Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat18. 10. 2010 - Ženská revoluce se nekonala - Zastoupení žen v politice po komunálních a senátních volbách

PRAHA [Econnect] - Shrnutí výsledků komunálních a senátních voleb z hlediska zastoupení žen. Potvrzuje se trend, který bylo možné sledovat i u sněmovních voleb, že lidé si přejí vyšší zastoupení žen v politice, politické strany však vytrvale umisťují své kandidátky na nevolitelná místa. Celý text ::gender::
 

Vybrat18. 10. 2010 - Nová vyhláška diskriminuje porodní asistentky

BRNO [Econnect/LLP] - Práce porodní asistentky byla v historii vždy součástí péče o ženu. Proč v současné době Česká republika brání porodním asistentkám, aby se postaraly o ženy, které si přejí rodit doma? Čeští úředníci a porodníci argumentují ochranou zdraví rodiček a dětí, samostatná péče porodních asistentek je přitom v mnoha zemích součástí bezpečné péče o rodičku. Celý text ::gender::
 

Vybrat18. 6. 2010 - V České republice si připomínáme Den rovnosti žen a mužů

BRNO [Econnect] - Den rovnosti žen a mužů byl poprvé vyhlášen v roce 2006 a připadá na 19. červen. V Brně ho už po páté připomnělo občanské sdružení NESEHNUTÍ. Letošní oslava proběhla jako tradičně na Malinovského náměstí, kde byl pro veřejnost připraven od 10 do 17 hodin informační stánek s informačními materiály, ale také zábavným programem. Celý text ::gender::
 

Vybrat3. 6. 2010 - Průvod Queer parade svobodně projde Brnem

PRAHA [Econnect] - Průvod za práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT) s názvem Queer parade, který se koná 26. 6. 2010 v Brně již podruhé, má ambice být oslavou rozmanitosti, tolerance a mezilidské solidarity. Gay a lesbické organizace, které průvod pořádají, apelují na veřejnost, aby je přišla podpořit. Akce je podporována politickými i kulturními osobnostmi. Celý text ::gender, sociální oblast::
 

Vybrat19. 3. 2010 - Mateřská a rodinná centra jsou i pro otce

PRAHA [Econnect] - Liga otevřených mužů (LOM) zahájila v březnu 2010 projekt 'Táta v centru - Aneb muži v rodinném i komunitním životě'. Program, který podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, se zaměřuje na cílenou podporu mužů-otců - chce rozšířit pozitivní obraz otcovství ve společnosti i nabídku služeb komunitních center. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat11. 2. 2010 - Nesehnutí seznamuje se situací žen cizinek

BRNO [Econnect] - Nesehnutí vydalo dvě nové publikace, které upozorňují na dosud poměrně opomíjenou problematiku. Publikace seznamují se situací žen, cizinek. Vydána byla brožura z cyklu multikulturních genderových seminářů, které proběhly v listopadu a přednášela na nich řada zajímavých osobností a dále katalog z fotografické výstavy, která seznamuje s životy Češek a českých cizinek. Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 1. 2010 - Dokumentární pondělí uvede Afghánské ženy za volantem

PRAHA [Econnect] - Cyklus Dokumentární pondělí kina Světozor uvede v pondělí 18. ledna snímek Afghánské ženy za volantem režisérky Sahraa Karimi. Večer se uskuteční za osobní účasti autorky snímku a po projekci bude následovat debata. Projekce se uskuteční v rámci Ozvěn Ekofilmu, začátek je ve 20:45. Celý text ::gender::
 

Vybrat11. 1. 2010 - Festival Jeden svět vybírá sociální spoty. Pošlete i ten svůj!

PRAHA [Econnect] - Jeden svět a Jeden svět na školách zahájily výběr sociálních spotů (sociálních reklam) pro tento ročník festivalu. Ty nejlepší budou promítány před školními projekcemi nebo v online speciálu České televize. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat6. 1. 2010 - Maminky se budou učit pracovat s počítačem

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect] - "Ne vy pro počítač, ale počítač pro vás". To je mottem nového typu kurzu nazvaného ICT efektivně v životě matky, který začal v prvním lednovém týdnu v Uhlířských Janovicích. Zúčastní se ho 12 maminek -- úspěšných absolventek našich rekvalifikačních kurzů, které skončily v polovině prosince. Celý text ::internet, gender::
 

Vybrat2. 12. 2009 - Jak vznikají hračky, které české děti najdou pod vánočním stromkem?

PRAHA [Econnect] - Mezinárodní kampaň Víte, s čím si hrajete? zveřejní poprvé v České Republice zprávu hongkongské nevládní organizace SACOM (Students and Scholars against Corporate Misbehaviour), která upozorňuje na otrocké podmínky práce v čínských továrnách vyrábějících hračky. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat20. 11. 2009 - Inga Liljestrom a další ženy z různých koutů světa zahrají v Divadle Archa

PRAHA [Econnect] - Již tuto neděli proběhne 5. ročník festivalu Mezinárodní víkend žen. I další ročník přinese konfrontaci "ženských pohledů" na hudbu z různých koutů světa. Dramaturgie má jedinou vodící linii - dominující ženský prvek - všechny vystupující totiž spojuje buď zástupkyně něžného pohlaví na místě frontmanky či rovnou ryze ženské obsazení. Spojením ženského hlasu, ženského pohledu na svět a sdělení obsažené v písni vzniká jedinečný projekt svého druhu u nás. Celý text ::gender::
 

Vybrat21. 10. 2009 - Mezinárodní víkend žen rozhoupe Archu

PRAHA [Econnect] - Mezinárodní víkend žen se uskuteční 22. listopadu od 16 hodin v Divadle Archa. Další ročník přinese konfrontaci "ženských pohledů" na hudbu z různých koutů světa. Dramaturgie má jedinou vodící linii - dominující ženský prvek - všechny vystupující totiž spojuje buď zástupkyně něžného pohlaví na místě frontmanky či rovnou ryze ženské obsazení. Spojením ženského hlasu, ženského pohledu na svět a sdělení obsažené v písni vzniká jedinečný projekt svého druhu u nás. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat2. 10. 2009 - Šance ubránit se roste se schopností bránit se

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Nezisková organizace Nesehnutí pořádá spolu se Školou bojových umění a sebeobrany (www.fitforfight.cz) bezplatný kurz sebeobrany pro ženy. První lekce začíná už v pondělí 5. října a další hodiny budou následovat dvakrát týdně po celý měsíc. Akce bude předzvěstí letošního již sedmého ročníku Týdne proti násilí na ženách, který se uskuteční na konci listopadu. Celý text ::gender::
 

Vybrat24. 9. 2009 - Happening upozorňuje papeže na diskriminaci jiných sexuálních menšin

BRNO [Econnect] - Na sobotu 26. září, tj. v předvečer návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně, se gay a lesbické brněnské organizace rozhodly uspořádat netradiční happening s názvem Pusa pro papeže. Součástí bude apel za lidská práva adresovaný hlavě římsko-katolické církve a symbolický polibek na zdůraznění obecné výzvy k lásce k bližnímu. Celý text ::gender::
 

Vybrat22. 9. 2009 - Sierra Leone: Každá osmá žena umírá během těhotenství a porodu

PRAHA [Econnect/AI] - Každé osmé ženě v Sierra Leone hrozí, že zemře během těhotenství nebo při porodu. V celosvětovém měřítku jde o jednu z nejhorších bilancí mateřské úmrtnosti. Amnesty International to uvádí ve zprávě vydané v předvečer jednání světových lídrů o navýšení finanční pomoci rozvojovým zemím ve zdravotnictví. Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 7. 2009 - Ukončete urážlivou reklamní kampaň, rozhodla Rada pro reklamu

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Nesehnutí uspělo se svým podnětem adresovaným Radě pro reklamu. Rada pro reklamu potvrdila názor Nesehnutí na reklamu brněnské zastavárny a označila ji za neetickou a majiteli doporučila její stažení. Svým rozhodnutím tak podpořila kampaň Nesehnutí „Proti sexismu v ulicích“, jejímž cílem je upozornit na sexistické zobrazování žen a mužů v reklamách umístěných ve veřejném prostoru, které prostřednictvím genderových stereotypů působí diskriminačně. Celý text ::gender::
 

Vybrat19. 6. 2009 - Ženskými „zbraněmi“ za mír a nenásilí

PRAHA [Econnect] - Ženské půvaby s mírovými motivy zaplní již tuto neděli 21. června centrum Prahy. Spektrum neziskových organizací, které se podílí na organizaci Světového pochodu za mír a nenásilí, se touto netradiční cestou rozhodlo přivítat letošní léto a přiblížit všem hostům myšlenky celosvětového pochodu. Akce začíná ve 14 hodin u Národního divadla průvodem a vyvrcholí v Riegrových sadech, kde se hosté kromě jiného mohou těšit na koncert Davida Krause a jeho kapely. Celý text ::gender::
 

Vybrat19. 6. 2009 - Brno slaví Den rovnosti žen a mužů

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Den rovnosti žen a mužů byl poprvé vyhlášen projektem Evropské unie Půl na půl v roce 2006 a připadá na 19. červen. V Brně ho už po čtvrté bude slavit organizace NESEHNUTÍ. Letošní oslava se jako tradičně uskuteční na Malinovského náměstí, kde bude pro veřejnost připraven od 12 do 18 hodin informační stánek. Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 6. 2009 - Nesehnutí bude informovat o rovných příležitostech

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Nesehnutí, program Ženská práva jsou lidská práva, si vás dovoluje pozvat na informační stánek u příležitosti Dne rovnosti žen a mužů. Stánek najdete 19. června 2009 od 12:00 do 18:00 na Malinovského náměstí v Brně, na chodníku u zastávky tramvaje č. 4. Kromě informačních materiálů a nástěnky k tématu rovných příležitostí se můžete těšit na soutěžní kvíz o ceny a tematické balónky „Půl na půl“. Poskytovány budou také kontakty na informační centra, v nichž je možno získat jak informace o rovnosti žen a mužů, tak radu v případě problému s diskriminací na trhu práce. Celý text ::gender::
 

Vybrat7. 5. 2009 - Nesehnutí zahájí soutěž o Sexistické prasátečko

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - V úterý 12. května 2009 od 14 do 18 hodin bude přímo v centru Brna na náměstí Svobody probíhat zahájení soutěže o Sexistické prasátečko, kterou připravila organizace Nesehnutí. Soutěž má za cíl upozornit na nejvíce sexistické reklamy v našem okolí. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz