklonku minulého století, se setkala s velkým ohlasem nejen u nás, ale i v Rakousku a německém Bavorsku. Původně vyšla učebnice v nákladu 8 tisíc výtisků, vloni následoval dotisk 2300 kusů a letos vydání učebnice v elektronické verzi na CD. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat12. 12. 2003 - Muzea, knihovny, archivy a digitální kulturní paměť?

-foto-
PRAHA [Econnect] - Ani instituce jako muzea, knihovny a archivy se nevyhnou době multimédií, internetu či virtuální reality. Technologie se může stát pomocníkem při náročné vědecké práci, prostředkem prezentace sbírek či magnetem pro veřejnost. Současným stavem využití technologií v paměťových institucích se zabývali odborníci na semináři Knihovny, muzea a archivy v digitálním světě 2003. Po úvodním slovu ministra informatiky představili své projekty průkopníci digitalizace kulturní paměti. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat12. 12. 2003 - Na internetu se konečně objevuje česká flóra

-foto-
PRAHA [Econnect] - Pokud nejste zrovna zahrádkář, kaktusář, ale spíše obdivovatel přirozeně rostoucích rostlin, příliš možností kde najít na českém internetu ucelené informace o rostlinách rostoucích na našem území či o jejich rozšíření jste dosud neměli. O průlom v přehledu našich rostlin na internetu se snaží již tři čtvrtě roku spuštěné a stále se vyvíjející internetové stránky - rostliny.nikde.cz, na podzim byla navíc spuštěna jejich odnož s názvem florian.nikde.cz, která chce nahlédnout i do dalších zákoutí botaniky. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat24. 11. 2003 - Internetové stránky projektu "Paměť žen"

-foto-
PRAHA [Econnect] - „Vyprávějte nám, prosím, o svém životě.“ Touto větou začíná každý z rozhovorů uskutečněných v rámci jedinečného mezinárodního projektu Pamět žen, jehož hlavní koordinátorkou je Mgr. Pavla Frýdlová z pražské organizace Gender studies o.p.s.. Minulý týden byla spuštěna webová stránka poskytující podrobné informace o tomto zajímavém projektu. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat30. 10. 2003 - Umění proti mocenským strukturám

-foto-
PRAHA [Econnect] - Webové stránky Adbusters.org nám ukazují, jak lze použít umění jako součást on-line kampaní věnovaných problémům globalizovaného světa. Cílem je prostřednictvím „kulturního jammování“ rozhýbat existující mocenské struktury, a podílet se tak na změně způsobů našeho života v 21. století. Východiskem pro veškeré aktivity organizace Adbusters (krotitelé reklamy) je stejnojmenný časopis a komunita dárců a přispěvatelů, která se kolem tohoto časopisu vytváří. Celý text ::internet, kultura, gender::
 

Vybrat26. 9. 2003 - Máte domov? Jděte do NoD!

-foto-
PRAHA [Econnect/SCCA] - Vchod z ulice do pražského experimentálního prostoru NoD bude v sobotu a neděli otevřený nejen pro zevlouny, návštěvníky, diváky, kolportéry, hlasatele, chodce a důchodce z Dlouhé ulice, ale i pro spřízněné duše po celém světě. Nakouknout v tu dobu do NoD bude možné i na dálku za využití komunikačních technologií. Důvodem proč tak učinit je netradiční akce, které se přibližně mezi polednem a devátou hodinou večerní budou moci po tyto dva dny návštěvníci NoD zúčastnit. Celý text ::sociální oblast, internet, kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz